جهانگیری: افتخار نیست ملت در صف مرغ باشند

به گزارش کشتی کروز، معاون اول رئیس جمهور گفت: گشایش های مالی را در پیش داریم چرا که دیپلماسی قوی داریم و جهان می داند که با ملتی شریف رو به رو است؛ افتخار نیست در دوره مدیریت ما ملت در صف مرغ ایستادند.

جهانگیری: افتخار نیست ملت در صف مرغ باشند

به گزارش تسنیم، اسحاق جهانگیری صبح امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت: در آغاز سال 1400 توفیق نصیب ما شد که به خراسان رضوی سفر کنیم که آرزوی هر ایرانی زیارت امام رضا علیه السلام است و خوشحالم که در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان در ابتدای سال جدید شرکت کردیم.

معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد: امیدواریم سال جدید که سال خاتمه قرن گذشته هجری شمسی است، سالی برای گشایش های زیاد در ابعاد مختلف زندگی فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مردم باشیم.

جهانگیری ادامه داد: آرزومندیم بخش زیادی از مسائل و گرفتاری های موجود در زندگی ملت ایران کم گردد.

وی اعلام کرد: یکی از جهت گیری های اقتصاد مقاومتی این بود که اتکاء به درآمد نفتی کم گردد و با تشکیل کارگروه ها سعی کردیم این موضوع را در حد توان اجرا کنیم و در نهایت سهم نفت در بودجه کمرنگ تر شد و مواردی مانند اقتصادیات جایگزین آن شد.

جهانگیری گفت: پروژه های اقتصاد مقاومتی را طراحی کردیم تا با تحقق و به نتیجه رسیدن آن، تاب آوری اقتصاد کشور به طور قابل توجهی زیاد گردد تا در دوره تحریم دچار مشکل نشویم؛ یکی از مهمترین این پروژه ها، ستاره خلیج فارس بود.

وی گفت: بیش از 150 پروژه تعریف شد که به لطف خدا تعداد زیادی از آنها به نتیجه رسید؛ با کشورهای همسایه میادین مشترک زیادی داریم که یکی از مهم ترین آنها، پارس جنوبی بود؛ در سال 92 قطری ها 2ونیم برابر ما برداشت می کردند که این سهم ملت ایران بود و امروز برداشت ما از قطر بیشتر شده است.

معاون اول رئیس جمهور توضیح داد: در 3 سال گذشته با فشارهای ایجاد شده از سوی آمریکا که به برخورد نظامی انجامید و سردار ما را ترور کردند روبرو شدیم؛ اولین بار پس از جنگ جهانی دوم ایران پایگاه آمریکایی ها را با موشک زد و آمریکا از تبعات تصمیم خودش خبر داشت. گشایش های اقتصادی را در پیش داریم چرا که دیپلماسی قوی داریم و جهان می داند که با ملتی شریف رو به رو است؛ افتخار نیست در دوره مدیریت ما ملت در صف مرغ ایستادند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: فراوری با برطرف کارهای اداری به تنهایی راه نمی افتد و باید سیاست های پشتیبانی کننده از آن در حوزه های مختلف فرهنگی اقتصادی و اجتماعی وجود داشته باشد.برای آغاز یک فعالیت 72 روز طول می کشد که با پیگیری های دولت به سه روز رسیده؛ پس این کار با لغو بعضی امور غیرضرور سنتی، شدنی است. ان شاءالله در سال 1400 وزیر اقتصاد به عنوان رئیس کمیته مقررات زدایی بتواند یاری خوبی به مانع زدایی فراوری کند.

جهانگیری اعلام کرد: در این دوره اقتصادی مرزهای زمینی ما نقش بسیار مهمی داشتند؛ کشور افغانستان بیش از کل اتحادیه اروپا از ما کالا می خرد و ظرفیتی بسیار مهم است که باید از آن بهره ببریم. شاید کارخانه های عظیم کشور در خراسان رضوی کم باشد اما ظرفیت صنعت آن بسیار خوب است؛ یکی ار مسائل این استان، آب است که در حال حل آن با انتقال آب از خلیج فارس هستیم. طرح آبرسانی به استان های شرقی کشور آغاز شده و از استاندار خراسان رضوی درخواست داریم این مهم را روزانه پیگیری کند تا اگر مانعی وجود دارد به ما منتقل گردد.

جهانگیری توضیح داد: مجلس تصمیم گرفته 7 منطقه آزاد را در یک لایحه بیاورد، 8 منطقه نیز به آن افزوده؛ چندین منطقه ویژه نیز افزوده که شورای نگهبان عنوان نموده است بار اقتصادی دارد. ما بار اقتصادی آن را پذیرفته ایم اما آنالیز این موضوع به مجمع تشخیص مصلحت نظام سپرده شده؛ در حالی که این موضوع مربوط به دولت است.

منبع: فرارو
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1757

به "جهانگیری: افتخار نیست ملت در صف مرغ باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: افتخار نیست ملت در صف مرغ باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید