توضیحات وزیر بهداشت درباره تعطیلی مدارس و دانشگاه ها در پاییز ، برای بازگشایی مدارس خیلی مقاومت کردم

به گزارش کشتی کروز، وزیر بهداشت با بیان اینکه کرونا در اقلیم های مختلف، متفاوت عمل کرده و بر همین اساس قضاوت درباره این ویروس هنوز زود است، در عین حال گفت: اینکه امروز مردم دچار بی خیالی نسبت به بیماری کرونا شده اند، یک آفت بزرگ است.

توضیحات وزیر بهداشت درباره تعطیلی مدارس و دانشگاه ها در پاییز ، برای بازگشایی مدارس خیلی مقاومت کردم

به گزارش کشتی کروز به نقل از ایسنا، وزیر بهداشت در نشست کمیته عملی کشوری سیاست گذاری بیماری کووید 19 با بیان این که یکی از اولین جاهایی که به واسطه شیوع کرونا تعطیل شدند مدارس بودند، شرح داد: روزهای اول اینگونه بیان می شد که بچه ها به بیماری مبتلا نمی شوند. در حالی که می توانستند مخزنی برای انتقال بیماری به سایرین باشد تا اینکه مشاهده کردید بعدا معلوم شد حتی بچه ها هم می توانند به شکل سنگین به این بیماری مبتلا شوند.

نمکی ادامه داد: من برای بازگشایی مدارس خیلی مقاومت کردم در حالی که حتی هجمه هایی هم به من وارد می شد.

بیشتر بخوانید: فیلم | ترافیک جاده چالوس در روزهای اوج دوباره کرونا را ببینید

  • ناگفته هایم از مدیریت کرونا را کتاب خواهم کرد

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: ناگفته های از این بیماری و مدیریت آن دارم که روزانه آنها را یادداشت می کنم و حتما این یادداشت ها را روزی به عنوان کتابی به این ملت عزیز تقدیم می کنم تا ببینیم ما چگونه در برابر بیماری مقاومت کردیم.

  • کرونا یا حذف می شود یا فعال تر

وی با تاکید مجدد بر اینکه کرونا چهره های مخصوص به خود را دارد، اظهار کرد: از این رو باید برای بسیاری از پیچیدگی ها آماده باشیم. دو حالت بیشتر وجود ندارد؛ یا این ویروس حذف می شود و یا فعال تر از گذشته وجود خواهد داشت. این درست است که موتاسیون ویروس قوی تر نشده است، اما اگر به سمتی حرکت کنند که این موتاسیون چموش شود، دچار گرفتاری خواهیم شد.

  • لزوم استفاده از ظرفیت تابستان برای ارتقای ظرفیت آموزش در آموزش و پرورش

نمکی با تشکر از وزیر آموزش و پرورش که در راستای تعطیلی مدارس اقدامات مناسب و همکاری خوبی با وزارت بهداشت داشت، بیان نمود: آموزش مجازی توانست موثر باشد، اما مگر همه جای ایران مانند تهران است؟ در برخی نقاط دانش آموز به اینترنت و یا موبایل هوشمند دسترسی ندارد. از این رو باید از ظرفیت تابستان که گمان می رود ویروس در این فصل به سمت خاموشی حرکت خواهد کرد، باید استفاده کنیم تا ظرفیت آموزش را ارتقا دهیم که این آمادگی برای فصل پاییز و احتمال همزمانی کرونا و آنفلوآنزا برای ما فراهم باشد.

وی ادامه داد: باید از دو طریق از ظرفیت دوران خاموش کرونا استفاده کنیم؛ اول آن که ظرفیت ها را برای آموزش افزایش دهیم و دوم آن که به سمت کاهش آسیب پذیری از بیماری حرکت کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1231

به "توضیحات وزیر بهداشت درباره تعطیلی مدارس و دانشگاه ها در پاییز ، برای بازگشایی مدارس خیلی مقاومت کردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات وزیر بهداشت درباره تعطیلی مدارس و دانشگاه ها در پاییز ، برای بازگشایی مدارس خیلی مقاومت کردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید