اخبار اقتصادی

سرزمینی اسرارآمیز که گردشگران ایرانی کمتر دیده اند

عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان گفت: متاسفانه مازندران فقط 6 ماه گردشگر دارد و در نیمه دوم سال اقدامی برای جذب گردشگر صورت نگرفته و ارائه خدمات گردشگری متوقف می گردد.

31 اردیبهشت 1398

نماینده ایلام: فکری اساسی برای گرانی کالا کنید

نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: آقای رییس جمهور فکری اساسی برای گرانی کالا در بازار مصرف، کاهش ارزش پول ملی، درآمد پایین و فقدان بضاعت مالی مردم در ماههای پایانی سال کنید.

30 اردیبهشت 1398

افزایش اختیارات استان ها در حوزه اشتغال روستایی لازم است

به گزارش خبرنگاران، سید مهدی مقدسی روز پنجشنبه در حاشیه نشست کارگروه اشتغال استان مرکزی در اراک، در جمع خبرنگاران گفت: از وزیر کار و تعاون انتظار می رود در راستای تمرکز زدایی در حوزه اشتغال پایدار روستایی، به کارگروه های اشتغال استان ها اختیارات بیشتری...

28 اردیبهشت 1398

مازاد تجاری چین با آمریکا به شدت کاهش یافت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، داده های اداره کل کالای چین که روز جمعه منتشر شد، نشان داد، مازاد تجاری چین با ایالات متحده در ماه فوریه با کاهشی شدید نسبت به 27.3 میلیارد دلار در ماه ژانویه، به 14.72 میلیارد دلار رسیده است.

27 اردیبهشت 1398

واعظ آشتیانی: تساوی درآمد و هزینه استقلال و پرسپولیس در بودجه 98 بحثی انحرافی است، چه کسی گفته هر باشگاهی که به خاک سیاه نشسته باید واگذار گردد؟

امیررضا واعظ آشتیانی، مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت: مطرح شدن رقم مساوی هزینه و درآمد باشگاه های استقلال و پرسپولیس یک بازی رسانه ای است تا نشان دهند این دو باشگاه برای واگذاری توجیه اقتصادی دارند.

23 اردیبهشت 1398

نصری:عملکرد دستگاه دیپلماسی ایران در قبال تحریم ها، بزرگ ترین اتفاق سال 2018 است

رضا نصری گفت: دستگاه دیپلماسی ایران و روندی که کلید زده است را چهره سال 2018 می دانم.

21 اردیبهشت 1398

صنایع دستی زنان در بازار داخل و خارج قابل رقابت می شوند، سازوکارهای برندشدن منسوجات روستاییان

دبیر اجرایی هفته نوآوری در صنعت مد و پوشاک با اشاره به ساز و کارهای برندشدن صنایع دستی روستاییان، گفت: با حمایت شرکت های مادر این محصولات قابل رقابت در بازار داخل و خارج کشور می شوند.

21 اردیبهشت 1398

حضور مراکز پزشکی در نمایشگاه گردشگری شیراز

مراکز پزشکی تخصصی و فوق تخصصی نمونه کشور با حمایت اپراتور شبکه علمی ایران، در دهمین نمایشگاه گردشگری پارس در شیراز شرکت می نمایند.

16 اردیبهشت 1398

تولیدات کشاورزی منطقه سیستان 50 درصد کاهش داشته است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، علیرضا دهمرده در نشست تبیین الگوی کشت سیستان براساس طرح انتقال آب با لوله که با هدف تبیین الگوی کشت سیستان براساس میزان تخصیصی آب از طرح انتقال آب با لوله برای بهره برداران...

10 اردیبهشت 1398

تحلیل رفتار چین و روسیه در تعامل نفتی با ایران در شرایط تحریم

خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های نفتی علیه ایران باعث شد شرکت های نفتی خارجی که در فضای پسابرجام برای انعقاد قراردادهای نفتی به ایران آمده بودند بازار نفت ایران را ترک نمایند. در این میان، رفتار شرکت های چینی و روسی به دلیل تعاملات ایران با این...

11 فروردین 1398

فاصله مازندران با میانگین کشوری در اجرای طرح هادی روستایی

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: استان مازندران در زمینه اجرای طرح هنوز با متوسط کشوری فاصله دارد.

22 اسفند 1397

ایجاد پنج شهرک پرورش میگو در استان هرمزگان

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علی اشرف منصوری در نشستی که بدین منظور با حضور معاون سازمان شیلات و مسوولان استان هرمزگان برگزار گردید، با بیان این که استان هرمزگان ظرفیت های بالایی جهت توسعه آبزی پروری از جمله پرورش میگو در حاشیه خلیج...

20 اسفند 1397

فیسبوک رکورد جریمه شدن را شکست! ، 645 هزار دلار برای رسوایی کمبریج آنالیتیکا

پایان پس از کش و قوس های فراوان، جریمه ای سنگین برای غول شبکه های اجتماعی دنیا مشخص شد. این بالاترین نرخ جریمه ای است که دفتر کمیساریای اطلاعات انگلستان تا کنون مشخص نموده است.

13 اسفند 1397

پاسخ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به قطع آب و برق 2 خوابگاه

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر مهدی کدخدازاده در خصوص درخواست عده ای از دانشجویان Ph.D برای اسکان در خوابگاه ها شرح داد: بر اساس ماده 25 آیین نامه اسکان دانشجویان ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، دانشگاه تعهدی در قبال اسکان...

29 بهمن 1397

ساز و کار جدید اروپا برای مبادلات تجاری با ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه المیادین، سفیر انگلیس در تهران گفت که اتحادیه اروپا برای مبادلات تجاری با ایران ساز و کار بانکی جدیدی طراحی نموده است.

25 بهمن 1397

خبرهای خوش درباره طلا و آلومینیوم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت سهم صنایع معدنی در بورس را 23 درصد گفت و از شروع پروژه های جدید در حوزه آلومینیوم و طلا اطلاع داد.

15 بهمن 1397

کوهنوردی در دماوند را تعطیل کنید

کوهنوردی و گردشگری در دماوند دست کم برای پنج سال تعطیل و ممنوع گردد تا این اثر طبیعی خود را بازیابد و طرحی ضابطه مند برای ورود به آن تهیه گردد.

7 بهمن 1397

نقش استارتاپ ها در توسعه گردشگری آذربایجان شرقی مهم است

به گزارش خبرنگاران، مرتضی آبدار صبح امروز پنج شنبه در حاشیه رویداد استارت آپی گردشگری آذربایجان شرقی به نقش کلیدی استارتاپ ها در روند توسعه گردشگری استان اشاره نمود و گفت: استارتاپ ها علاوه بر اشتغال زایی برای بسیاری از جوانان، موجب پویایی و افزایش...

5 بهمن 1397

کاغذ در صدر، توتون و تنباکو در قعر

افزایش و کاهش میزان صادرات محصولات مختلف در بخش صنعت و معدن طی سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل اعلام شد.

10 دی 1397

شروع مطالعات مجدد طرح جامع حمل و نقل شهر تهران

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از اغاز مطالعات طرح جامع حمل و نقل پایتخت خبرداد.

29 آذر 1397
تعداد: (51)