طرح سناتورهای آمریکا برای عدم دخالت ایران در انتخابات!

به گزارش کشتی کروز، فارس نوشت: چند نماینده مجلس سنای آمریکا به دنبال اضافه کردن طرحی به لایحه بودجه دفاعی این کشور هستند که خواهان جلوگیری از دخالت ادعایی کشورهای چین، روسیه و ایران در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

طرح سناتورهای آمریکا برای عدم دخالت ایران در انتخابات!

رسانه های آمریکایی گزارش داده اند مارکو روبیو و کریس ون هولن که این طرح را تهیه نموده اند قصد دارند آن را به عنوان متمم به لایحه بودجه دفاعی آمریکا در سال اقتصادی 2021 اضافه نمایند.

مارکو روبیو گفته است: بازیگران متخاصم شامل روسیه، چین و ایران به کوشش برای تفرقه افکنی و تضعیف دموکراسی ما ادامه خواهند داد. مهم است که ایالات متحده، تبعات معناداری برای دخالت انتخاباتی در نظر بگیرند.

کریس ون هولن، دیگر عضو مجلس سنا هم گفته است: می دانیم که دشمنان خارجی در حال برنامه ریزی برای دخالت در انتخابات آینده مان هستند بنابراین باید همین الان برای محافظت از تمامیت دموکراسی مان اقدام کنیم.

بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا نهادهای حاکمیتی آمریکا بارها کشورهای دیگر به ویژه روسیه را به دخالت و کوشش برای دخالت در انتخابات آمریکا متهم نموده اند.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا مدعی شده اند در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 هکرهای روسی به رایانه های کمیته ملی حزب دموکرات نفوذ نموده و اطلاعات محرمانه آن را به بیرون درز داده اند. مسکو همیشه این اتهامات را رد نموده است.

این ادعاها در حالی مطرح شده که آمریکا از سوی نهادهای مستقل حقوق بشری به تخریب فرایند دموکراسی در دیگر کشورها به وسیله توسل به ابزارهای مختلف از جمله کودتا متهم است.

دونالد ترامپ شهریورماه سال 1397 فرمانی را امضا کرد که بستر قانونی لازم را برای اعمال تحریم های جدید علیه شرکت ها یا افراد خارجی مظنون به دخالت در انتخابات آمریکا فراهم می نماید.

دن کوتس، مدیر وقت اطلاعات ملی آمریکا دی ماه سال 1397 در گزارشی کشورهای روسیه، چین و ایران را به کوشش برای اثرگذاری بر انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا متهم کرد.

در آن گزارش ادعا شده بود این سه کشور کوشش نموده اند روی رأی دهندگان در انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا در سال 2018 اثر بگذارند، اما شواهدی مبنی بر نفوذ آنها به سیستم های رأی گیری وجود ندارد.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 8 شهریور 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1284

به "طرح سناتورهای آمریکا برای عدم دخالت ایران در انتخابات!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح سناتورهای آمریکا برای عدم دخالت ایران در انتخابات!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید