نماینده مجلس اروپا: هرج و مرج برگزیت آبروی انگلیس را برده است

به گزارش کشتی کروز، یک نماینده حزب کارگر انگلیس با تاکید بر اینکه هرج و مرج حاصل از برگزیت آبرو و حیثیت کشورش را از بین برده است از دیگر کشورها خواست که این روند را دنبال نکنند.

نماینده مجلس اروپا: هرج و مرج برگزیت آبروی انگلیس را برده است

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل کشتی کروز، سب دنس، از نمایندگان حزب کارگر انگلیس در مجلس اروپا در تبادل نظریی با سایت رادیو آلمان به مسئله برگزیت در کشورش پرداخته و خروجی انتخابات مجلسی زودهنگام در انگلیس را کاملا باز ارزیابی کرد.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه این را بهتر می دانست که قبل از برگزاری اتخابات زودهنگام یک همه پرسی در کشورش برگزار می شد.

این نماینده مجلس اروپا همچنین گفت که من احتمال می دهم این انتخابات هیجان انگیزتر از بسیاری از انتخابات های قبلی در کشور ما باشد.

وی همچنین از همه درخواست کرد که در این انتخابات به حزب کارگر رای بدهند و در این باره گفت که اگر ما یک دولت متشکل از حزب کارگر را تشکیل دهیم یک همه پرسی دومی درباره برگزیت برگزار خواهد شد و به این ترتیب ما این امکان را به دست می آوریم که برگزیت را متوقف کنیم و رویکرد این کشور را تغییر دهیم.

دنس همچنین گفت: اگر ما از ابتدا این سیاست را دنبال می کردیم موضع ما بسیار راحت تر بود. ما باید بر بوریس جانسون پیروز شویم. من نمی توانم تصور کنم که برگزیت تحت یک دولت متشکل از حزب کارگر شکل گیرد. من اصلا نمی توانم این را تصور کنم.

وی همچنین گفت که اگر بوریس جانسون در این انتخابت پیروز گردد انگلیس اتحادیه اروپا را در 31 ژانویه ترک خواهد نمود.

این سیاستمدار حزب کارگر انگلیس در بخش دیگری از این تبادل نظر تاکید نمود که آشفتگی های برگزیت آبرو و حیثیت انگلیس را نابود نموده است.

وی در ادامه ضن ابراز امیدواری در این باره که با انتخابات مجدد شرایط برای ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا فراهم گردد همچنین گفت که دهه ها طول خواهد کشید تا شهرت و آبّروی انگلیس دوباره بهبود یابد. پس خواهش من این است که به آنچه که در انگلیس رخ داده نگاه کنید و شما این راه ا دنبال نکنید. این راهی به سمت بدبختی و نابودی سیاست پایدار است.

بریتانیا میخواهد برای نخستین بار در یک قرن گذشته، انتخابات زودهنگام خود را در ماه دسامبر برگزار کند. این انتخابات پس از آن قرار است برگزار گردد که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس پیروز به جلب حمایت نمایندگان مجلس با هدف شکستن بن بست برگزیت شده است.

پس از مخالفت مجلس انگلیس با توافق برگزیت بین لندن و بروکسل، جانسون که وعده داده بود تا خاتمه اکتبر با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد، خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام 12 دسامبر یعنی 21 آذرماه شد.

این نخستین انتخابات انگلیس در نزدیکی کریسمس است که از سال 1923 میلادی تاکنون برگزار خواهد شد. نتایج این انتخابات به شدت در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. این انتخابات در واقع رقابت بزرگی بین جانسون و احزاب متحدش برای پیشبرد برگزیت از یک سو و منتقدان دولت از جمله حزب کارگر است که برای برگزاری یک همه پرسی دیگر درباره برگزیت کوشش زیادی نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 616

به "نماینده مجلس اروپا: هرج و مرج برگزیت آبروی انگلیس را برده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس اروپا: هرج و مرج برگزیت آبروی انگلیس را برده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید