اخبار اقتصادی

تراز تجاری کشور به منفی 1.3 میلیارد دلار رسید

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در مورد تراز تجاری کشور در 8 ماه امسال، گفت: ارزش کل صادرات 27 میلیارد دلار است که 1.3 میلیارد دلار از واردات کمتر است.

7 بهمن 1398

غفوری: استراماچونی می توانست نیم فصل برود ، مدیرعامل در استقلال تعطیل است

کاپیتان تیم فوتبال استقلال گفت: درست است استراماچونی حق داشت و ناراحت بود اما می توانست صبر کند و نیم فصل برود.

5 بهمن 1398

اطلاعات ایرانداک، برای مدیریت جریان علم در کشور بسیار با ارزش است

معاون حقوق مالکیت فکری وزیر دادگستری در بازید از ایرانداک گفت: اطلاعات ایرانداک، برای سیاست گذاری و مدیریت جریان علم در کشور بسیار با ارزش است.

4 بهمن 1398

وزارت کشور موظف به اجرای پروژه هایی با اولویت حمل و نقل عمومی شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن الزام وزارت کشور برای هزینه کرد یک درصد از درآمد های حاصل از اجرای این قانون برای کمک به اجرای پروژه های شهری و روستایی با حمل و نقل عمومی، شرکت های قطار شهری و سازمان های حمل و نقل عمومی وابسته به شهرداری ها را از پرداخت...

4 بهمن 1398

می باخ بدلی ایرانی همه را گیج کرد

در فقدان اطلاعات دقیق از محصولات تجملی صنعت خودرو، صفحات پرمخاطب اینستاگرامی هر نوع اطلاعات غلط را به خورد مخاطبان می دهند. نمونه اخیر این کار هم در غالب کردن یک مرسدس بنز اس کلاس مدل 2015 به جای لیموزین می باخ است که جنجالی در شبکه های اجتماعی راه انداخته...

3 بهمن 1398

ثبت نام دبیرکل جبهه پایداری در انتخابات ، آقاتهرانی: با پاکت پول روضه خوانی در انتخابات شرکت می کنم

مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری انقلاب با حضور در پاویون ثبت نام انتخابات مدارک خود را برای کاندیداتوری مجلس یازدهم ارائه کرد.

30 دی 1398

آمریکا اف-35های سفارشی ترکیه را خواهد خرید

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، در بودجه نظامی آمریکا برای سال 2020 بَندی به منظور تأمین اعتبار برای خرید جنگنده های اف-35 که پیش از این از سوی ترکیه سفارش داده شده اند، گنجانده شده است.

30 دی 1398

خداحافظی دونالد تاسک و یان کلود یونکر از بروکسل

دونالد تاسک در سمت رئیس شورای اروپایی و یان کلود یونکر در سمت رئیس کمیسیون اروپایی روز آدینه بعد از پنج سال از بروکسل خداحافظی نموده و کرسی ریاست را به جانشین خود واگذار کردند.

25 دی 1398

ضرورت کوشش دولت برای رونق بخش ساختمان

عضو انجمن اقتصاددانان ایران گفت: سایه سنگین رکود بر بخش ساختمان برای استان یزد علامت خوبی نیست و تیم مالی دولت بهتر است مسئوولانه برای تحرک بخش ساختمان کوشش کند.

21 دی 1398

مردم سریلانکا رئیس جمهوری جدید انتخاب می نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از بی بی سی، مردم سریلانکا امروز شنبه پای صندوق های رای رفته اند تا برای کشوری که هنوز از آثار مالی حمله تروریستی سال گذشته رها نشده، رئیس جمهوری جدیدی انتخاب نمایند.

17 دی 1398

شرکت های بیمه هند به ارائه خدمات بیمه ای برای واردات نفت ایران مجاز شدند

خبرنگاران: دولت هند شرکت های بیمه این کشور را مجاز کرد خدمات بیمه ای به پالایشگاه های هندی برای واردات نفت از ایران ارائه دهند.

15 دی 1398

گام تلخ بعدی برای کلاه برداران پیامکی آغاز شد

وزیر ارتباطات گفت که یک میلیون و 200 هزار شکایت مردم از خدمات ارزش افزوده پیامکی در سامانه 8007 را برای قوه قضائیه ارسال کردیم.

15 دی 1398

19 بوستان عمومی در 2 سال

تا پایان سال جاری 11 بوستان عمومی به شهر تهران اضافه خواهد شد. با از بین رفتن بسیاری از باغات پایتخت در دوره های گذشته مدیریت شهری از 2 سال گذشته حفظ و صیانت از باغ ها را در دستور کار شهرداری تهران قرار داد.

14 دی 1398

توافق ویلموتس و تاج؛ قول به جای پول! ، فعلا همه چیزی گل و بلبل است

ویلموتس چندان از شرایط راضی نیست و حالا با درخواست فدراسیون فوتبال راضی شده است تا پا به ایران بگذارد. فعلا همه چیزی گل و بلبل است.

12 دی 1398

برلوسکونی در پرونده فساد جنسی تبرئه شد

خبرنگاران: نخست وزیر پیشین ایتالیا از اتهام سوءاستفاده از سِمت نخست وزیری و پرداخت پول به یک دختر نابالغ در ازای خدمات جنسی، تبرئه شد.

11 دی 1398

تکلیف مدیرمالی هواوی معین شد ، منگ وانژو به آمریکا تحویل داده می گردد

پس از روزها کشمکش و درگیری بین مقامات هواوی و دولت کانادا، بالاخره تکلیف مدیرمالی هواوی تعیین شد و قرار است منگ وانژو به آمریکا تحویل داده گردد. وی در دسامبر گذشته به اتهام جاسوسی در ونکوور دستگیر شده بود.

11 دی 1398

جشنواره اکو عاملی برای استحکام روابط زنجان و اندونزی است

سفیر اندونزی در ایران گفت: جشنواره اکو می تواند به دلیل حضور اندونزی در جاده ابریشم سبب استحکام روابط تجاری بین زنجان و اندونزی گردد.

11 دی 1398

مخالفت حزب بارزانی با برقراری نظام ریاست جمهوری در عراق

حزب دموکرات کردستان عراق، با پیشنهاد ائتلاف الفتح مبنی بر تغییر نظام پارلمانی در این کشور و برقراری نظام ریاست جمهوری مخالفت کرد.

4 دی 1398

وزارت اقتصاد و دگرگونی مالی در دوره پهلوی

برنامه های مالی رضاشاه با هدف تبدیل ایران از فروپاشی به سوی امنیت و استحکام فرآیند اصلاح و نوسازی را به شکلی اقتدارگرایانه و از بالا در ابعاد گسترده تری ادامه داد. تاسیس وزارت اقتصاد ملی در دوره رضا شاه به همین دلیل قابل ارزیابی و مداقه است.

2 دی 1398

راه آهن چین از جهت افغانستان به خطوط ریلی ایران متصل خواهد شد

خبرنگاران: بر اساس توافقات اجرا شده در دوشنبه تاجیکستان، ساخت خطوط ریلی بین 5 کشور منطقه، راه آهن چین را از جهت افغانستان به ایران متصل خواهد نمود.

30 آذر 1398
تعداد: (201)