مدیریت دورکاری: چالش ها و راهکارهای آن در دنیای امروز

به گزارش کشتی کروز، دورکاری از سال های دور به عنوان نوعی از اشتغال در سازمان ها وجود داشته و با ورود فناوری اطلاعات به عرصه زندگی بشر دورکاری هم به طور چشم گیری توسعه یافته است. دورکاری جدید که به طور عمده بر ابزارهای رایانه ای مبتنی است، از سـال 1970 شروع شده است.

مدیریت دورکاری: چالش ها و راهکارهای آن در دنیای امروز

دورکاری: استراتژی دیرین جهانی در شرکت های بین المللی

دورکاری از سال های دور به عنوان نوعی از اشتغال در سازمان ها وجود داشته و با ورود فناوری اطلاعات به عرصه زندگی بشر دورکاری هم به طور چشم گیری توسعه یافته است. دورکاری جدید که به طور عمده بر ابزارهای رایانه ای مبتنی است، از سـال 1970 شروع شده است. دولت ها و شرکت های بزرگ صنعتی جهان که به دنبال افزایش بهره وری و افزایش ارتقا کیفیت زندگی کارکنان خود بودند، از این پدیده استقبال و منافع زیادی را نصیب خود و کارکنانشان کرده اند. این موضوع پس از شیوع ویروس کرونا در کشور ما نیز پررنگ تر شد و کارفرمایان و کارکنان درصدد یافتن راهکاری برای غلبه بر چالش های آن شدند.

پتانسیل دورکاری در کدام بخش ها بیشتر است؟

واضح است که امکان استفاده از دورکاری در مشاغل مختلف، متفاوت است. طبق تحقیقات اجرا شده توسط شرکت مشاوره مدیریت مک کنزی اند کمپانی، پتانسیل دورکاری در چند بخش صنعت متمرکز شده است. برای مثال حوزه های مالی و بیمه که در آن سه چهارم زمان افراد صرف فعالیت هایی می شود که انجام آن ها از راه دور و بدون کاهش میزان بهره وری امکان پذیر است، از بالاترین پتانسیل دورکاری برخوردارند. در سوی دیگر اگرچه کشوری مانند هند، در سطح جهان به پیشرفته بودن صنایع و خدمات مالی پیشرو شناخته شده است، اما اکثریت قریب به اتفاق 464 میلیون نیروی کار آن در مشاغلی مانند خدمات خرده فروشی و کشاورزی اشتغال دارد که نمی توان آن ها را از راه دور انجام داد.

تقویت زیرساخت های دیجیتال از ملزومات دورکاری

در صنایع مختلفی که پتانسیل دورکاری وجود دارد نیز بزرگ ترین دغدغه سازمان ها برای ارتباط با مشتریان و کارمندان خود، موضوع امنیت و کیفیت برقراری ارتباط است. حالت مطلوب این است که دغدغه های زیرساختی در حوزه ارتباطات برطرف شود تا سازمان ها بتوانند با خاطری آسوده به حوزه تخصصی کسب وکارشان بپردازند و دغدغه ای در این باره نداشته باشند. راهکارهای ارتباطی که منجر به افزایش درآمد و کاهش هزینه های سازمان شود و بهره وری سازمان را بالاتر ببرد از خواسته های هر زمان پیشرو و پیروز است.

قطعا تمامی سازمان ها با توجه به حوزه صنعت یا فعالیت شان و احتیاجمندی های ویژه برای توسعه، به راهکارهای سفارشی سازی شده و متناسب با کسب وکار خود احتیاجمندند. راهکاری که بهره وری کارکنان را افزایش دهد، فعالیت کارکنان سازمان از هر جایی را ممکن و پاسخ گویی به مشتریان سازمان را بدون وقفه یا خدشه امکان پذیر سازد. اکنون سازمان ها افزون بر احتیاجهای قبلی خود به مشاورانی احتیاج دارند که بهترین راه حل ممکن را پیشنهاد دهند و با یک ساز و کار منظم و پشتیبانی قابل اتکا در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز، پاسخ گوی این احتیاجهای جدید باشند. به گونه ای که کسب و کار شما حتا برای لحظه ای دچار اختلال نشود.

سازمان ها باید بتوانند همواره منعطف و کارآمد فعالیت کنند؛ با تغییرات روز و اتفاقات غیرقابل پیش بینی هماهنگ شوند و پاسخی درخور برای شرایط در حال تغییر داشته باشند.

ما همواره کامپیوترها و تلفن های همراه مان را ارتقا می دهیم و سعی می کنیم با فرایند رو به رشد تکنولوژی همراه شویم، اما آیا این اتفاق در سازمان ما و خدماتی که در سازمان مان از آن بهره می بریم هم رخ می دهد؟

قطعا در جهانی رقابتی امروز، هیچ تماسی از سوی مشتری نباید از دست برود و ارتباط موثر با مشتریان نباید حتا برای لحظه ای قطع شود. اما سازمان ها مسئولیت مهم تری نیز در مقابل کارکنان و حفظ سلامت آنان دارند. باید شرایطی برای دورکاری پرسنل فراهم آید که به کمک آن هم به نگرانی های موجود در حوزه منابع انسانی پاسخ داده شود و هم بتوان کسب و کار را حتا در شرایط دورکاری بدون محدودیت توسعه داد.

شاتل؛ راهکاری قابل اتکا در کنار کسب وکار شما

گروه فناوری ارتباطات و اطلاعات شاتل با تکیه بر خدمات سازمانی خود و به کمک مهندسان فروش و مشاوران متخصص در حوزه ارتباطات به هر گونه دغدغه سازمان شما در حوزه ارتباطات پاسخ و راهکاری متناسب با کسب و کارتان به شما ارایه می دهد. در این فرآیند شما حتا برای لحظه ای در تمام روزهای هفته و سال، تنها نخواهید بود و می توانید با خاطری آسوده به تخصص ها، فناوری های و تجارب این مجموعه اعتماد کنید.

خدمات پهنای باند اینترنت اختصاصی، تلفن سازمانی، خدمات جامع مرکز داده ها و میزبانی سرور، خدمات تلفن همراه سازمانی شاتل موبایل و بسکمک خدمات ارتباطی دیگر، سبد کاملی از راهکارهای ارتباطی سازمانی شاتل را تشکیل می دهند.

شاتل این راهکارها را با ویژگی هایی منحصر به فرد به شما ارایه خواهد کرد:

- راه اندازی سریع

- هزینه نگه داشت بسیار پایین

- پشتیبانی 24 ساعته

- بدون هزینه راه اندازی

- بدون پرداخت حق اشتراک ماهانه

- قابلیت اتصال از هر نقطه ای در کشور

- مدیریت متمرکز شعب و دفاتر مختلف از یک نقطه

- تغییر سریع راستا ارتباطی در صورت بروز هر گونه حادثه ی پیش بینی نشده (Disaster Plan)

- امنیت بالا در حفظ اطلاعات باارزش سازمان شما

چگونه می توان از خدمات سازمانی شاتل استفاده کرد؟

شاتل در همه روزهای هفته برای ارایه راهکارهای متناسب با کسب و کار شما و مشاوره برای مهندسی احتیاجهای سازمان تان آماده پاسخ گویی است. برای ارتباط با این بخش و بهره گیری از راهکارهای سازمانی شاتل می توانید با دفتر مرکزی این شرکت و یا دفتر کنندگی های شاتل در سراسر کشور، تماس بگیرید.

o تلفن اختصاصی خدمات سازمانی: 91000999

o نشانی ایمیل: [email protected]

o نشانی وب سایت: Shatel.ir/B2B

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1836

به "مدیریت دورکاری: چالش ها و راهکارهای آن در دنیای امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت دورکاری: چالش ها و راهکارهای آن در دنیای امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید