جهانگیری: سیاست و برنامه دولت در حوزه ساخت و ساز مسکن و اجاره بها حمایتی است

به گزارش کشتی کروز، معاون اول رئیس جمهور گفت: معاون اول رئیس جمهور گفت: سیاست و برنامه دولت در حوزه ساخت و ساز مسکن و اجاره بها حمایتی است.

جهانگیری: سیاست و برنامه دولت در حوزه ساخت و ساز مسکن و اجاره بها حمایتی است

جهت دریافت خدمات آلاچیق حیاط با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش گروه سیاسی کشتی کروز، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جلسه ساماندهی بازار مسکن، با تاکید بر ضرورت ساماندهی بازار مسکن، توضیح داد: برنامه دولت برای ساماندهی بازار مسکن بکارگیری سیاست های حمایتی در حوزه ساخت و ساز مسکن و اجاره بها است.

جهانگیری با اشاره به فرایند افزایشی اجاره مسکن که فشارهای مالی را بر مردم افزایش داده است، گفت: اجاره بها در سبد هزینه خانوارها بسیار مشخص نماینده است و دولت تصمیم دارد به منظور حمایت از اقشار ضعیف و متوسط جامعه تصمیماتی را برای کنترل و ساماندهی بازار مسکن و اجاره با هدف کاهش فشار بر مستأجرین اتخاذ کند.

در این جلسه که وزیر راه و شهرسازی، سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت، رییس کل بانک مرکزی، شهردار تهران، رییس سازمان امور مالیاتی، مدیرعامل سازمان حمایت مصرف نمایندگان و رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور نیز حضور داشتند، نماینده وزارت راه و شهرسازی گزارشی از مقایسه فرایند رشد تجمعی قیمت مسکن و اجاره بها با نرخ تورم عمومی ارائه کرد و به تشریح اقدامات بعضی کشورها جهت حمایت از مستأجران در زمان شیوع کرونا پرداخت.

در این نشست همچنین اعضای جلسه ضمن آنالیز تحولات بازار مسکن، پیشنهاداتی را با توجه به شرایط کرونا و تحریم برای ساماندهی و ایجاد ثبات در بازار مسکن و نرخ اجاره بها ارائه کردند که بعضی مورد تأیید نهاده شد و مقرر شد وزارت راه و شهرسازی با همکاری سازمان امور مالیاتی، سازمان حمایت مصرف نمایندگان و تولیدنمایندگان، بانک مرکزی و سایر دستگاه های ذیربط، در اسرع وقت نسبت به تدوین مصوبات این جلسه برای حمایت از مستأجرین به ویژه اقشار ضعیف و متوسط جامعه اقدام و به جلسه آینده ارائه نمایند تا نهایی و ابلاغ گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1180

به "جهانگیری: سیاست و برنامه دولت در حوزه ساخت و ساز مسکن و اجاره بها حمایتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: سیاست و برنامه دولت در حوزه ساخت و ساز مسکن و اجاره بها حمایتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید