مازاد تجاری چین با آمریکا به شدت کاهش یافت

به گزارش کشتی کروز به نقل از رویترز، داده های اداره کل کالای چین که روز جمعه منتشر شد، نشان داد، مازاد تجاری چین با ایالات متحده در ماه فوریه با کاهشی شدید نسبت به 27.3 میلیارد دلار در ماه ژانویه، به 14.72 میلیارد دلار رسیده است.

مازاد تجاری چین با آمریکا به شدت کاهش یافت

به این ترتیب مازاد تجاری چین با ایالات متحده در دو ماه اول سال 2019 (فوریه و ژانویه، روی هم) به 42.1 میلیارد دلار رسیده است.

مازاد تجاری زیاد چین با آمریکا زمان درازی است که مورد انتقاد شدید واشنگتن است و در مرکز اختلافات تجاری بین دو کشور قرار گرفته است.

این درحالی است که پیش از اینکه داده های اداره کالای چین در مورد صادرات و واردات ماه ژانویه منتشر گردد، داده های وزارت تجارت آمریکا در مورد سال 2018، منتشر شد و نشان داد در سال 2018، کسری تجاری آمریکا و چین به بالاترین میزان تمام تاریخ خود رسیده است و کسری تجاری آمریکا با دنیا در بالاترین سطح 10 ساله خود می باشد.

کاهش کسری تجاری آمریکا با چین در ماه فوریه، از آن جهت امید بخش است که چین به عنوان بخشی از مذاکرات تجاری وعده داده است در آینده محصولات آمریکایی بیشتری خریداری کند.

ترامپ چهارشنبه شب گفت مذاکرات تجاری به خوبی پیش می رود و پیش بینی کرد که این مذاکرات یا به یک توافق خوب ختم می گردد یا هیچ توافقی بین دو اقتصاد بزرگ دنیا اتفاق نمی افتد.

با تور چین سفر کنید

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 254

به "مازاد تجاری چین با آمریکا به شدت کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مازاد تجاری چین با آمریکا به شدت کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید