همایش دستاورد های اخیر کشور در حوزه نانوسامانه های ریزمقیاس زیستی برگزار می گردد

به گزارش کشتی کروز، با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و مرکز راهبردی فناوری های همگرا، همایش علمی تخصصی دستاورد های اخیر کشور در حوزه سامانه های ریزمقیاس زیستی، چالش ها و افق های پیش رو از 21 تا 23 دی ماه 1400 به صورت مجازی برگزار می گردد.

همایش دستاورد های اخیر کشور در حوزه نانوسامانه های ریزمقیاس زیستی برگزار می گردد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، سامانه های ریزمقیاس با کاربرد ها زیستی و تشخیصی در سال های اخیر توجه زیادی را از طرف پژوهشگران و نهاد های حمایتی و سرمایه گذاری به خود جلب نموده اند.

شیوع بیماری کرونا و اهمیت تشخیص سریع و غربالگری از یک طرف، و پژوهش های مرتبط با ساخت واکسن و دارو از طرف دیگر اهمیت و ضرورت نگاه به چنین سامانه هایی را پررنگ تر کرد.

در ایران، با وجود پژوهش های به روز و درخور توجهی که در مراکز پژوهشی در حال اجرا است، هنوز راه زیادی تا رسیدن به محصولات تجاری دراین حوزه به جای مانده است. بعلاوه، با توجه به ماهیت بین رشته ای مباحث مرتبط با این سامانه ها، پیشرفت در این حوزه در گرو رشد متوازن در زمینه های مختلف موثر بر موضوع سامانه های مورد نظر است.

همایش حاضر با هدف برآورد سطح پیشرفت و توسعه بخش های مختلف فناوری های مرتبط با سامانه های ریزمقیاس زیستی و تشخیصی در کشور و نیز ایجاد بستر همکاری های بین رشته ای افراد فعال در این حوزه برگزار می گردد.

به طور خاص، موضوعات تشخیص بر بالین (Point of Care)، اندام بر تراشه (Organ on a Chip)، آزمایشگاه روی تراشه (Lab on a Chip)، حسگر های میکروالکترومکانیکی زیستی (BioMEMS) و دارو رسانی (Drug Delivery) در نشست های تخصصی معرفی و آخرین دستاورد های پژوهشگران سرآمد در این حوزه ارائه می گردد.

بعلاوه، تعدادی از پژوهشگران و شرکت های فعال در حوزه کیت های تشخیصی و سامانه های بربالین به عنوان سخنران ویژه میهمان نشست حاضر خواهند بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 فروردین 1401 بروزرسانی: 19 فروردین 1401 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2193

به "همایش دستاورد های اخیر کشور در حوزه نانوسامانه های ریزمقیاس زیستی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همایش دستاورد های اخیر کشور در حوزه نانوسامانه های ریزمقیاس زیستی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید