سفری فراموش نشدنی به دیدنی ترین شهرهای دنیا

به گزارش کشتی کروز، نقاش و هنرمند بریتانیایی، فرانسیس بیکن Francis Bacon می گوید: زیبایی در چشمانی است که نگاه می نمایند. نویسنده و نمایشنامه نویس فرانسوی، امیل زولا Émile Zola نیز اضافه می نماید: زیبایی به موقعیت ذهن و لحظه ای از زندگی که در آن قرار گرفته اید، بستگی دارد. این دو نقل قول و بسیاری از تئوری ها و اعتقادات دیگر در زمینه زیبایی اذعان می نمایند که انتخاب هر چیزی به عنوان زیبا یا نازیبا با حالات و شرایط روحی و موقعیت ذهنی شخص بیننده ارتباط مستقیم دارد، از جمله انتخاب دیدنی ترین شهرهای دنیا که در این نوشتار قصد داریم به آن بپردازیم. برای اینکه از جنجال و سوء تفاهم پیشگیری کنیم، باید اینگونه شروع کنیم که بیشتر گردشگران، علاوه بر تجربه بالای خود در زمینه گردشگری و بازدید از اقصی نقاط دنیا، فاکتورهای دیگری مانند اندازه یک شهر، معماری آن، فضاهای سبز، میراث تاریخی، ظاهر هنری و تاریخی و نوع غذاها و نوشیدنی های آن شهر را به عنوان معیار انتخاب زیباترین شهرهای دنیا در نظر می گیرند. ما هم سعی داشته ایم در این نوشتار، همین معیارها را در نظر بگیریم و شهرهای توریستی دنیا از دید خودمان را به شما معرفی کنیم.

سفری فراموش نشدنی به دیدنی ترین شهرهای دنیا

با وبسایت گردشگری آژانس مسافرتی همراه باشید.

کیوتو در ژاپن

به نظر می رسد که زمان در شهر کیوتو کاملا متوقف شده است. این پایتخت باستانی کشور ژاپن جذابیت یک شهر کلاسیک و تاریخی ژاپنی را که در آن ساکنان هنوز کیمونو می پوشند با محله های مدرن تر ترکیب کرده و مجموعه ای تماشایی به گردشگران ارائه می نماید. کیوتو یکی از دیدنی ترین شهرهای دنیا بوده که در طول جنگ دنیای دوم بمباران نشد، بنابراین معماری بی نظیر و میراث بی همتای آن سالم و بی نقص باقی مانده است. کیوتو که در جزیره هونشو Honshu واقع شده، مرکز فرهنگی و سینمایی ژاپن به شمار می رود. در این شهر می توانید بیش از 1600 معبد بودایی، 400 معبد شینتو، ویلاهای سلطنتی باستانی، استودیوهای فیلمسازی و بیش از 200 باغ که به علت تنوع گیاهی از زیباترین باغ های موجود در این کشور هستند را پیدا کنید. دانشگاه موجود در این شهر نیز یکی از مهمترین دانشگاه های ژاپن بوده، بنابراین محیط این شهر از همه نظر کامل است و هیچ گونه کمبودی ندارد.

دوبرونیک در کرواسی

شهر دوبرونیک یکی از آن شهرهایی است که بیشترین آسیب را در جنگ بالکان دیده و مورد بمباران شدید قرار گرفته، اما این شهر اروپایی با وجود تمامی زخم هایی که بر بدنه اش فرود آمده است، هنوز زیبایی باستانی خاصی که به آن کاراکتر و شخصیت بخشیده، داراست. این شهر قدیمی که با عنوان مروارید آدریاتیک شهرت دارد و از نظر علمی و هنری بسیار پر اهمیت است، پشت یک دیوار واقع شد. درون این دیوارها می توانید یک شهر سرخ رنگ با فضایی بسیار خاص و ویژه پیدا کنید که سنت را با هنر ترکیب کرده است. خیابان های این شهر که یکی از بهترین شهرهای توریستی دنیا هست، در گذشته مملو از شوالیه ها، ماهیگیرها، دزدان، پادشاهان و تاجران مختلف بود. امروزه، بسیاری از خانه های باستانی این شهر به گالری های هنری، کارگاه های هنری یا فروشگاه های کوچک تبدیل شده اند. زیبایی این شهر آنچنان تماشایی و منحصر به فرد بوده که الهام بخش سریال های تلویزیونی مشهوری مانند بازی تاج و تخت Game of Thrones بود. این شهر در تمامی فصل های این سریال محبوب به عنوان سرزمین پادشاهی Kings Landing حضور داشته، اما حتی اگر اینگونه نبود، می توانستیم به آسانی این شهر را در بین دیدنی ترین شهرهای دنیا قرار دهیم.

سن پترزبورگ در روسیه

شهر سن پترزبورگ بخاطر کانال های آب و بیش از 300 پلی که روی آن ها واقع شده اند، ونیز شمال نامیده می گردد و مملو از قصرهای باشکوهی بوده که از دوران امپراطوری تزارها به یادگار مانده اند. معماری سن پترزبورگ باعث می گردد این شهر یکی از زیباترین شهرهای دنیا به شمار برود، اما چیزهای بیشتری در این شهر برای تماشا و لذت بردن وجود دارند. این پایتخت سابق روسیه که خیابان ها و میدان های آن شاهد بعضی از خونبارترین صفحات تاریخ بوده اند، یک موزه فضای باز است که در ماه های زمستان زیر انبوهی از برف پنهان می گردد. رنگ های روشن و شاد کلیساها، قصرها و بناهای دیگر در گوشه به گوشه این شهر می درخشند. موزه آرمیتاژ Hermitage Museum صندلی بعضی از بهترین آثار هنری دنیا است و فرصت بازدید از بعضی از تالار های دوره رومانف Romanov را به گردشگران و بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

پراگ در جمهوری چک

این شهر افسانه ای یکی از شهرهای توریستی دنیا به شمار می رود و دلیل آن نه تنها معماری فوق العاده، بلکه حساسیت ویژه و خاص این شهر نسبت به هنر هست. در این شهر موسیقیدان ها، نویسندگان و فیلم سازان خارق العاده ای پا گرفته که به ویژه بودن و منحصر به فرد بودن این شهر یاری کرده اند. از این جنبه، این شهر در موارد بیشماری با شهر پاریس مقایسه شده است. فضای قرون وسطایی شهر پراگ قادر است شما را به زمان دیگری در گذشته منتقل کند. پل چارلز Charles Bridge یا ساعت نجومی Astronomical Clock تنها بعضی از گنجینه هایی بوده که باعث شده اند تا هر ساله تعداد بیشتری از گردشگران به بازدید از این شهر که یکی از دیدنی ترین شهرهای دنیا هست، بیایند.

کیپ تاون در آفریقای جنوبی

کیپ تاون یکی از چند فرهنگی ترین شهرهای قاره آفریقا به شمار می رود و مهمترین نقطه در آفریقای جنوبی بوده که حتما می بایست از آن بازدید کنید. این شهر میراث اروپایی خود را با شخصیت آفریقایی ویژه به بهترین وجه ترکیب نمود. این شهر مانند محیط اطرافش از طبیعت بکر تشکیل شده و در این شهر می توانید تپه های بزرگ و پوشش گیاهی انبوه و همچنین سواحل زیبا با آب های شفاف و آبی رنگ و دسته های پنگوئن ها یا جزیره فک ها را پیدا کنید. همچنین بعضی از بهترین تاکستان های آفریقای جنوبی در نزدیکی این شهر که یکی از زیباترین شهرهای دنیا بوده، قرار گرفته اند. تاریخ کیپ تاون هنوز به یاد می آورد که این شهر زادگاه بسیاری از رهبران جنبش ضد آپارتاید بوده است. در حقیقت، در همین شهر بود که نلسون ماندلا Nelson Mandela سخنرانی مهم خود را که آغاز یک دوره جدید در این کشور را رقم زد، انجام داد.

برگن در نروژ

شهر برگن یکی از شهرهای کشور نروژ است که بیشترین عکس و سلفی در آن گرفته شده و البته یکی از زیباترین شهرهای دنیا نیز محسوب می گردد. منطقه قدیم این شهر که بریگن Bryggen نام دارد، کارت پستالی از خانه های رنگارنگ و تماشایی شهر است. این شهر که یکی از معروف ترین شهرهای توریستی دنیا هست، بین هفت تپه واقع شده که بعضی از آن ها بسیار شهرت دارند. این شهر همچنین دروازه ای به گلوگاه های نروژی هست، بنابراین جای شگفتی ندارد که یکی از ایستگاه های اصلی تماشای شگفتی های طبیعی کشور به شمار رود. موزه کوده KODE Museum بعضی از بهترین آثار هنری نقاش مشهور ادوارد مونک Edvard Munch را به نمایش می گذارد. یکی دیگر از مهمترین نقاط این شهر، بندر آن است که غذاهای خیابانی بسیار خوش طعمی در غرفه های کوچک خیابانی آن به فروش می رسند. حتما در سفر به این شهر که یکی از شهرهای توریستی دنیا به شمار می آید، از ماهی سالمون و غذاهای دریایی دیگر این غرفه ها بچشید.

استانبول در ترکیه

شهر استانبول که نیمی از آن در اروپا و نیمی دیگر از آن در آسیا قرار گرفته است، نمونه ای از هم زیستی بین سنت های باستانی و مدرنیته غربی به شمار می رود. این شهر در گذشته بیزانس یا بیزانتیوم Byzantium نامیده می شد و بعدها قسطنطنیه یا کنستانتینوپول Constantinople نام گرفت. تاریخ این شهر هنوز در قدیمی ترین بخش آن دیده و احساس می گردد. بعضی از بناهای مهم و جالب توجه شهر در این بخش قرار گرفته اند، بناهایی مانند مسجد آبی Blue Mosque، ایاصوفیه Hagia Sophia، کلیسای Cisterna Basilica، قصر توپقاپی Topkapi Palace یا بازار بزرگ استانبول Grand Bazaar، بناهای باشکوهی که قادر هستند ما را در زمان به عقب بازگردانند، اما مدرن ترین بخش شهر استانبول در سمت دیگر تنگه بسفر یا بوسفور Bosphorus قرار گرفته است و در آن فرهنگ و زندگی بسیار مدرن تر و غربی تر هست. شهر استانبول بدون از دست دادن ریشه ترکی خود، درهای خود را به روی دنیا باز کرده است. همچنین تنها مورد از شهرهای توریستی دنیا بوده که در آن می توانید با رد شدن از یک پل، قاره خود را تغییر دهید.

سانفرانسیسکو در ایالات متحده آمریکا

شهر تپه ها و سراشیبی ها یکی از زیباترین شهرهای دنیا به شمار می رود. مناطق باغی بزرگ، پارک هایی که می توانید در آن ها احساس جدایی از شهر را تجربه کنید و سواحلی که در خطوط ساحلی سانفرانسیسکو قرار گرفته اند، آن را به یکی از دیدنی ترین شهرهای دنیا تبدیل کرده اند. پل گلدن گیت Golden Gate یکی از شناخته شده ترین و مشهورترین بناهای آمریکا محسوب می گردد. همچنین میدان آلامو Álamo Square که خانه های رنگین در آن قرار دارند، از مهمترین بخش های این شهر است. شخصیت بین المللی زیباترین شهرهای دنیا، از محله های جالب و منحصر به فرد آن ها ناشی می گردد. تمامی محله های شهر سانفرانسیسکو چند فرهنگی و پر از شور زندگی هستند. این شهر همچنین شهر سرگرمی، هنرهای اجرایی، موسیقی و تنوع گسترده ای از موزه هاست.

ونیز در ایتالیا

شهر کانال ها از بیش از 100 جزیره کوچک تشکیل شده که توسط بیش از 400 پل به هم متصل شده اند. مهمترین جذابیت شهر ونیز در این بوده که شهر پیاده هاست، زیرا تنها وسیله نقلیه ای که در آن حرکت می نماید، قایق هایی هستند که در کانال های آن از سویی به سوی دیگر می فرایند. به همین دلیل است که شهر ونیز لقب رمانتیک ترین و خاص ترین شهر اروپا را به خود اختصاص داده است. بسیاری از هنرمندان، آثار هنری خود را در این شهر به جا گذاشته اند. یک مدرسه ونیزی نقاشی در این شهر وجود دارد و نمونه های آن در بسیاری از موزه های سرتاسر دنیا به چشم می خورند. معماری سبک رنسانس این شهر یکی از مهمترین ویژگی های آن بوده و یکی از بهترین نمونه های آن میدان سن مارکو Piazza de San Marcos هست. در این میدان، بعضی از کافه ها و رستوران های ایتالیایی که مملو از گردشگر هستند به چشم می خورند.

سن میگل دو آلنده در مکزیک

این شهر مکزیکی که در ایالت گوآناهواتو Guanajuato واقع شده، یکی از شهرهای توریستی دنیا به شمار می رود. گذشته استعماری این شهر که در بسیاری از بناهای آن قابل مشاهده است با ریشه مکزیکی آن همزیستی جالبی دارد. این نکته در بسیاری از بناها، خیابان ها، بازارها، رستوران ها و بسیاری از موزه های این شهر کاملا آشکار به چشم می خورد. این شهر نقش بسیار مهمی در جنگ مکزیک برای استقلال داشته و به همین دلیل این شهر که یکی از بهترین زیباترین شهرهای دنیا بوده، امروزه بخشی از راستا میگوئل هیدالگو Miguel Hidalgo است.

منبع: همگردی
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 758

به "سفری فراموش نشدنی به دیدنی ترین شهرهای دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفری فراموش نشدنی به دیدنی ترین شهرهای دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید