مصرف روزانه تخم مرغ خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد

به گزارش کشتی کروز، زندگی امروز- طبق آخرین آزمایش هایی که بر روی 400000 در رده سنی بزرگسالان انجام گرفت؛ مصرف روزانه یک عدد تخم مرغ می تواند خطر بیمار یهای قلبی و عروقی را به طرز چشمگیری کاهش دهد.

مصرف روزانه تخم مرغ خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد

به گزارش زندگی امروز به نقل از سی ان ان،یافته های این کارشناسان که در مجله هارت منتشر شد، نشان که نزدیک به 18 درصد از مرگ و میرها ناشی از بیماری های قلبی و عروقی بوده، و جالب اینجاست که بیشتر این افراد روزانه تخم مرغ مصرف نکرده اند.

به طور کلی بیماری های قلبی شامل، سکته، نارسایی و حمله و مسائل دریچه قلب می گردد. افزایش فشار خون، چاقی، حمل وسایل سنگین از جمله مواردی است که بیشترا از طریق کشیدن سیگار، مصرف بیش از حد الکل، عدم فعالیت بدنی و رژیم نادرست غذایی اتفاق می افتد.

یکی از اساتید مطرح پزشکی در پکن معتقد است که، با وجود اینکه تخم مرغ حاوی پروتئین غذایی زیادی است اما نباید این نکته را فراموش کرد که وجود کلسترول در این مواد غذایی گاهی اوقات کبد را دچار مسائل زیادی می نماید. این نکته مهم موجب شد تا این کارشناسان پزشکی مطالعات خود را در این زمینه با تمرکز بیشتری ادانه دهند.

این مساله مهم آنها را برانگیخت تا بر روی حدود نیم میلیون نفر که سابقه بیماری قلبی عروقی نداشته اند به آزمایش بپردازند. آنالیز های آنها نشان که بیش از 13 در صد مصرف روزانه تخم مرغ را داشته اند و نزدیک به 9 درصد هم به ندرت یا اصلا این مواد غذایی را مصرف نکرده اند. ولی به صورت میانگین تمامی شرکت نمایندگان تخم مرغ نه تخم اردک را میل کرده اند.

این تیم تحقیقاتی حدود 9 سال بر روی این مساله به تحقیق و مطالعات پرداختند. و تمامی تمرکز خود را بر روی این مساله صرف کردند تا آنالیز حملات قلبی و عروقی به نتیجه مورد نظر دست پیدا نمایند.

طبق گفته پروفسور یو استاد دانشگاه پکن، بیشتر مرگ و میرهای کشور چین ناشی از حملات قلبی و بیماری های عروقی است. سکته های مغزی هموراژیک و اسکیمی و سپس بیماری های ایسکمیک

اولین علتهای مرگ زود رس در این کشور به حساب می آیند. مطالعه بر روی بزرگسالن نشان که 8500 نفر از این افراد در خطر حمله قلبی قرار دارند و باید تحت درمان قرار بگیرند.

این آمار که از ایالات متحده نیز بیشتر است نشان که مصرف نمایندگان این وعده غذایی 26 درصد کمتر از کسانی که تخم مرغ مصرف نمینمایند انجام می پذیرد.

منبع: زندگی روز
انتشار: 19 آذر 1400 بروزرسانی: 19 آذر 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2072

به "مصرف روزانه تخم مرغ خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف روزانه تخم مرغ خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید