اخبار اقتصادی

رمز سبقت نرخ بیکاری آمریکا از ایران

خبرنگاران : پس از شیوع کرونا، نرخ بیکاری در کشور آمریکا از نرخ بیکاری در ایران سبقت گرفت. آیا واقعا شرایط بازار کار در آمریکا سیاه تر از ایران شده است؟ ماجرا چیست؟

25 مهر 1399

کاندیدای1400 باید برنامه محور باشد

یک عضو حزب مردم سالاری گفت: جلب اعتماد عمومی و برنامه محوری ضروری ترین اقدام جریان های سیاسی و کاندیداها در انتخابات پیش رو است.

24 مهر 1399

دیپلمات روس: به خلاف ادعای آمریکا، ایران عامل بی ثباتی اوضاع عراق نیست

معاون اول نماینده دائم روسیه در شورای امنیت به نماینده آمریکا گوشزد کرد که نه ایران، بلکه کشور دیگری که همه می دانند، عامل بی ثباتی اوضاع در عراق است و واشنگتن فقط از هر فرصتی برای متهم کردن تهران استفاده می نماید.

23 مهر 1399

تغییرات جدید بورس چیست؟ ، ساعات معاملات شنبه چگونه است؟

به گزارش خبرنگاران،از روز شنبه اول شهریور ماه،قرار است زمان بندی جلسات معاملاتی در بورس به روال قبل برگردد.

20 مهر 1399

قیمت روز خودرو های سایپا و ایران خودرو 16 مرداد؛ تیبا 97 میلیون

بنابر گفته فعالان بازار، منحنی قیمت خودرو همچنان روندی صعودی دارد، منتها شیب آن فعلا ملایم است.

17 مهر 1399

اعلام زمان واریز سهمیه بنزین شهریورماه

خبرنگاران : سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: سهمیه بنزین شهریور ماه ساعت 24 امشب در کارت سوخت خودروها شارژ می شود.

15 مهر 1399

بی رغبتی شرکت های کرمانی برای حضور در بازار افغانستان بررسی شود

رئیس اتاق تجارت و صنایع غزنی افغانستان گفت: در سال های اخیر تلاش های بسیاری برای افزایش تجارت بین کرمان و افغانستان از سوی دو طرف اجرا شده اما شرکت های کرمانی علاقه کمی به حضور در بازار افغانستان دارند.

12 مهر 1399

فیلم و سلفی سلبریتی ها با حیوانات وحشی منجر به ایجاد و تبلیغ بازار قاچاق می گردد

در پی انتشار ویدیویی در فضای مجازی از یکی از خوانندگان شناخته شده با یک توله شیر یک کارشناس حیات وحش گفت: انتشار عکس و فیلم نگهداری حیوانات باغ وحش توسط سلبریتی ها می تواند باعث ایجاد بازار قاچاق حیات وحش گردد.

11 مهر 1399

حمایت بایدن از اعتراضات خیابانی در بلاروس

نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا از معترضین به نتیجه انتخابات در بلاروس حمایت نموده و از لوکاشنکو نیز خواست تا به حقوق مردم کشورش احترام گذاشته و دست از خشونت علیه آنها بردارد.

10 مهر 1399

گردشگری کشاورزی تجربه ای جدید و بکر

توسعه روستایی با مسائل و چالش های متعددی از جمله فقر، اشتغال، بهداشت، امنیت غذایی و پایداری محیط زیست روبروست و برای توسعه آن راهکارهای گوناگونی پیشنهاد شده که هیچ یک نتوانسته اند موجب بهبود شرایط این نواحی شوند.جهانگردی کشاورزی از جمله ظرفیت های فراموش...

9 مهر 1399

شروع تزریق واکسن کووید-19 دانشگاه آکسفورد به هندی ها

آزمایش بالینی واکسن کووید-19 ساخت دانشگاه آکسفورد، موسوم به کووی شیلد(Covishield) با تزریق بر روی دو داوطلب شروع شده است.

8 مهر 1399

لیست دستگاه هایی که حقوق نجومی دادند

به گزارش خبرنگاران، در گزارش کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم که منطبق با گزارش تفریغ بودجه سال 97 دیوان محاسبات است، شرایط حقوق و مزایای مدیران و کارکنان دولتی بررسی شده است.

3 مهر 1399

فرانسه: نباید اقدامات بیشتری در رابطه با درخواست آمریکا علیه ایران در شورای امنیت انجام گردد

نماینده دائم فرانسه در سازمان ملل متحد با اعلام اینکه آمریکا جزو مشارکت کنندگان در برجام نیست، تأکید کرد که نباید اقدامات بیشتری در ارتباط با درخواست آمریکا برای فعال سازی تحریم های بین المللی علیه ایران در شورای امنیت انجام گردد.

1 مهر 1399

برلین به خروج نظامیان آمریکا از آلمان واکنش نشان داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، آنه گرت کرامپ کارن باوئر وزیر دفاع آلمان امروز جمعه از واکنش برلین به خارج کردن بخش زیادی از نظامیان آمریکا از کشورش خبر داد.

31 شهریور 1399

تامین تقاضای ارز بازار با توافق ایران و عراق

حمید قنبری، مدیرکل بین الملل بانک مرکزی که روز یکشنبه هفته جاری به همراه وزیر امور خارجه برای انجام مذاکرات بانکی به عراق سفر نموده بود، گفت: در این ملاقات مذاکرات مفید و سازنده ای با طرف عراقی انجام گرفت که نتایج آن در سفر نخست وزیر عراق و هیئت همراه...

23 شهریور 1399

چه کسانی مهمان هتل ها می شوند؟

افراد به دلایل مختلف به سفر می فرایند و هتل ها را برای اقامت انتخاب می کنند. در حقیقت می توان مهمانان یک هتل را با توجه به هدفشان از سفر و اقامت در چند دسته تقسیم بندی کرد. همانطور که تا کنون با انواع اتاق ها و اصطلاحات مربوط به هتل آشنا شده اید و انواع هتل...

23 شهریور 1399

خبرنگاران اقدامات و ابتکارهای هند برای مقابله با کرونا

تهران- خبرنگاران- براساس گزارش سازمان ملل تعداد مبتلایان به کرونا که در دنیا شناسایی شده اند به 13 میلیون و 800 هزار نفر رسیده که هند با بیش از یک میلیون نفر مبتلا پس از آمریکا و برزیل، در رده سوم بیشترین تعداد مبتلایان قرار گرفته است.

20 شهریور 1399

سازمان ملل: 20 میلیون یمنی در خطر گرسنگی هستند

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد هشدار داد؛ 20 میلیون یمنی با خطر گرسنگی روبرو هستند.

20 شهریور 1399

خبرنگاران پایان انتظار؛ کنکور می دهیم

تهران- خبرنگاران- برگزار می شود یا نمی شود، به تعویق می افتد یا نمی افتد؛ این ها و هزاران اما و اگر دیگر در مورد برگزاری آزمون های سال جاری مطالبی بود که شنیدن آنها استرس شرکت در کنکور را برای داوطلبان و خانواده های آنها دوچندان می کرد. موضوعی که وزیر علوم...

18 شهریور 1399

حمایت آمریکا از تحریم های انگلیس علیه تعدادی از کشورها

وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در بیانیه ای مطبوعاتی از رژیم تحریم های جهانی انگلیس علیه تعدادی از کشورها حمایت کرد.

17 شهریور 1399
تعداد: (367)