باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان آغاز به کار کرد

به گزارش کشتی کروز، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری،مهدی قلعه نوی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به راه اندازی باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان، گفت: یکی از وظایف این مرکز تقویت توان صادراتی و توسعه بازار شرکت های دانش بنیان، فناور و خلاق از طریق ارائه خدمات متنوع است.

باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان آغاز به کار کرد

وی اضافه نمود: تا به امروز سیاست های حمایتی از شرکت های دانش بنیان از جنس ایجاد پلتفرم های ارائه خدمات مانند کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری و صندوق توسعه صادرات و تبادل فناوری بود و هر شرکت می توانست با توجه به نیاز و تشخیص خود از آیین نامه های موجود استفاده کند.

به گفته قلعه نوی، حضور پیروز شرکت ها در عرصه صادرات نیاز به توسعه رویکردها و ارتقای برنامه های فعلی دارد. برنامه باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان گامی موثر در راستای اتخاذ رویکرد فعالانه و اختصاصی کردن حمایت ها در راستای تقویت توان صادراتی شرکت های برتر و منتخب خواهد بود.

رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: رقابت در حوزه محصولات با فناوری بالا در بازارهای بین المللی به دلیل وجود برندهای معتبر و با سابقه، بسیار جدی و سخت است. به همین دلیل برای توسعه هرچه بیشتر صادرات محصولات با کیفیت و رقابتی، نیاز به انتخاب شرکت های برتر و اتخاذ راهبرد دقیق در ارائه خدمات وجود دارد.

وی اضافه نمود: باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان از طریق ارزیابی شرکت های دانش بنیان براساس شاخص هایی در سه مولفه فنی، زیرساختهای شرکتی و میزان فروش داخلی و خارجی، اقدام به رتبه بندی و انتخاب شرکت های دانش بنیان صادراتی برتر کرده است و شرکت های صادراتی دانش بنیان را با توجه به نتایج ارزیابی ها در قالب شرکت های 5، 4 و 3 ستاره و مستعد تقسیم بندی می کند.

به گفته قلعه نوی، این برنامه با حمایت مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی ریاست جمهوری از یک سال قبل ارزیابی شرکت ها آغاز شد. از جمله وظایف این باشگاه هم شناسایی، انتخاب و توانمندسازی شرکت های برتر با قابلیت صادرات، انتخاب شرکت ها برای همراهی با مسئولان کشور در سفرهای خارجی، ایجاد کنسرسیوم های تخصصی شرکت ها، برندسازی، تضمین کیفیت، گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات و جذب مشوق ها و حمایت ها برای تسهیل فرآیندها است.

وی ادامه داد: تا کنون بیش از یک هزار و 100 شرکت ارزیابی فنی و از میان آن ها 513 شرکت به صورت کامل ارزیابی شده اند و از این تعداد 4 شرکت در سطح 5 ستاره، 48 شرکت 4 ستاره و 227 شرکت رتبه 3 ستاره را اخذ کردند. 103 شرکت هم جزء شرکت های مستعد شناسایی شدند.

رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین بیان نمود: لیست سطح بندی شرکت ها به صورت دوره ای و براساس تلاش آنها برای ارتقای جایگاه خود به روزرسانی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1912

به "باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان آغاز به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان آغاز به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید