ثبت بیشترین رشد مالی کانادا در 7 ماه اخیر

به گزارش کشتی کروز، رشد مالی کانادا به بالاترین سطح خود از ماه می سال قبل رسید.

ثبت بیشترین رشد مالی کانادا در 7 ماه اخیر

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار کانادا، رشد اقتصادی سومین اقتصاد بزرگ قاره آمریکا به طرز محسوسی افزایش یافت. بعضی از کارشناسان، خاتمه اعتصابات بخش خودروسازی که فراوری را تحت تاثیر قرار داده بود از جمله دلایل مهم ثبت رشد 0.3 درصدی رشد اقتصادی کانادا در ماه دسامبر می دانند که نسبت به رشد ماه قبل سه برابر شده است. این رشد که 0.2 درصد بیشتر از رشد ماه قبل و 0.1 درصد بیشتر از رقم پیش بینی شده توسط کارشناسان بود، در شرایطی رقم خورد که اقتصاد کانادا دو ماه پیش رشد منفی را تجربه نموده بود.

در بین بخشهای مختلف، رشد بخش حمل و نقل 1.5 درصد بوده است و خدمات اقتصادی و بیمه نیز با 0.7 درصد در رده بعدی قرار گرفته است. بانک مرکزی کانادا از اکتبر سال گذشته تا به امروز نرخ بهره را کاهش نداده است اما با این باقی ماندن رشد اقتصادی در سطح ضعیف، کار این بانک برای تداوم رویه فعلی سخت خواهد شد.

گفتنی است که متوسط رشد اقتصادی کانادا در بازه زمانی1997 تا 2019 معادل 0.2 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سپتامبر 2003 با 1.2 درصد و کمترین رقم ثبت شده مربوط به دسامبر 2008 با منفی 1.4 درصد بوده است.

از سوی دیگر در سه ماهه خاتمهی سال نیز رشد اقتصادی کانادا 0.1 درصد بوده است که 0.2 درصد کمتر از رشد اقتصادی دوره مشابه قبل و ضعیف ترین رشد اقتصادی فصلی این کشور از سه ماهه دوم سال 2016 بدین سو بوده است. در بخش تجارت خارجی، صادرات کانادا 1.3 درصد کاهش یافته که این رقم برای واردات 0.6 درصد کاهش بوده است.

هم چنین برای مجموع سال 2019 رشد اقتصادی کانادا 1.6 درصد بوده که 0.1 درصد پایین تر از رقم پیش بینی شده قبلی توسط بانک مرکزی این کشور و 0.3 درصد کمتر از رشد اقتصادی در سال 2018 بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 990

به "ثبت بیشترین رشد مالی کانادا در 7 ماه اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت بیشترین رشد مالی کانادا در 7 ماه اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید