بهره برداری از کریدور شمال به جنوب غرب رونق اقتصادی به دنبال خواهد داشت

به گزارش کشتی کروز، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید از قطعه 8 پروژه کریدور شمال غرب به جنوب غرب واقع در جاده سنندج به کامیاران نسبت به تزریق اعتبارات به این پروژه انتقاد و شرح داد: بهره برداری از کریدور شمال به جنوب غرب رونق اقتصادی به دنبال خواهد داشت.

بهره برداری از کریدور شمال به جنوب غرب رونق اقتصادی به دنبال خواهد داشت

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محمدباقر قالیباف صبح امروز (چهارشنبه، 20 اسفندماه) در جریان دومین روز نظارت میدانی خود از استان کردستان، از پروژه کریدور شمال غرب به جنوب غرب بازدید به عمل آورد و با اشاره به اهمیت بالای این پروژه در جمع خبرنگاران مطرح کرد: بخشی از این پروژه که کریدور شمال به جنوب را نیز شامل می شود برای رونق اقتصادی کشور اهمیت بالایی دارد و می تواند راستا ترانزیتی اوراسیا را نیز تسهیل ببخشد. در این حوزه ترانزیت ما در بخش جاده ای و ریلی پروژه های شمال به جنوب را دنبال خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه راستا ترانزیتی کریدور شمال غرب به جنوب غرب در استان کردستان به یک هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، ادامه داد: با بحث هایی که صورت گرفت مقرر شد اعتبار مدنظر برای این پروژه از طرق مختلف تامین شود و مجلس و دولت در این راستا کم کننده باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه اعتبارات تزریقی به پروژه مذکور فقط در حد نگهداشت پروژه بوده نه پیشبرد آن، شرح داد: در نظر داریم با به کارگیری راهکارهای جدید تحرک جدی در این پروژه ایجاد شود.

قالیباف ادامه داد: بخشی از این پروژه که در استان کردستان واقع شده به دلیل کمبود اعتبار عقب مانده است و این راستا که 380 کیلومتر آن در استان کردستان واقع شده برای رونق اقتصادی کشور و استان کردستان بسیار اهمیت دارد.

در این بازدید مرادنیا استاندار کردستان، سیدمهدی فرشادان و محسن فتحی نمایندگان سنندج، دیواندره و کامیاران رئیس مجلس را همراهی می کردند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1714

به "بهره برداری از کریدور شمال به جنوب غرب رونق اقتصادی به دنبال خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از کریدور شمال به جنوب غرب رونق اقتصادی به دنبال خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید