جزییات بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در مهرماه

به گزارش کشتی کروز، خبرنگاران : سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با آغاز واکسیناسیون کادر آموزشی در تابستان به دنبال آن هستیم تا مدارس و دانشگاه ها از مهرماه بازگشایی شوند.

جزییات بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در مهرماه

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا که امشب در برنامه گفت و گوی ویژه خبری حضور داشت، اضافه نمود:یکی از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا این است که همه وزارتخانه ها از جمله وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و وزارت ورزش و جوانان می بایست فضا هایشان را در اختیار ما قرار بدهند تا بتوانیم واکسیناسیون را انجام دهیم، زیرا در فضای عظیم تهویه مناسب وجود دارد و تجمع ایجاد نمی گردد و جایگاه ها با فاصله گذاشته می گردد و تیم های متعدد واکسیناسیون را می توانند انجام دهند.

رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه شرایط کشور خوشبختانه به گونه ای است که از قله عبور نموده ایم، گفت: معمولاً از نظر زمانی بستری ها با فوتی ها تأخیر حدود 12 روزه دارند، هنوز فوتی ها ادامه خواهد داشت به همین دلیل این سیر نزولی شروع شده و هنوز به کف نمودار نرسیده ایم، درست است که تعداد شهرهای قرمز کم شده، اما تعداد نارنجی ها اضافه شده است.

او با اشاره به اینکه در طی هفته های آینده با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و دستورالعمل ها انشاالله این سیر نزولی ادامه دار خواهد بود اضافه نمود: امیدواریم به مرحله ای برسیم که تعداد ورودی بیمارستان ها کم گردد، چند شهر کوچک هنوز به قله نرسیده اند، چند شهری را که اعلام نموده ایم میزان بستری آن ها نسبت به 100 هزار جمعیت عدد بالایی دارند و هنوز در شرایط قرمز مانده اند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: 26 استان از قله عبور نموده اند و سیر نزولی را طی می نماید و دو یا سه استان سیر نزولی در آن ها شروع شده و یکی دو مورد هم به قله رسیده است.

رئیسی اعلام کرد: تجربه ای که در خوزستان کسب کردیم به این صورت بود که اهواز و جنوب خوزستان که درگیر بود به قله رسید و شروع سیر نزولی داشت ولی بعد از یک هفته دوباره به قله رسید لذا نباید ساده انگاری صورت بگیرد.

او ادامه داد: در استان های جنوبی مانند بوشهر و هرمزگان سوش هندی تایید شده داریم، همچنین در هرمزگان و آذربایجان غربی هم نیز داشتیم، فعلاً با هوشیاری و تجربه ای که دانشگاه ها کسب نموده اند خیلی خوب و به موقع اقدام شد و توانستیم بیماری را محدود کنیم ، بیشتر کسانی که مبتلا بودند خارجی های مقیم ایران بودند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد : افرادی که تا به حال مبتلا بودند و قرنطینه شدند خوشبختانه مرگ و میری نداشتند، در حقیقت جد همه این ویروس ها یکی است که ووهان است، باید این احتمال را بدهیم که اگر جهش آفریقایی در ایران پیدا کردیم به این معنی نیست که الزاماً حتما از آفریقا آمده ممکن است ویروس ایرانی باشد که اجرا شده و ممکن است مشابه جهشی باشد که در آفریقا اجرا شده است.

رئیسی درباره واکسیناسیون گفت: سامانه www.salamat.gov.ir برای ثبت نام افراد بالای 80 سال که با آنها تماس گرفته نشده، باز شده و این افراد می توانند اطلاعات خود را وارد نموده و با آنها برای واکسیناسیون تماس گرفته می گردد.

او با اشاره به اینکه هیچ نیازی برای ثبت نام سایر گروه ها وجود ندارد و قطعاً همکاران ما با آنها تماس می گیرند گفت: اگر هفته آینده ثبت نام 75 ساله ها را شروع کنیم این طور نیست که نوبت افراد 80 سال به بالا از بین می رود بلکه به تعداد کافی واکسن برای آنها وجود دارد و جای هیچ نگرانی نیست به همین دلیل توصیه می گردد به شدت از تجمع و صف کشیدن پرهیز نمایند.

رئیسی اعلام کرد: همه دستگاه های دولتی، نظامی، انتظامی و غیردولتی موظف شدند مکان هایی را برای واکسیناسیون اختصاص دهند تا بتوانیم در فضای باز و تهویه مناسب، این اقدام را انجام دهیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به برگزاری آزمون های مدارس اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، آزمون پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار می گردد.

او اضافه نمود: یکی از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا این است که همه وزارتخانه ها از جمله وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و وزارت ورزش و جوانان می بایست فضا هایشان را در اختیار ما قرار بدهند تا بتوانیم واکسیناسیون را انجام دهیم، زیرا در فضای عظیم تهویه مناسب وجود دارد و تجمع ایجاد نمی گردد و جایگاه ها با فاصله گذاشته می گردد و تیم های متعدد واکسیناسیون را می توانند انجام دهند.

رئیسی گفت: در تهران در پارکینگ های فروشگاه های عظیم این امکان وجود دارد که کار واکسیناسیون را انجام دهیم، فردا در این مورد صحبت خواهیم کرد تا از مراکز شماره گذاری پلاک خودرو که فضای باز دارند استفاده کنیم، در یک شیفت کاری حداقل روزانه هزار واکسن را می توان تزریق کرد، همچنین از ظرفیت مدارس می توان استفاده کرد .

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1832

به "جزییات بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در مهرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در مهرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید