روسیه 9 مقام کانادایی را تحریم کرد

به گزارش کشتی کروز، وزارت امور خارجه روسیه در پاسخ به ادامه اقدامات مخرب دولت کانادا و حمایت از فعالیت های ضدروسی، ورود 9 مقام کانادایی به خاک روسیه را ممنوع اعلام نمود، البته اوتاوا این تصمیم مسکو را غیرقابل قبول ارزیابی نموده است.

روسیه 9 مقام کانادایی را تحریم کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت امور خارجه روسیه تصمیم گرفته است تا ورود به خاک فدراسیون روسیه را بطور دائمی برای 9 تن از شهروندان کانادایی ممنوع کند. این تصمیم در پاسخ به تحریم های اعمال شده از سوی دولت کانادا علیه شهروندان روسی اتخاذ شده است.

در بیانیه منتشره از سوی وزارت خارجه روسیه آمده است: مقامات رسمی اوتاوا به سیاست مخرب خود علیه مسکو، حمایت از ابتکارعمل های ضدروسی در سطوح مختلف، حمایت از رژیم ملی گرای افراطی در کی یف و نیروهای روس هراس در جمهوری های بالتیک، اتهامات بی پایه و اساس در رابطه با تهاجم روسیه علیه اوکراین و کوشش برای دخالت در امور داخلی روسیه ادامه می دهند.

طبق این سند، در این رابطه و در پاسخ به اعمال تحریم های غیرقانونی دولت کانادا علیه شهروندان روسیه به بهانه های دور از ذهن و ساختگی و آزار و اذیت اتباع روسی، تصمیم گرفته شده تا ورود به خاک فدراسیون روسیه بطور دائمی برای 9 نفر از مقامات و شهروندان کانادایی ممنوع گردد.

از جمله مقامات کانادایی که در فهرست تحریم های روسیه قرار گرفته اند، وزیر دادگستری و دادستان کل، رئیس سازمان زندان های کانادا، کمیسر پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا، رئیس دفتر امور داخلی نخست وزیر کانادا، وزیر امور منطقه ای، معاون وزیر دفاع ملی، معاون رئیس ستاد کل دفاع ملی، نائب رئیس پلیس سواره نظام و رئیس اداره اطلاعات نیروهای مسلح کانادا هستند.

وزارت امور خارجه روسیه یادآور شد که اقدامات طرف کانادایی طی سال های اخیر نه تنها به توسعه روابط دوجانبه کمکی ننموده، بلکه بر دورنمای از سرگیری گفتگوهای کامل بین دولتی و سرو سامان دریافت همکاری ها بین دو کشور تأثیر منفی گذاشته است.

در خبر دیگری گزارش شده که وزارت امور خارجه کانادا با اعلام اینکه از تصمیم دولت روسیه برای اعمال تحریم های جدید علیه 9 تن از مقامات این کشور با اطلاع شده، این تحریم ها را کاملاً بی اساس و غیرقابل قبول ارزیابی نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1868

به "روسیه 9 مقام کانادایی را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه 9 مقام کانادایی را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید