دومین موفقیت دانشگاه علامه در برنامه پژوهشی ژان مونه اتحادیه اروپا

به گزارش کشتی کروز، دانشگاه علامه طباطبائی برای دومین سال پیاپی پیروز به ثبت پروژه و دریافت گرنت پژوهشی در برنامه اراسموس پلاس، بخش ژان مونه کمیسیون اروپایی شد.

دومین موفقیت دانشگاه علامه در برنامه پژوهشی ژان مونه اتحادیه اروپا

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، پروژه سال 2019 دانشگاه علامه طباطبائی با عنوان طرح ها و تجربیات اتحادیه اروپا در حوزه کتابخانه های عمومی (کاربست برای ایران) که توسط دکتر گلینی مقدم از دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه ارائه شده، پیروز به دریافت گرنت پژوهشی به رقم 49 هزار و 125 یورو از آژانس آموزش، فرهنگی و سمعی بصری اروپا شده است.

این درحالی است که در سال 2018 نیز پژوهشگران دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی پیروز به ثبت پروژه و دریافت گرنت پژوهشی در این برنامه شده بودند.

دانشگاه علامه طباطبائی تنها نهاد علمی ایران و همچنین منطقه غرب آسیا است که در امسال پیروز به اخذ پروژه از اتحادیه اروپا شده است. از سوی دیگر ایران در کنار روسیه، ژاپن، کره جنوبی، چین، تایوان، آذربایجان، ارمنستان و ترکیه تنها کشورهای آسیایی پیروز در این برنامه اروپایی در امسال میلادی محسوب می شوند.

بر اساس اعلام دانشگاه علامه، از سوی دیگر در میان طبقه بندی های برنامه ژان مونه، کشورهای اروپایی بیشترین تعداد پروژه های پذیرفته شده را به خود اختصاص داده اند. در بخش آموزش و پژوهش از تعداد 196 پروژه پذیرفته شده، تعداد 149 مورد (بیش از 76 درصد)، در بخش گفتگوی دنیا آکادمیک و سیاست گذاری از مجموع 79 پروژه پذیرفته شده، تعداد 56 مورد (بیش از 70 درصد) و در بخش حمایت از انجمن ها از تعداد 10 پروپوزال پذیرفته شده مجموعا 9 مورد (90 درصد) به کشورهای اروپایی اختصاص داشته است که با توجه به این آمار، حضور پروژه دانشگاه علامه طباطبائی از ایران در میان پذیرفته شدگان در این برنامه موضوعی شایان توجه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 شهریور 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 422

به "دومین موفقیت دانشگاه علامه در برنامه پژوهشی ژان مونه اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین موفقیت دانشگاه علامه در برنامه پژوهشی ژان مونه اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید