علم و تکنولوژی

تهدید قضائی مطب ها اشتباه است

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در نامه ای به معاون بهداشت وزارت بهداشت، نکاتی را پیرامون شرایط جامعه پزشکی در مواجهه با بیماران کووید 19 توضیحاتی ارائه داد.

30 شهریور 1399

دانشگاه شیراز از دانشجویان در قالب کار دانشجویی دعوت به همکاری کرد

دانشگاه شیراز از دانشجویان هنرمند در قالب کار دانشجویی و احتساب دوره کارآموزی و کارورزی دعوت به همکاری کرد.

28 شهریور 1399

خبرنگاران اقدامات و ابتکارهای هند برای مقابله با کرونا

تهران- خبرنگاران- براساس گزارش سازمان ملل تعداد مبتلایان به کرونا که در دنیا شناسایی شده اند به 13 میلیون و 800 هزار نفر رسیده که هند با بیش از یک میلیون نفر مبتلا پس از آمریکا و برزیل، در رده سوم بیشترین تعداد مبتلایان قرار گرفته است.

20 شهریور 1399

صباغیان: زیرساخت های آموزش مجازی باید برای همه فراهم گردد

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: زیر ساخت های آموزش مجازی باید برای همه دانش آموزان به ویژه اقشار محروم جامعه فراهم گردد.

18 شهریور 1399

آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مرداد از 16 تیر

خبرنگاران: پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی یکم تا 31 مرداد ماه سال جاری، به صورت اینترنتی و حضوری، از صبح دوشنبه 16 تیرماه سال جاری در سراسر کشور آغاز می شود.

15 شهریور 1399

توئیتر شیوه کنترل صحت محتوا را اصلاح می کند

به دنبال اعتراض برخی کاربران در مورد کنترل سختگیرانه مطالبی که در توئیتر در مورد ارتباط کرونا با دکل های نسل پنجم منتشر می شود، این شرکت اعلام کرده نحوه بررسی این مطالب را اصلاح می کند.

5 شهریور 1399

افزایش نرخ ثبت نام در مدارس هیأت امنایی

نرخ ثبت نام در مدارس هیأت امنایی خرمشهر افزایش یافت.

4 شهریور 1399

هشدار درباره تصمیمات شتاب زده پیرامون آموزش پساکرونا

یک عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با اشاره به تاثیر منفی که آموزش مجازی می تواند بر آموزش دوران پساکرونا داشته باشد گفت: در رابطه با سستی در مراجعه دانشجویان و بعضا اعضای هیات علمی و کارکنان در نیمسال­های آینده به دانشگاه نگرانی هایی...

27 مرداد 1399

شرکت های آمریکایی با هواوی در زمینه استانداردهای 5G همکاری می نمایند

به نظر می رسد دولت ایالات متحده آمریکا در حال اصلاح تحریم های خود علیه هواوی است. اگرچه دولت آمریکا از مواضع خود عقب نشینی نکرده ولی حالا شرکت های آمریکایی به لطف یک معافیت جزئی می توانند در زمینه استاندارد های 5G با هواوی همکاری نمایند.

26 مرداد 1399

فراموشی و 6 دلیل بی ارتباط به آلزایمر!

این که هر از گاهی دچار فراموشی شوید، شرایطی عادی بوده و نباید موجب نگرانی شما گردد، اما اگر هر روز در حال مبارزه با این شرایط هستید، ممکن است زمان انجام یک آنالیز عمیق تر برای شناسایی دلیل آن فرا رسیده باشید.

25 مرداد 1399

خبرنگاران معاون وزیر صنعت: ذخایر سنگ های تزئینی کشور چهار میلیارد تن است

اراک - خبرنگاران - معاون امور معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ذخایر سنگ های تزئینی کشور چهار میلیارد تن برآورد می گردد که بعضی از آنها در جهان بی نظیر است.

20 مرداد 1399

وزارت علوم زمان آموزش نظامی اعضای هیئت علمی را خاطرنشان کرد

مرکز نظارت و ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم زمان آموزش نظامی اعضای هیئت علمی طرح سربازی را اظهار داشت.

18 مرداد 1399

عرضه تجاری کیت هایی برای استخراج RNA از بیماران مبتلا به کرونا

یک شرکت هندی، کیت تشخیصی به بازار عرضه کرده که با استفاده از آن می توان مقدار قابل توجهی از RNA ویروس کرونا را از فرد مبتلا استخراج کرد.

18 مرداد 1399

نقش بازار سرمایه در تحقق جهش فراوری

یک کارشناس اقتصادی در یادداشت خود با اشاره به نامگذاری سال جاری به جهش فراوری، به نقش بازار سرمایه در جهش فراوری پرداخته و با تاکید بر اینکه بازار سرمایه ایران هنوز نتوانسته نقش مناسبی در تجهیز منابع اقتصادی به سوی سرمایه گذاری مولد داشته باشد، به همین...

16 مرداد 1399

شیوه نامه جامع نشر کتب علمی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بخشنامه ای شیوه نامه جامع نشر کتب علمی دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد.

15 مرداد 1399

توضیحات وزیر بهداشت درباره تعطیلی مدارس و دانشگاه ها در پاییز ، برای بازگشایی مدارس خیلی مقاومت کردم

وزیر بهداشت با بیان اینکه کرونا در اقلیم های مختلف، متفاوت عمل کرده و بر همین اساس قضاوت درباره این ویروس هنوز زود است، در عین حال گفت: اینکه امروز مردم دچار بی خیالی نسبت به بیماری کرونا شده اند، یک آفت بزرگ است.

13 مرداد 1399

خبرنگاران منتخبان مجلس یازدهم در توییتر چه گفتند؟

تهران- خبرنگاران- بررسی توییت های نمایندگان مجلس یازدهم در هفته نخست کاری آنها نشان می دهد که تایید اعتبارنامه برخی نمایندگان، اعتراضات در آمریکا و اعلام پیگیری وعده های اقتصادی بیشترین واکنش های منتخبان را به خود اختصاص داده و این میان کارت هدیه اهدایی...

13 مرداد 1399

درمان 80 بیماری صعب العلاج با سلول بنیادی خون بند ناف در پژوهشگاه رویان

80 بیماری شامل 5 گروه از بیماران لاعلاج، شانس درمان با سلول های بنیادی خون ساز را دارند که در حال حاضر بیشترین کاربرد در درمان بیماری های خونی همچون تالاسمی، انواع سرطان خون، نقص سیستم ایمنی و کم خونی های مادرزادی ثبت شده است. ...

12 مرداد 1399

آمریکا چند نهاد چین را در لیست سیاه قرار می دهد

وزارت بازرگانی آمریکا در بیانیه ای بامداد شنبه اعلام نمود 9 نهاد چین را به فهرست سیاه اضافه خواهد نمود.

5 مرداد 1399

رکوردشکن های عصر رکود

تعدیل نیرو، توقف خدمات و تعطیلی کسب وکارهای مختلف، از جمله اخباری است که از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا به امروز در رسانه های به طور مکرر بازتاب پیدا می نماید.

5 مرداد 1399
تعداد: (204)