مطیعی: مبنای توزیع اعتبارات سال آینده توضیحات دانشگاه هاست

به گزارش کشتی کروز، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: در سال آینده مبنای توزیع اعتبارات ما توضیحات دانشگاه هاست که عدالت نسبی برقرار گردد.

مطیعی: مبنای توزیع اعتبارات سال آینده توضیحات دانشگاه هاست

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات بورسیه تحصیلی رایگان کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار دانشگاه کشتی کروز، ناصر مطیعی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گردهمایی معاونان دانشجویی که در دانشگاه پیغام نور برگزار گردید، گفت: در نیم سال اول سال 98، 190 میلیارد تومان وام دانشجویی پرداخت شده البته که ظرفیت مصوب ما بیش از 500 میلیارد تومان است، اما ما ناچار هستیم وام ها را متناسب با تخصیص سازمان برنامه و بودجه پرداخت کنیم.

مطیعی اضافه نمود: وام های دانشجویی در اولویت صندوق رفاه است و سعی شده تمام درخواست ها آنالیز و پرداخت گردد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: یکی از مسائل صندوق رفاه عدم بازپرداخت به موقع ودیعه های مسکن مجردی است و ما به دانشگاه هایی که امکان ایجاد ظرفیت سرا های دانشجویی وجود ندارد و ظرفیت موجود پاسخ به دانشجویان نیست وام های ودیعه مسکن اختصاص می دهیم که باید این وام ها بازپرداخت به موقع داشته باشند.

وی گفت: در سال آینده پرداخت این وام ها قاعده مند می گردد و ردیف مشخصی را هیئت امنا به صندوق اجازه داده که در قالب چنین ودیعه هایی پرداخت کنیم بنابراین اگر بازپرداخت به موقع نباشد نمی توانیم احتیاج جدید را پاسخ دهیم.

مطیعی ادامه داد: ارتقای سرا های دانشجویی را نیز در دستور کار داشتیم که در سال 98، 30.3 میلیارد تومان به ارتقای سرا های دانشجویی یاری شده همچنین بازنگری دستورالعمل سرا های دانشجویی غیردولتی را خواهیم داشت چرا که بخش عمده ای از مسئولیت نظارت آن بر دوش دانشگاه هاست و نهاد های دیگر در استان ها آن را از وظایف خود خارج کردند در دستورالعمل جدید سعی شده نظارت ما محدود شده و بیشتر نظارت آن به مراجع استانی ذیربط ارجاع داده گردد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم همچنین از اصلاح و تکمیل سند خوابگاه های مطلوب در سال آینده اطلاع داد.

وی یادآور شد: 26 میلیارد تومان در سال 98 به ارتقای آشپزخانه ها اختصاص داده شد که بخش اول و دوم تعهدات اجرا شده و بخش سوم آن منتظر گزارش دانشگاه هاست.

مطیعی ادامه داد: رتبه بندی آشپزخانه ها را در سال 98 داشتیم که 51 آشپزخانه سطح یک 87 آشپزخانه سطح دو و 21 آشپزخانه سطح سه داریم در مجموع از میان 125 دانشگاه هنوز 73 دانشگاه رستوران مکمل ندارند. در صورت ایجاد این رستوران ها رضایتمندی دانشجویان را به دنبال خواهد داشت.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: در سال آینده مبنای توزیع اعتبارات ما توضیحات دانشگاه هاست که عدالت نسبی برقرار گردد.

وی از اجرای طرح آمایش خدمات دانشجویی اطلاع داد و گفت: متاسفانه در سه دهه گذشته گسترش آموزش عالی و در راستای خدمات رفاهی دانشجویان در نقاط مختلف کشور یکسان نبوده چرا که اطلاعات درستی از دانشگاه ها وجود ندارد؛ بنابراین براساس طرح آمایش خدمات دانشجویی اطلاعات زیرساخت های دانشگاه ها در یک سیستم به هم پیوسته می گردد که بتوانیم امکانات مناسبی را بین دانشگاه ها توزیع کنیم.

مطیعی در مورد پرداخت وام های دانشجویی نیز گفت: تمامی وام ها به دانشجویان واجد شرایط پرداخت شده و بیشتر آن براساس توضیحاتی بوده که به صندوق رفاه ارائه شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 فروردین 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 922

به "مطیعی: مبنای توزیع اعتبارات سال آینده توضیحات دانشگاه هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطیعی: مبنای توزیع اعتبارات سال آینده توضیحات دانشگاه هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید