اخبار اقتصادی

ایلان ماسک بعنوان شخصیت سال تایم انتخاب شد

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا به عنوان شخصیت سال مجله تایم در سال 2021 انتخاب شد، سالی که شرکت خودرو های الکتریکی او به با ارزش ترین خودروساز جهان تبدیل شد و شرکت موشکی او با یک خدمه کاملا غیرنظامی تا لبه فضا اوج گرفت.

26 دی 1400

تقویم رویداد بین المللی ساری 2022 به عنوان یک سند توسعه برای استان رونمایی می گردد

ایرنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، تقویم رویداد بین المللی ساری 2022 به عنوان یک سند توسعه برای استان رونمایی می گردد.

25 دی 1400

وزیر اقتصاد: دولت بنای حذف ارز 4200 تومانی را ندارد

تهران (پانا) - خاندوزی مطرح نمود که دولت به این نتیجه رسید که با توجه به پیامدهای منفی در بخش فراوری به سمت حذف ارز 4200 تومانی نرود.

18 دی 1400

مقاله: راکفلر سنتر نیویورک آمریکا

تجربه ای که در هر زمان از سال و در هر شرایط آب و هوایی در دسترس بازدیدکنندگان است.

17 دی 1400

نقش خیرین زنجانی در حوزه پژوهش کمرنگ است

استاندار زنجان گفت: خیرین زنجانی بیشتر تمایل دارند در حوزه سلامت و آموزش ورود پیدا کنند، به همین علت نقش کمرنگی در حوزه پژوهش دارند که باید آنان را به این امر ترغیب کنیم.

15 دی 1400

زمینه سرمایه گذاری در حوزه بهینه سازی مصرف انرژی فراهم است

اوراق اقتصادی سلف نفتی ابزار اقتصادی تعریف شده برای استفاده از ظرفیت ماده 12 قانون برطرف موانع فراوری در راستای بهینه سازی مصرف انرژی است که به همت انجمن بهینه سازی مصرف سوخت و فدراسیون صنعت نفت طراحی شده و می تواند به حل معضل کمبود انرژی در کشور یاری...

12 دی 1400

تور استانبول ارزان: نکاتی درباره برنامه ریزی سفر به استانبول (قسمت اول)

استانبول، بزرگ ترین شهر ترکیه، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری جهان است. در این مقاله از خبرنگاران، با نکاتی درباره سفر به این شهر دیدنی آشنا می شویم.

9 دی 1400

توصیه هایی برای کاهش استرس آندوسکوپی

آندوسکوپی، یک روش تشخیصی برای برخی بیماری های گوارشی است که به دلیل روش ویژه ای که مورد استفاده قرار می دهد، اغلب با ترس و اضطراب برای بیماران همراه است. محققان کشور برای غلبه بر این ترس و اضطراب، استفاده از موسیقی درمانی و حضور همراه را پیشنهاد داده...

7 دی 1400

هرگونه افزایش قیمت نان در کشور غیر قانونی است

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در اطلاعیه اعلام کرد که هرگونه افزایش قیمت نان در کشور غیرقانونی است.

1 دی 1400

کاهش سود در همه سررسیدها

تهران (پانا) - امروز حجم معاملات اوراق بدهی دولت از کانال 400 میلیارد تومان کاهش پیدا کرد.

30 آذر 1400

طراحی ویلا در شمال: تحریم و مسائل بانکی، مهم ترین مانع صادرات محصولات باغی و کشاورزی است

رئیس اتاق بجنورد با تأکید بر اهمیت بازگشایی بازارچه مرزی، خواهان توجه ویژه استاندار بر پیگیری بازگشایی بازارچه مرزی بین استان خراسان شمالی و ترکمنستان شد.

26 آذر 1400

تور هلند: همه چیز را درباره آسیاب های بادی هلند بدانید

آسیاب های بادی هلند مهمترین نماد این کشور هستند و تور هلند بدون بازدید از این آسیاب های بادی، هیچگاه تکمیل نخواهد شد. این آسیاب های بزرگ، یکی از شاخصه های اصلی کشور هلند هستند که برای سال ها در گوشه و کنار این کشور حضور داشتند و نقش مهمی در توسعه مالی این...

20 آذر 1400

98 درصد کادر بهداشت و درمان بریتیش کلمبیا تا کنون واکسینه شده اند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از The Star، در سراسر بریتیش کلمبیا تنها دو درصد از کارکنان بخش مراقبت های بهداشتی واکسینه نشده اند. این 3071 کارمند از 26 اکتبر تا کنون مجاز به ادامه کار در مراکز بهداشتی نیستند. طبق گزارشات اخیر، در بیشتر منطقه ها بریتیش کلمبیا...

16 آذر 1400

رزمایش مخفیانه آمریکا و کره جنوبی، خشم قابل پیش بینی کره شمالی

آمریکا و کره جنوبی باوجود ادعای کوشش برای ازسرگیری مذاکرات با کره شمالی یک رزمایش هوایی مشترک برگزار کردند.

12 آذر 1400

تور ارزان چین: جلوه های فرهنگ ایرانی و حضور ایرانیان در چین (1)

روابط دو کشور ایران و چین ریشه در تمدن کهن و تاریخ دیرینه آنها دارد. از بیش از دو هزار سال پیش، این دو تمدن بزرگ در طول جاده های ابریشم دریایی و زمینی، در سطوح مردمی و دولتی، مبادلات گسترده فرهنگی، علمی و مالی داشته اند. تمدنهای کهن ایران و چین در عرصه...

8 آذر 1400

خرید تضمینی بدون هدف، افزایش قیمت محصولات کشاورزی در بازار

قیمت بعضی صیفی جات در بازار بالا رفته است؛ افزایش قیمتی که رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی دلیل آن را گرانی در مبدا و جایگزینی محصولات منطقه ها گرمسیری با سردسیری عنوان نمود.

7 آذر 1400

جزئبات جلسه غیرعلنی امروز مجلس به روایت حاجی دلیگانی

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست غیرعلنی مجلس مطرح کرد که ما در امسال 25 هزار میلیارد تومان اعتبار به رتبه بندی معلمان تخصیص می دهیم.

6 آذر 1400

آلایندگی موتورسیکلت های کاربراتوری چندین برابر یک خودرو سواری

رئیس اداره ارزیابی محیط زیست و آنالیز آلودگی هوا و تغییر اقلیم به تشریح بعضی از موانع در اجرای قانون هوای پاک و اقدامات اجرا شده در این خصوص از سوی دستگاه های مختلف پرداخت.

26 آبان 1400

بافت تاریخی از پرداخت هزینه پارکینگ به شهرداری معاف شود

ایسنا/ براساس سخنان رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان یزد، بافت تاریخی از پرداخت هزینه پارکینگ به شهرداری معاف شود.

13 آبان 1400

مجوز هایی که برای فراوری الزامی نیستند باید حذف شوند

فاطمی امین در جمع خبرنگاران در شهرستان دلیجان گفت: مجوز هایی برای فعالیت های تولیدی الزامی نیستند باید از روال کار خارج شوند.

12 آبان 1400
تعداد: (569)