اخبار سیاسی

شروع ثبت نام انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری

تهران (پانا)- ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه ای ضمن اعلام زمان بندی، مدارک و شرایط مورد احتیاج داوطلبین ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی روستا و تیره های عشایری، گفت که ثبت نام از داوطلبان انتخابات دومین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از امروز...

2 اردیبهشت 1400

توضیح ظریف درباره تغییر تصویر پروفایل حساب های توییتر و اینستاگرامش

وزیر خارجه کشورمان درباره تغییر تصویر پروفایل حساب های توییتر و اینستاگرامش توضیحاتی را اعلام کرد.

1 اردیبهشت 1400

چراغ سبز دولت افغانستان برای شرکت در نشست صلح در ترکیه و مسکو

دولت افغانستان که پیش از این با برگزاری نشست صلح در ترکیه و مسکو و طرح تشکیل دولت موقت به شدت مخالفت می کرد،اکنون برای شرکت در این نشست ها ابراز تمایل نموده است .

31 فروردین 1400

دفاع وزیر خارجه اردن از توافقنامه نظامی با آمریکا

وزیر خارجه اردن از توافقنامه دفاع نظامی امضا شده بین اردن و آمریکا دفاع کرد و اضافه نمود: توافقنامه برای چارچوب بندی همکاری دفاعی بود و اردن هیچ استعمارگری یا حمله به کشور را نمی پذیرد.

30 فروردین 1400

شروع مذاکرات قطر با سازندگان واکسن برای میزبانی از جام جهانی

به گزارش خبرنگاران، شیخ محمد بن عبدالرحمن الثانی وزیر خارجه قطر امروز (شنبه) گفت که کشورش آماده میزبانی از جام جهانی سال آینده بوده و به منظور حصول اطمینان از واکسینه شدن تمام حاضران در جام جهانی 2022، مذاکرات خود را با تولیدکنندگان واکسن شروع نموده است.

29 فروردین 1400

خبرنگاران نخست وزیر عراق به عربستان می رود

بغداد - خبرنگاران - پس از دعوت شب گذشته پادشاه سعودی از مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق برای سفر به ریاض در اولین فرصت ممکن، رسانه های عراقی از سفر قریب الوقوع او به عربستان خبر دادند.

27 فروردین 1400

مبلغ روزانه تراکنش های شتاب به 40 هزار میلیارد تومان رسید خبرنگاران

رییس کل بانک مرکزی گفت: مبلغ روزانه تراکنش های شتاب به 40 هزار میلیارد تومان رسیده است.

27 فروردین 1400

نامه آمریکا به اشرف غنی آمرانه بود، بایدن به دنبال خروج از افغانستان است

یک پژوهشگر مسائل منطقه با بیان اینکه نامه ای که از سوی آمریکا برای اشرف غنی ارسال شده با لحن آمرانه است گفت: آمریکا به هر شکلی برای به پایان رسیدن مذاکرات افغانستان کوشش می نماید تا تکلیف خودش در خارج کردن نیروهایش از افغانستان هرچه سریعتر معین گردد....

24 فروردین 1400

فیس بوک به میز مذاکره با استرالیا برگشت

به نظر می رسد پس از آنکه فیس بوک انتشار اخبار در سرویس استرالیا را متوقف کرد، اکنون دوباره به میز مذاکره با مقامات کشور درباره قانون پرداخت هزینه به رسانه ها در ازای انتشار محتوا برگشته است.

21 فروردین 1400

کتاب بدون یارانه ممکن است؟

اگر مبدأ صنعت نشر در ایران را ورود دستگاه چاپ به ایران بگیریم، این صنعت همین حالا از 380سالگی عبور کرده و فقط 17سال دیگر، 400سالگی خود را جشن خواهد گرفت.

21 فروردین 1400

نقشه راه روس ها برای احیا برجام

تهران (پانا) - کارشناسان مرکز مطالعات امنیت و انرژی روسیه (CENESS) نقشه راهی برای احیای کامل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تهیه نموده اند. بر مبنای این طرح، ایالات متحده و ایران برای احیای توافق باید اقدامات مختلفی را انجام دهند. پیش از این، مسکو اصرار داشت...

20 فروردین 1400

انگلیس از حمله آمریکا به خاک سوریه حمایت کرد

به گزارش خبرنگاران، دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس امروز آدینه اقدام آمریکا در نقض منشور ملل متحد مبنی بر لزوم پرهیز از تجاوز به خاک یک کشور مستقل را تأیید کرد.

18 فروردین 1400

تامین امنیت غذایی به معیشت مردم گره خورده است

تهران (پانا) - در هفتیمن همایش تجلیل از مدیران برتر جهادی که در سالن اجلاس خبرگان برگزار گشت، علیرضا بزرگی به عنوان مدیر برتر جهادی در بخش امنیت غذایی کشور انتخاب شد.

18 فروردین 1400

تقویت 80 میلیارد پوندی ارتش انگلیس با تانک و رزم ناوها

ارتش انگلیس این ماه به دنبال اطلاعیه دولت لندن برای آغاز فرایند مدرن سازی به منظور آماده سازی نیروهای مسلح این کشور برای جنگ ها در آینده، 80 میلیارد پوند اعتبار دریافت می کند.

14 فروردین 1400

اقتصاد کشور نیازمند تحول، اخذ تصمیمات مهم در برنامه هفتم توسعه خبرنگاران

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور نیازمند تحول است گفت: برنامه هفتم توسعه مبدا تصمیمات مهم در حوزه اقتصاد خواهد بود.

13 فروردین 1400

بهره برداری از کریدور شمال به جنوب غرب رونق اقتصادی به دنبال خواهد داشت

خبرگزاری خبرنگاران- رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید از قطعه 8 پروژه کریدور شمال غرب به جنوب غرب واقع در جاده سنندج به کامیاران نسبت به تزریق اعتبارات به این پروژه انتقاد و شرح داد: بهره برداری از کریدور شمال به جنوب غرب رونق اقتصادی به دنبال خواهد داشت.

13 فروردین 1400

یارانه یاری معیشتی کرونا فردا شب (چهارشنبه) واریز می گردد

سومین مرحله یارانه حمایت معیشتی ویژه اقشار کم درآمد بر اساس لیست افراد مشمول اعلام شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ساعت 24:00 روز چهارشنبه مورخ 1399/11/29 به حساب ذینفعان واریز و قابل برداشت خواهد بود.

7 فروردین 1400

معترضان در سنگال با پلیس درگیر شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از بی بی سی، اعتراضات در سنگال برای سومین روز متوالی در حالی ادامه یافت که معترضان به سوزاندن خودروها اقدام نموده و با پلیس این کشور درگیر شدند.

7 فروردین 1400

مشخص اولویت های دولت وحدت ملی لیبی

نخست وزیر دولت موقت وحدت ملی لیبی مهم ترین برنامه های این دولت را گسترش حاکمیت ملی بر سراسر کشور، تامین امنیت مرزی و بیرون راندن مزدوران بیگانه از لیبی برشمرد.

30 اسفند 1399

تاکید مجلس شورای اسلامی بر تقویت همکاری در قاره آفریقا خبرنگاران

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: مجلس شورای اسلامی بر تقویت و تحکیم همکاری ها در قاره مهم آفریقا تاکید دارد.

26 اسفند 1399
تعداد: (441)