خبرنگاران مسئولیت دیه کارکنان مبتلا به کرونا بر عهده کارفرمایان نیست

به گزارش کشتی کروز، خرم آباد - خبرنگاران - عضو هیات رییسه کانون عالی کارفرمایی ایران گفت: چنانچه کارگران و کارکنان بنگاه ها در اثر ابتلا به ویروس کرونا، بیمار، بستری، قرنطینه یا فوت شوند، تکلیفی بابت پرداخت دیه و مزد آنان در دوران بیماری بر عهده کارفرما نخواهد بود.

خبرنگاران مسئولیت دیه کارکنان مبتلا به کرونا بر عهده کارفرمایان نیست

حسین سلاح ورزی شامگاه آدینه با اعلام این خبر به رسانه ها اضافه نمود: به استناد مقررات قانون کار و قانون تامین اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی مکلف به پرداخت غرامت دستمزد کارگر وکارکنان مبتلا به بیماری که قرنطینه، بستری یا به دستور پزشک ملزم به استراحت اجباری یا استفاده از مرخصی استعلاجی باشند، خواهد بود.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ابهامات به وجود آمده برای بعضی از کارفرمایان مبنی بر مسئولیت آنان در صورت ابتلای کارگران گفت: با توجه به ماده 85 قانون کار، کارفرمایان در محیط کار ، همانند سایر بخش های جامعه دستورالعمل های بهداشتی و اقدامات لازم برای ضدعفونی کردن محیط را انجام می دهند و به همین خاطر از باب ضمان و تسبیب مسئولیتی در قبال ابتلا به کرونا عهده دار نخواهند بود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان ادامه داد: همانطوریکه سازمان بهداشت دنیای هم این بیماری را به عنوان پاندمی و دنیا شمول اعلام نموده هر انسانی درهر مکانی درمعرض ابتلا به این ویروس است و بنا به گفته مقامات کشوری حتی تا 80 درصد جمعیت ایران هم احتمال ابتلا به بیماری کویید 19 را دارند.

سلاح ورزی تاکید نمود: بنابراین هراس افکنی و طرح موضوع انحرافی که درصورت ابتلا کارکنان یا فوت احتمالی نیروی کار، دیه آن به عهده کارفرما خواهد بود صحبتی عوامانه و فاقد مبنای قانونی حقوقی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1092

به "خبرنگاران مسئولیت دیه کارکنان مبتلا به کرونا بر عهده کارفرمایان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مسئولیت دیه کارکنان مبتلا به کرونا بر عهده کارفرمایان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید