آلایندگی موتورسیکلت های کاربراتوری چندین برابر یک خودرو سواری

به گزارش کشتی کروز، رئیس اداره ارزیابی محیط زیست و آنالیز آلودگی هوا و تغییر اقلیم به تشریح بعضی از موانع در اجرای قانون هوای پاک و اقدامات اجرا شده در این خصوص از سوی دستگاه های مختلف پرداخت.

آلایندگی موتورسیکلت های کاربراتوری چندین برابر یک خودرو سواری

به گزارش خبرنگاران، فاطمه اکبرپور در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا که عصر امروز در محل استانداری تهران برگزار گردید، با اشاره به بعضی از موانع و آسیب های موجود در اجرایی شدن قانون هوای پاک گفت: در اولویت نبودن سیاست ها و برنامه های کاهش آلودگی هوا و توجه به آن در شرایط اضطرار، عدم توزیع سراسری سوخت بنزین و نفت گاز استاندارد در سراسر کشور، فرسودگی تعدادی از ایستگاه های پایش کیفی هوا و هزینه بالای راهبری آن، تردد بالای موتورسیکلت های کاربراتوری و فرسوده در تهران از جمله مسائل، موانع و آسیب ها در تکراری شدن قانون هوای پاک است.

وی در شرح بعضی از اقدامات اجرا شده از سوی دستگاه ها و وزارتخانه های مختلف گفت: پلیس راهور اقداماتی را انجام داده که البته گزارش های آن به صورت مستند به ما اعلام نشده و امیدوارم که نماینده پلیس شرحی از آن را اعلام کند. در مجموعه وزارت راه و شهرسازی تهیه الگو و مدل های پیش بینی آلودگی هوا جزو تکالیف قانونی است که اداره کل هواشناسی استان تهران همه روزه این موضوع را برای تهران حسب طبقه بندی شاخص ها انجام می دهد.

رئیس اداره ارزیابی محیط زیست و آنالیز آلودگی هوا و تغییر اقلیم اجرا و راه اندازی شبکه ملی هشدار و پیش آگاهی رخداد طوفان و گرد و خاک نیز تکلیف دیگری است که تهیه و راه اندازی شده است. شرکت زیرمجموعه وزارت نفت نیز مکلف به عرضه بنزین و نفت گاز هستند که حفاظت محیط زیست استان بر آن نظارت دارد.

وی تکمیل بانک اطلاعاتی موتورخانه ها و سامانه های احتراقی کشور را نیز از دیگر تکالیف قانون بر وزارت نفت برشمرد و گفت: متاسفانه این بانک به صورت ناقص در اختیار سازمان استاندارد قرار گرفته است.

اکبرپور بعلاوه درباره مقدار آلایندگی موتورسیکلت های کاربراتوری نیز گفت: آلودگی این موتورسیکلت ها چندین برابر یک خودرو سواری است.

چراغعلی معاون استاندار تهران نیز با بیان اینکه طی سال های اخیر سرانه فضای سبز شهر تهران از 11 به 13.1 رسیده است. بعلاوه بازسازی 1000 دستگاه اتوبوس و تهیه 100 دستگاه اتوبوس برای شهر تهران از جمله اقدامات اجرا شده است. پیگیری موضوعات مرتبط با مترو نیز در سال های اخیر اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2052

به "آلایندگی موتورسیکلت های کاربراتوری چندین برابر یک خودرو سواری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلایندگی موتورسیکلت های کاربراتوری چندین برابر یک خودرو سواری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید