شرکت های آمریکایی با هواوی در زمینه استانداردهای 5G همکاری می نمایند

به گزارش کشتی کروز، به نظر می رسد دولت ایالات متحده آمریکا در حال اصلاح تحریم های خود علیه هواوی است. اگرچه دولت آمریکا از مواضع خود عقب نشینی نکرده ولی حالا شرکت های آمریکایی به لطف یک معافیت جزئی می توانند در زمینه استاندارد های 5G با هواوی همکاری نمایند.

شرکت های آمریکایی با هواوی در زمینه استانداردهای 5G همکاری می نمایند

در بیانیه ای که وزارت بازرگانی آمریکا منتشر نموده آمده: ایالات متحده رهبری در نوآوری جهانی را واگذار نمی کند. این دپارتمان متعهد به حفاظت از امنیت ملی و منافع سیاست خارجی آمریکا به وسیله تشویق صنعت این کشور به تعامل کامل و حمایت از فناوری های آمریکایی برای تبدیل شدن به استانداردهای بین المللی است.

بر اساس این گزارش، وزارت بازرگانی و دیگر نهادها این تغییر در قانون را امضا نموده اند ولی هنوز به صورت رسمی ابلاغ نشده است. از تحریم های آمریکا علیه هواوی کمی بیش از یک سال می گذرد که طبق این تحریم ها، شرکت های آمریکایی برای همکاری با هواوی دچار محدودیت های گسترده ای شده اند. مدتی قبل هم این تحریم ها یک سال دیگر تمدید شدند.

ایالات متحده می گوید این تحریم ها به نگرانی های مربوط به امنیت ملی برمی شود. اما در هر صورت از آنجایی که هواوی در زمینه تجهیزات و استاندارد 5G حرف زیادی برای گفتن دارد، حالا شرکت های آمریکایی در زمینه استانداردهای این فناوری می توانند همکاری خود را با هواوی شروع نمایند.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1257

به "شرکت های آمریکایی با هواوی در زمینه استانداردهای 5G همکاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های آمریکایی با هواوی در زمینه استانداردهای 5G همکاری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید