فیس بوک به میز مذاکره با استرالیا برگشت

به گزارش کشتی کروز، به نظر می رسد پس از آنکه فیس بوک انتشار اخبار در سرویس استرالیا را متوقف کرد، اکنون دوباره به میز مذاکره با مقامات کشور درباره قانون پرداخت هزینه به رسانه ها در ازای انتشار محتوا برگشته است.

فیس بوک به میز مذاکره با استرالیا برگشت

نخست وزیر استرالیا گفت فیس بوک دوباره مذاکرات با دولت این کشور را درباره پرداخت هزینه به رسانه های محلی در ازای انتشار محتوا را آغاز کرده است.

این درحالی است که پنج شنبه هفته گذشته فیس بوک در اقدامی ناگهانی انتشار اخبار برای کاربران استرالیایی را متوقف کرد. همچنین کاربران کشورهای دیگر قادر به انتشار اخبار رسانه های استرالیایی نبودند.اقدام ناگهانی فیس بوک سبب حذف حساب های کاربری چند سازمان دولتی و بخش های اضطراری شد، به همین دلیل بسیاری از مقامات و سازمان های خیریه را خشمگین کرد.

در هرحال اسکات موریسون در یک کنفرانس خبری در این باره گفت: فیس بوک به طور آزمایشی دوباره با ما دوست شده است. خوشحالم این شبکه اجتماعی دوباره به میز مذاکره بازگشته است.

از سوی دیگر روز گذشته، جاش فرایدنبرگ وزیر خزانه داری استرالیا گفت با مارک زاکربرگ (مدیر ارشد اجرایی فیس بوک) گفتگو کرده و پیش بینی می شود طی روزهای آینده این مذاکرات ادامه یابد. البته هنوز معین نیست این مذاکرات اجرا شده است یا خیر.

این درحالی است که سیمون میلنر مدیر بخش سیاست گذاری آسیا و اقیانوسیه فیس بوک در مصاحبه با روزنامه مورنینگ هرالد اعلام کرده بود این شرکت در 3 مورد به قانون رسانه های استرالیا معترض است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1733

به "فیس بوک به میز مذاکره با استرالیا برگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک به میز مذاکره با استرالیا برگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید