سلامتی و پزشکی

تعداد متخصصان ایرانی مقیم آمریکا؛ از ادعا تا واقعیت

به گزارش خبرنگاران به نقل از بنیاد ملی نخبگان؛ با توجه به حساسیت نگاه جامعه به موضوع مهاجرت مغزها و نخبگان و نقش مهم این موضوع در نظام انگیزشی کشور، همواره موضوع مهاجرت متخصصان و محققان یکی از پاشنه های آشیل برای حاشیه سازان و مغالطه گران بوده و براساس...

14 آذر 1398

زنانی که در معرض مرگ زودرس هستند

نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، زنانی که قاعدگی نامنظم دارند به میزان قابل توجهی در معرض مرگ زودرس هستند.

9 آذر 1398

850 پاکبان و 60 آتش نشان تهران در خدمت زائران کربلا

نماینده معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در کربلا از حضور 850 پاکبان و 60 آتش نشان در این شهر برای رفت و روب معابر و تامین ایمنی زائران اطلاع داد.

8 آذر 1398

غیبت سوال برانگیز سرمربی تیم ملی در خوزستان، جهت بنا عوض می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی کشور طی سه روز به میزبانی بندر امام خمینی(ره) استان خوزستان برگزار گردید. مسابقاتی که هم برای فدراسیون کشتی و هم مدعیان سراسر کشور اهمیت فراوانی داشت و به نوعی آغازگر برنامه های آماده سازی تیم ملی تا رقابتهای...

30 آبان 1398

گوگل می گوید بهترین رئیس های دنیا این 10 ویژگی را دارند

وب سایت یک پزشک: یک شرکت می تواند تمام سرمایه، تمرکز و زمان خود را روی استخدام، مصاحبه و انتخاب بهترین افراد ممکن کند، ولی اگر دارای یک رئیس با ویژگی های منفی مانند تندخویی، نادانی و تصمیم گیری های آنی است؛ این افراد سریعا شرکت را ترک خواهند کرد.

30 آبان 1398

چشم مان ا ز اروپا آب نمی خور د

سخنگوی وزارت امورخارجه در گفت وگویی گام چهارم کاهش تعهدات ایران را آنالیز کرد.

23 آبان 1398

تولید انگور در خراسان شمالی اما فروش با نام شاهرود

خراسان شمالی دارای 18 هزار هکتار باغ انگور است که میزان تولید سالیانه انگور در این تاکستان ها به 175 هزار تن می رسد.

22 آبان 1398

فک خزری جان تازه می خواهد، لزوم تعامل کشورهای حاشیه دریای خزر

خبرنگاران- گروه استان ها: دو دستی تور ماهی گیری خود را در حالی که قایق در میان امواج دریا در حال تکان خوردن است بالا می کشد. داخل چکمه هایش خیس شده و تعادلش را نمی تواند خوب حفظ کند. برادرش برای کشیدن تور به کمکش می آید تا به داخل دریا پرتاب نشود. تلاششان...

21 آبان 1398

مبارزه کاپیتان پیشین تیم ملی کاراته ایران برابر حریف کانادایی

به گزارش خبرنگاران، مازیار الهامی که بعد از کناره گیری از تیم ملی کاراته به ورزشهای رزمی حرفه ای روی آورده و در رشته MMA فعالیت می نماید، راهی تایلند شد تا در چارچوب لیگ و تورنمنت بزرگ ژاپنی WMO به رقابت بپردازد. این تورنمنت شنبه 10 فروردین ماه به میزبانی...

14 آبان 1398

نحوه انتخاب برندگان نوبل، چه کسانی نامزدهای نوبل را انتخاب می نمایند

به گزارش خبرنگاران، تا یک هفته دیگر برندگان جوایز نوبل اعلام می شوند. با نزدیک شدن موعد اهدای یکی از مهمترین جوایز علمی، جنبش و تکاپو برای تعیین شدن نام نامزدهای این جایزه نیز بیشتر می گردد.

13 آبان 1398

رانت خواری با ایجاد شبکه آزمایشگاهی در کشور، درخواست از وزیر

نایب رئیس انجمن آسیب شناسی ایران، با انتقاد از طرح ایجاد شبکه آزمایشگاهی در کشور، گفت: چنین طرحی می تواند منجر به رانت خواری ویژه برای عده ای گردد.

9 آبان 1398

اعتقاد به فزونی آمریکا؛ اصلی ترین تهدید برای روسیه و سایر کشورهاست

وزیر دفاع روسیه با اشاره به اینکه اعتقاد به رجحان در آمریکا، تهدیدی جدی برای همه کشورهای دنیا است، تاکید نمود که روسیه به رغم بودجه گزاف نظامی آمریکا و داشتن 170 پایگاه نظامی، باز هم بطور موثر قدرت رویارویی با این کشور را دارد.

5 آبان 1398

سه نماینده ووشو ایران راهی شانگهای می شوند

به گزارش خبرنگاران، ایم دوره از رقابت های ووشوی قهرمانی دنیا در حالی 27 مهرماه به میزبانی چین در شهر شانگهای شروع می گردد. در حالی که قرار است اعضای تیم ملی چهارشنبه هفته جاری راهی چین شوند، گروه نخست از کاروان تیم ایران فردا شب راهی چین خواهند شد.

2 آبان 1398

با این رژیم خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهید

نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد افرادی که از رژیم سبزیجات پیروی می نمایند به میزان قابل توجهی خطر ابتلا به دیابت را در خود کاهش می دهند.

2 آبان 1398

رقابت کچ در جشنواره پنتداتیلو ایتالیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم کوتاه کچ ساخته مهرداد حسنی و از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران به بخش مسابقه دهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه پنتداتیلو ایتالیا راه یافت.

26 مهر 1398

مریخ نورد سازمان فضایی اروپا 2020 به آسمان می رود

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، مریخ نورد سازمان فضایی اروپا برای آزمایش های نهایی به فرانسه ارسال شده است. این کاوشگر سال آینده به مریخ فرستاده می گردد.

20 مهر 1398

اختصاصی خبرنگاران: هر ایرانی به طور متوسط 6.5 میلیون تومان در سفر به مالزی خرج می نماید

مدیر ارشد توریسم مالزی در جلسه ای با حضور چند رسانه ایرانی بیان کرد که این کشور در سال 2017 میلادی بیش از 1 میلیارد و 312 میلیون دلار درآمد حاصل از خرج گردشگران داشته است.

17 مهر 1398

عربستان: با وجود بحران دیپلماتیک به کانادا نفت صادر می کنیم

وزیر انرژی عربستان گفت، صادرات نفت این کشور به کانادا از اختلافات اخیر میان دو کشور تاثیر نخواهد پذیرفت.

14 مهر 1398

با جزیره سامویی و جاذبه های گردشگری آن آشنا شوید

سامویی یکی از زیباترین و محبوب ترین نقاط در تورهای تایلند است و در سواحل شرقی این کشور در خلیج تایلند واقع شده است. نام کامل این جزیره کو سامویی است که کو در زبان تایلندی به معنای جزیره است و نام سامویی نیز از واژه ای چینی به معنای بهشت امن گرفته شده است....

7 مهر 1398

ایران از سوئیس و کانادا پیشی گرفت ، دندانپزشکی ایران در سکوی 12 دنیا

دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت گفت: در حوزه علوم دندانپزشکی، ایران در سال 2015 میلادی با دو پله صعود و با پیشی دریافت از سوئیس و کانادا به رتبه 12 جهان رسید.

7 مهر 1398
تعداد: (58)