لاوروف: برای دیپلماسی آمریکا چیزی جز تهدید باقی نمانده است

به گزارش کشتی کروز، وزیر خارجه روسیه ضمن شرح علت حضور نظامیان روسی در ونزوئلا، ابراز تاسف کرد که دیپلمات های آمریکایی به جز تهدید و اتمام حجت از ابزار دیگری استفاده نکرده و در صورت عدم اجرای خواسته هایشان هم به اعمال تحریم متوسل می شوند.

لاوروف: برای دیپلماسی آمریکا چیزی جز تهدید باقی نمانده است

به گزارش گروه بین الملل کشتی کروز به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه معتقد است که دیپلمات های آمریکایی در برخورد با کشورهای دیگر صرفاً از تهدید و اتمام حجت استفاده می نمایند و اگر کشوری درخواست های واشنگتن را اجرا نکند هم باید منتظر اعمال تحریم بماند.

لاوروف شب گذشته در برنامه تلویزیونی مسکو.کرملین.پوتین گفت: در حال حاضر در دیپلماسی ایالات متحده چیزی به جز تهدید چیزی باقی نمانده و در صورت عدم اجرای خواسته های آنها هم اعمال تحریم برای تنبیه سایر کشورها در نظر گرفته شده است. دیپلمات های آمریکایی ابزار دیگری در کار خود ندارند و این مسئله باعث تاسف شدید است.

وزیر خارجه روسیه در تفسیر سخنان مایک پامپئو همتای آمریکایی خود درباره ضرورت اقدامات مشترک کشورهای عضو ناتو علیه روسیه به خاطر برخورد مسکو با اوکراین، از جمله در مسائل مربوط به شبه جزیره کریمه و دریای آزوف، یادآور شد: وزیر خارجه آمریکا چنین سخنانی زیادی می زند، ولی در تماس های تلفنی دوجانبه که اخیر به ندرت صورت نمی گیرد، بسیار کوتاه صحبت می نماید و کاملاً معین است که ما در بسیاری از مسائل اتفاق نظر نداریم.

وی اضافه نمود: در حالیکه اگر کسی در سمت وزارت امور خارجه خدمت می نماید، باید به دنبال راه های دیپلماتیک برای مسائل مختلف باشد.

سرگئی لاوروف همچنین درباره ادعای اخیر دولت آمریکا درباره تهدیدآمیز بودن حضور نظامیان روسی در ونزوئلا، بیان کرد که وزارت خارجه روسیه پیش از این به مقامات واشنگتن شرح داده است که نیروهای نظامی ویژه روسی که در ونزوئلا بسر می برند، برای انجام اقدامات فنی خاصی در چارچوب توافقات مربوط به همکاری های نظامی-فنی بین مسکو و کاراکاس به این کشور اعزام شده اند.

وی گفت: من در گفت وگوی تلفنی اخیر خود با مایک پامپئو به وی شرح داده ام که حضور نظامیان ما در ونزوئلا کاملا قانونی و به خاطر ارائه خدمات فنی خاصی است که در چارچوب توافقات بین دولتی که از سوی مجلس ونزوئلا به تصویب رسیده و کاملاً مطابق با قانون اساسی این کشور در حال اجراست.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه یادآور شد که قصد ندارد تفسیری درباره درخواست از مسکو برای خارج کردن نظامیانش از ونزوئلا اظهارنظری کند. وی اضافه نمود: اخیرا چنین برخوردهایی از قبیل اقدامات یک جانبه و اظهارات تند، در سیاست ایالات متحده بسیار دیده می گردد و تفسیر این مسئله را برعهده ذائقه هر فرد می گذارم.

پیش از این، الیوت آبرامز نماینده ویژه آمریکا در مسائل ونزوئلا تهدید کرد که واشنگتن ممکن است تحریم های جدیدی علیه مسکو به خاطر حضور نیروهای نظامی این کشور در خاک ونزوئلا، اعمال کند.

جان بولتون مشاور رئیس جمهوری آمریکا در مسائل امنیت ملی نیز گفته بود که ایالات متحده به کشورهایی که در نیمکره غربی زمین قرار ندارند، هشدار می دهد که از استقرار نیروها و تسلیحات نظامی در خاک ونزوئلا یا هر کشور دیگری در منطقه آمریکای لاتین اجتناب ورزند، چرا که این اقدام تحریک آمیز و تهدیدی مستقیم برای امنیت منطقه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 تیر 1398 بروزرسانی: 11 تیر 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 306

به "لاوروف: برای دیپلماسی آمریکا چیزی جز تهدید باقی نمانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: برای دیپلماسی آمریکا چیزی جز تهدید باقی نمانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید