کرونا در اروپا، از تاخیر در فرایند احیای مالی تا جریمه 6 هزار یورویی در اسپانیا

به گزارش کشتی کروز، جدیدترین اخبار اروپا حاکی از آن است که موج دوم کرونا در فرایند احیای مالی اروپا اختلال ایجاد نموده و دولت اسپانیا هم جریمه تا 6 هزار یورویی را برای مسافران نقض کننده قواعد کرونایی ورودی به این کشور مد نظر قرار داده است.

کرونا در اروپا، از تاخیر در فرایند احیای مالی تا جریمه 6 هزار یورویی در اسپانیا

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان پاییز 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، موج دوم کرونا به سرعت در بسیاری کشورهای اروپایی گسترش یافته و تشدید محدودیت های سختگیرانه ای را به دنبال دارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بیش از 22 هزار ابتلای روزانه در آلمان

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 22461 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت در این کشور اطلاع داد و 178 نفر هم در این مدت بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

درخواست جامعه پزشکی آلمان برای تعویق اعمال جراحی بیمارستان ها

جامعه پزشکی آلمان با توجه به افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در این کشور از بیمارستان ها در ایالات مختلف آلمان خواستند تمرکز خود را بر درمان بیماران کرونایی بگذارند و بعضی عمل های جراحی را به تاخیر بیاندازند.

در بیانیه ای که سازمان پزشکان و انجمن های مراقبت های ویژه در آلمان در اختیار خبرگزاری آلمان قرار داده این انتقاد به بعضی بیمارستان ها وارد شده که به دلایل گردش مالی ظرفیت خود را بر بیماران کرونایی متمرکز نمی نمایند.

در این بیانیه آمده است که اگر این فرایند تغییر نکند بسیاری واحدهای مراقبت های ویژه به زودی از مرزهای ظرفیت های مجاز خود عبور می نمایند و تحت فشار بالایی قرار می گیرند.

تاخیر در فرایند پروژه تسلیحاتی هواپیماهای بدون سرنشین اروپا

بحران کرونا پروژه انعقاد خرید هواپیماهای بدون سرنشین اروپا را بار دیگر به تاخیر انداخت.

مذاکرات بین کشورهای شرکت نماینده در این پروژه یعنی، آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا همچنان ادامه دارد.

اشپیگل این خبر را با استناد به پاسخ وزارت دفاع آلمان به یک درخواست حزب چپ این کشور منتشر نموده است. در حال حاضر هدف این است که این قرارداد در اوایل سال 2021 به مجلس آلمان ارسال گردد. در مجلس کمیسیون بودجه باید با این قرارداد خرید موافقت کند.

وزارت دفاع آلمان در ماه آگوست بر اساس یک لیست محرمانه برای پروژه های تسلیحاتی، پیش بینی کرد که این قرارداد اوایل اکتبر امسال نهایی می گردد. حالا این وزارتخانه اعلام نموده که بحران کرونا هماهنگی با دیگر کشورها برای نهایی کردن این قرارداد را به تاخیر انداخته است.

این وزارتخانه در عین حال بیان کرد که این قرارداد تا حد زیادی به مراحل پایانی رسیده و در معرض خطر قرار ندارد.

هواپیماهای بدون سرنشین یورو حداکثر تا ارتفاع 13700 متر پرواز نموده و برای نظارت و شناسایی و محافظت از نیروهای زمینی با سلاح های دقیق کاربرد دارد. اولین پرواز این هواپیماها برای سال 2025 و تحویل آن به نیروها برای سال 2028 برنامه ریزی شده است.

انتقاد اپوزیسیون آلمان از هزینه های نظامی بالای دولت در بحبوحه بحران کرونا

حزب چپ آلمان هم انتقاد شدیدی به هزینه های تسلیحاتی بالای دولت آلمان در بحبوحه بحران کرونا وارد نموده است.

رئیس فراکسیون حزب چپ مجلس آلمان در این باره گفته است که هزینه های تسلیحاتی آلمان از سال 2018 حدود 71 درصد افزایش پیدا نموده و این نشان می دهد که اولویت های دولت کاملا اشتباه بوده است.

به گفته وی بودجه نظامی و دفاعی آلمان تحت دولت ائتلافی فعلی 10 میلیارد یورو افزایش داشته است که این بالاترین افزایش بودجه نظامی از زمان اتحاد دوباره آلمان محسوب می گردد و این اتفاق در بحبوحه بحران کرونا افتاده است.

اقتصاد منطقه حوزه یورو خیلی بهتر از برآوردها در جهت بهبود حرکت می کرد که موج دوم شیوع کرونا آن را متوقف کرد. در حالی که اقتصاد کشورهای حوزه یورو در تابستان بیش از 12 درصد رشد کرد چشم انداز سه ماه آخر سال تاریک است.

تاخیر در فرایند احیای اقتصاد اروپا به دلیل موج دوم کرونا

موج اول پاندمی کرونا در بهار امسال اقتصاد همه کشورهای حوزه یورو را با تفاوت هایی به رکود کشاند و انتظار می رود این شرایط، اگر نه با آن شدت، در سه ماه پایانی سال 2020 تکرار گردد

خبرگزاری رویترز آدینه 13 نوامبر (23 آبان) با اشاره به اعمال دوباره محدودیت های شدید در بسیاری از کشورهای اروپایی برآورد نموده که این مسئله مانع ادامه رشد و احیای مالی در پائیز گردد.

بر پایه اعلام اداره آمار کشورهای اروپایی، فراوری ناخالص داخلی در منطقه یورو، در فاصله ماه های ژوئیه و سپتامبر به طور میانگین 12 و شش دهم درصد رشد نموده و این میزان فقط یک دهم درصد کمتر از برآوردها بوده است.

در پی اعمال محدودیت های بی سابقه در موج اول بحران کرونا در بهار، فراوری ناخالص داخلی منطقه یورو به طور متوسط 12 و هشت دهم درصد کاهش یافته بود و بر این اساس در تابستان فرایند احیای اقتصاد به خوبی پیش رفته است.

با این حال پیش بینی می گردد که با اوج دریافت موج دوم پاندمی و افزایش شدید موارد جدید ابتلا به بیماری کووید19 که اعمال محدودیت های تازه ای را اجتناب ناپذیر نموده، جلوی ادامه رشد فراوری ناخالص داخلی گرفته گردد.

پابلو هرناندز، رئیس بانک مرکزی اسپانیا و عضو شورای بانک مرکزی اروپا گفته است که احتمالا این بانک در ماه دسامبر پیش بینی خود از رشد مالی منطقه یورو را کاهش دهد.

در موج اول شیوع کرونا، میزان کاهش فراوری ناخالص داخلی در کشورهای مختلف حوزه یورو متفاوت بود و بر همین اساس افزایش آن در تابستان نیز یکسان نبود.

در تابستان فراوری ناخالص داخلی در آلمان اندکی بیش از هشت درصد و در فرانسه کمی بیشتر از 18 درصد رشد کرد. این میزان در ایتالیا حدود 16 درصد و در اسپانیا 16 و هفت دهم درصد بوده است.

از ابتدای ماه اکتبر در همه این کشورها و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی موج دوم پاندمی با افزایش شدید موارد ابتلا شروع شده و محدودیت ها بار دیگر اعمال شده اند.

این شرایط فعالان مالی و مصرف نمایندگان منطقه یورو را ناامن نموده و فراوری ناخالص داخلی را با خطر رکود مجدد روبرو می نماید.

تشدید قواعد سفر برای مسافران در اسلواکی

اسلواکی هم برای مقابله با بحران کرونا قواعد سفر برای مسافران از مناطق بحرانی را تشدید می نماید. آلمان هم شامل این کشورها می گردد و از روز دوشنبه کسانی که می خواهند از این کشورها به اسلواکی سفر نمایند باید یک تست منفی کرونا که حداکثر 72 ساعت از آن گذشته است به همراه داشته باشند.

جریمه 6 هزار یورویی در انتظار مسافران ورودی از مناطق بحرانی به اسپانیا

اسپانیا هم اعلام نموده کسی که از 23 نوامبر از آلمان و یک منطقه خطر کرونایی دیگر به اسپانیا سفر کند و تست منفی کرونا به همراه نداشته باشد باید جریمه بالایی را پرداخت کند. وزیر امور خارجه اسپانیا اعلام نموده که نقض این قانون تا 6 هزار یورو برای این افراد جریمه به همراه خواهد داشت.

جمهوری چک هم کشور آلمان را در لیست مناطق خطر کرونایی خود قرار داده است.

اعتراضات ضد محدودیت ها در شهر هانوفر آلمان

پلیس آلمان هم بیان کرد که صدها نفر در شهر هانوفر آلمان علیه محدودیت های ضد کرونایی اعمال شده از طرف دولت اعتراض کردند. بسیاری معترضان ماسک نداشته و فاصله قانونی را رعایت نمی کردند.

تشدید محدودیت ها در دستور کار دولت اتریش

کشور اتریش هم برای مهار کرونا محدودیت های بسیار سختگیرانه از جمله تعطیلی بعضی کسب و کارها و مدارس را در دستور کار قرار داده است. این محدودیت ها ابتدا به مدت 2 تا 3 هفته اعمال می گردد.

طولانی شدن لیست مناطق خطر کرونایی دولت آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم لیست مناطق کرونایی خود را افزایش داده و از روز آدینه تمام سوئد و کانادا را به عنوان مناطق خطر کرونایی اعلام نموده است. بعضی مناطق انگلیس، استونی، یونان، لتونی و نروژ هم به این لیست اضافه شدند.

آلمان همچنان بر لزوم باز ماندن مدارس تاکید دارد

سخنگوی دولت آلمان با وجود شیوع گسترده کرونا در این کشور اما اعلام نموده که مدارس باید همچنان باز بمانند.

این در حالی است که بر اساس اطلاعات رسانه ها تا به حال بیش از 300 هزار دانش آموز و 30 هزار معلم در این کشور در ارتباط با کرونا قرنطینه شده اند.

مرکل: ماه های سخت کرونایی را در پیش رو داریم

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم ماه های سخت کرونایی را در انتظار شهفرایندان آلمانی دانست.

دولت ایتالیا هم محدودیت های جدیدی را برای مهار کرونا برای بعضی مناطق اعمال نموده است.

41 هزار ابتلای روزانه در ایتالیا

ایتالیا مجددا رکورد مبتلایان روزانه جدیدی را ثبت نموده و بر اساس اعلام نهادهای بهداشتی این کشور در عرض 24 ساعت حدود 41 هزار نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 550 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بیش از 23 هزار مبتلای روزانه در فرانسه

در فرانسه هم درعرض 24 ساعت 23794 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده است.

جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 1922504 نفر به کرونا مبتلا شده و 43892 مورد هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 1492608 نفر به کرونا مبتلا شده و 40769 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 1317496 نفر به کرونا مبتلا شده و 51304 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 1107303 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 44139 نفر هم اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 772822 نفر به کرونا مبتلا شده و 12503 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1497

به "کرونا در اروپا، از تاخیر در فرایند احیای مالی تا جریمه 6 هزار یورویی در اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از تاخیر در فرایند احیای مالی تا جریمه 6 هزار یورویی در اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید