آخرین خبرها از سایه کرونا بر دنیا، مکرون: من یک اروپای از هم گسیخته و خودخواه را نمی خواهم، کانون شیوع از قرنطینه درآمد

به گزارش کشتی کروز، امار کرونا همچنان در حال افزایش است اما شهر ووهان که این ویروس از آن جا امده، حالا دوران قرنطینه را پشت سر گذاشته است.

آخرین خبرها از سایه کرونا بر دنیا، مکرون: من یک اروپای از هم گسیخته و خودخواه را نمی خواهم، کانون شیوع از قرنطینه درآمد

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، کرونا یک سوم از جمعیت دنیا را در قرنطینه نگه داشته است.

به همین مناسبت دیلی میل از کاهش آلودگی هوا در شهرهای اروپایی به دنبال اعمال سیاست قرنطینه خبر داده و آسوشیتدپرس از نقش بستن کلمه مرسی روی برج ایفل به نشانه تشکر از کادر درمان فرانسه که شبانه روزی با کروناویروس مبارزه می نمایند، خبر داده است. همچنین بر روی این برجدر خانه بمان نیز نقش بست تا به مردم یادآوری کند که با ماندن در خانه می توان کروناویروس را شکست داد. مقررات منع آمد و شد و قرنطینه عمومی در فرانسه به دلیل افزایش شیوع کرونا و بالا رفتن آمار تلفات دو هفته دیگر تمدید شده است. به نوشته یورونیوز ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه با اعلام این خبر گفت که قرنطینه عمومی در این کشور دست کم تا روز 15 آوریل (27 فروردین) ادامه خواهد داشت. فرانسه از ظهر روز 17 مارس (27 اسفند 98) در قرنطینه است. مقررات رفت و آمد در فرانسه به تازگی سختگیرانه تر شده است، به طوری که موارد اضطراری تعیین شده برای خروج از منزل به مدت حداکثر یک ساعت و به شعاع حداکثر یک کیلومتری محل سکونت افراد محدود شده است.

به نوشته یورونیوز، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در سخنانی اتحادیه اروپا را به مبارزه مشترک با بحران کرونا فراخوانده است. وی در گفتگویی با رسانه های ایتالیایی اظهار داشته است که من یک اروپای از هم گسیخته و خودخواه را نمی خواهم. وی همچنین گفته است: ما بدون یک همبستگی قدرتمندانه اروپایی در زمینه های مالی و بهداشتی نمی توانیم بر این بحران غلبه کنیم. وی خواهان اقدامات مشترک اروپایی برای تامین هزینه های این بحران شده است. سران کشورهای اروپایی شب گذشته با وجود بحث های طولانی نتوانستند روی یک خط و مشی مشترک در زمینه سیاسی و مالی برای غلبه بر بحران کرونا توافق نمایند. فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و بعضی کشورهای اروپایی خواهان پذیرش مشترک بدهی ها بودند که این طرح با مخالفت بعضی کشورها روبرو شد.

یورونیوز همچنین از ورود ارتش اسپانیا به اتفاقات اخیر خبر داده است.جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا از ورود ارتش اسپانیا به عملیات انتقال اجساد کرونایی به دلیل آمار بالای قربانیان کرونا در این کشور و درخواست فرانسه برای مبارزه مشترک اروپا با این بحران حکایت دارد. به نوشته بی بی س همچنان که شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در اسپانیا افزایش قابل ملاحظه ای داشته، میزان بهبودی هم رشد نموده است. نزدیک به سه هزار نفر دیگر از مبتلایان در اسپانیا بهبود یافته اند که این به معنی بهبودی در مجموع 12 هزار نفر و 31 درصد رشد بهبودیافتگان است.

دیلی میل از قول نوشته که رئیس صلیب سرخ هشدار داد شیوع کروناویروس باعث آشوب اجتماعی میان فقرا در شهرهای عظیم غرب خواهد شد. فرانچسکو روکا رئیس صلیب سرخ بین الملل و صلیب سرخ فرانسه تاکید نمود گسترش کروناویروس منجر به ناآرامی اجتماعی می گردد.

به گزارش اناتولی، ترکیه نیز برای مقابله با شیوع کرونا حرکت قطارها و پروازهای داخلی را محدود نموده است. رئیس جمهور رجب طیب اردوغان ضمن اعلام آخرین تدابیر دولت ترکیه برای مقابله با بحران کرونا تاکید نمود هیچ کسی در کشورمان گرسنه و مورد ظلم واقع نخواهد شد. او در این سخنرانی گفت مسافرت های بین شهری تنها با مجور استانداری ها ممکن است. تمام پروازهای خارجی ترکیه نیز لغو شده است. از این به بعد علاوه بر نها دهای دولتی، بخش خصوصی نیز با حداقل پرسنل خود فعالیت خواهند کرد. وسایل حمل و نقل عمدمی در سراسر ترکیه با حداقل سرنشین فعالیت خواهند کرد. همچنین اماکنی مانند پارک ها، جنگل ها و کمپ های تفریحی، آخر هفته تعطیل و در وسط هفته نیز تنها برای گردش انفرادی باز خواهند بود.

دیلی میل از رشد 900 درصدی جملات نفرت انگیز و تنفرآمیز علیه چین و چینی ها در توئیتر به دنبال شیوع کروناویروس خبر داده است. به گزارش بی بی سی مردم در چین اجازه یافتند تا پس از بیش از دو ماه قرنطینه به شهر ووهان که منشاء اولیه شیوع ویروس کرونا در دنیا بود، وارد شوند.در حال حاضر مردم فقط می توانند به ووهان وارد شوند اما هنوز اجازه خروج به کسی داده نشده است. براساس گزارش ها قطارهایی که روز شنبه به شهر ووهان وارد شدند، همه جایگاه های آن به طور کامل خریداری شده بود. شهر ووهان که مرکز استان هوبئی است در جریان شیوع ویروس کرونا بیش از 50 هزار مورد ابتلا به کووید-19 را ثبت نموده بود.

در آلمان آنگلا مرکل، صدر اعظم این کشور هم در پیامی اینترنتی در صفحه دولت آلمان از شهروندان برای رعایت محدودیت های اعمال شده برای مقابله با کرونا تشکر نموده است. وی همچنین تاکید نمود که هیچ کس نمی تواند بگوید که این بحران چقدر طول می کشد. پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان هم در نامه ای به انجمن های مالی وعده یاری های مالی گسترده در دوران بحران کرونا را داده است.

>>> در همین رابطه بیشتر بخوانید:

سایه مرگ بر فراز دنیا/ایتالیا رکوردار تلفات شد/دمینوی کرونا یکی پس از دیگری کشورها را می بلعد

بعضی رسانه ها امروز دست به انتشار شایعه ای در خصوص وضع سلامتی ملکه انگلیس زدند. کاخ باکینگهام بیان کرد ملکه تست کروناویروس داده و حالش خوب است. این در حالی است که رسانه ها پس از ابتلای نخست وزیر به کروناویروس خفیف، شایعاتی درباره ملکه الیزابت دوم مطرح نموده بودند. اما گفته می گردد مراسم تولد ملکه در روز 21 آوریل که 94 ساله خواهد شد لغو شده است. به گزارش بی بی سی با مرگ بیش از دویست نفر دیگر از مبتلایان کرونا در بریتانیا شمار قربانیان از هزار نفر گذشت. تا به امروز 1019 نفر از مبتلایان این بیماری در بریتانیا جانشان را از دست داده اند. آمار رسمی حاکی از ابتلای بیش از 17 هزار نفر است.

به گزارش ایرنا نخست وزیر ایرلند با وضع مقررات منع رفت و آمد در این کشور از شهروندان خواست تا غیر از مواقع اضطراری بیشتر از دو کیلومتر از خانه های خود فاصله نگیرند. لئو وارادکار روز شنبه با صدور دستورالعمل تازه ای از مردم این کشور خواست تا دست کم 12 آوریل (24 فروردین) در خانه بمانند مگر برای خرید موارد خوراکی، دیدار با پزشک، تحویل دارو و یا بازدید ضروری از خویشاوندان. او همچنین دستور لغو تمام مراسم و برنامه های اجتماعی، دید و بازدید از دوستان و خویشاوندان و بسته شدن فروشگاه ها را صادر کرد. وسایل نقلیه عمومی هم فقط برای استفاده افراد شاغل در فعالیت های کلیدی قابل استفاده و برای سایرین مقررات منع رفت و آمد جاری خواهد بود. همچنین افراد بالای سن 70 سال و افرادی که دارای بیماری های مزمن هستند بدون استثنا باید در خانه بمانند.

به گزارش اسپوتنیک بر اساس اعلام سازمان بهداشت دنیای، سرعت انتشار نوع جدید ویروس کرونا که آن را با COVID-19 می شناسند به صورت تصاعدی در حال افزایش است و با آنکه بیش از دو ماه طول کشیده بود که تعداد مبتلایان به آن به صد هزار نفر برسد در کمی بیش از دو روز بیش از 100 هزار نفر مبتلای جدید دیگر به آن اضافه شد و تعداد مبتلایان در سراسر دنیا تا لحظه نگارش این خبر به بیش از 600 هزار نفر رسید.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1079

به "آخرین خبرها از سایه کرونا بر دنیا، مکرون: من یک اروپای از هم گسیخته و خودخواه را نمی خواهم، کانون شیوع از قرنطینه درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها از سایه کرونا بر دنیا، مکرون: من یک اروپای از هم گسیخته و خودخواه را نمی خواهم، کانون شیوع از قرنطینه درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید