گمرک: تمدید مهلت ترخیص بدون صدور ثبت سفارش مجدد تاثیری در رسوب زدایی ندارد

به گزارش کشتی کروز، تهران (پانا) - معاون فنی گمرک ایران خاطرنشان کرد تمدید مهلت ترخیص بدون صدور ثبت سفارش مجدد تاثیری در رسوب زدایی ندارد.

گمرک: تمدید مهلت ترخیص بدون صدور ثبت سفارش مجدد تاثیری در رسوب زدایی ندارد

در مکاتبه ای از سوی گمرک ایران با مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی وزارت امور مالی ودارائی اعلام شد، بازگشت به نامه شماره 751 مورخ 1400/1/28 رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری درخصوص اعلام آمادگی برای تبدیل روش بازرسی فیزیکی با فرآیند تایید نوع خودرو در ارزیابی انطباق خودروهای دپو شده در گمرکات اجرایی کشور و سازمان اموال تملیکی به استحضار می رساند:

پیگیری های گمرک درخصوص کالاهای دپو شده و رسوبی در بنادر و گمرکات کشور از جمله خودرو ، منجر به صدور مصوبه 29 بهمن 1398 هیات محترم وزیران گشت که بدلیل شرایط کرونا و... مهلت ترخیص خودروهای مذکور تا تاریخ 26/6/99 تمدید گشت. در همان اثنا نیز اعلام گشت که اگر وزارت صمت نسبت به صدور ثبت سفارش برای خودروهایی که فاقد ثبت سفارش می باشند یا ثبت سفارش آنها به دلایل مختلف باطل شده است اقدام ننماید، عملاً تمدید مصوبه خالی از فایده خواهد بود.

وزارت صمت نیز بدلایل مختلف از جمله نداشتن تأییدیه استاندارد کالا یا نداشتن نمایندگی و... از صدور ثبت سفارش خودداری نمود. علی ایحال چنانچه مراجع ذیصلاح از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به اخذ موافقت های لازم درخصوص تمدید مجدد مصوبه ترخیص خودروها و صدورثبت سفارش مبادرت کرده و بانک مرکزی نیز اقدام به تأیید منشأ ارز این خودروها اقدام نماید، گمرک ایران نیز با رعایت مقررات مربوطه و اخذ مجوزهای قانونی لازم نسبت به ترخیص این خودروها اقدام خواهد کرد. با عنایت به اینکه خودروهای دپو شده در بنادر و گمرکات کشور مدت مدیدی است که در این اماکن دپو شده اند به نظر می رسد بازرسی فیزیکی این خودروها جهت صدور مجوزهای قانونی اجتناب ناپذیر می باشد؛ لیکن ترخیص هرخودرو منوط به اخذ و ارائه مجوزهای قانونی و مقرراتی مربوطه بوده و باید توجه داشت درخصوص خودروهای تحویلی به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی رعایت کلیۀ مقررات مربوطه درخصوص اعاده اظهارنامه های مربوطه الزامی است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1822

به "گمرک: تمدید مهلت ترخیص بدون صدور ثبت سفارش مجدد تاثیری در رسوب زدایی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گمرک: تمدید مهلت ترخیص بدون صدور ثبت سفارش مجدد تاثیری در رسوب زدایی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید