افزایش میانگین نرخ مسکن در تهران

به گزارش کشتی کروز، به گزارش مجله ی دلتا، بانک مرکزی از رشد 6.4 درصدی معاملات مسکن شهر تهران و افزایش 5.7 درصدی متوسط قیمت فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی در اردیبهشت ماه سال جاری در مقایسه با ماه مشابه پارسال اطلاع داد.

افزایش میانگین نرخ مسکن در تهران

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن یعنی چی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

این گزارش برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که اداره آنالیز ها و سیاست های مالی بانک مرکزی هر ماه تهیه و منتشر می کند.

میزان معاملات و افزایش میانگین نرخ مسکن

تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در اردیبهشت ماه سال جاری به 16 هزار و 374 واحد رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 6.4 درصد افزایش میانگین نرخ مسکن را نشان می دهد.

آنالیز توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا دراین ماه حاکی است که واحدهای تا 5 سال ساخت با سهم 47.6 درصد بیشترین سهم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده اند.

این سهم در مقایسه با اردیبهشت ماه پارسال 4.4 درصد کاهش داشته است و درمقابل به سهم واحدهای با عمر 6 تا 10 سال و بیش از 15 سال افزوده شده است.

توزیع تعداد معاملات صورت گرفته بر حسب مناطق شهر تهران دراردیبهشت ماه سال 96 حاکی است که از میان مناطق 22 گانه شهر تهران منطقه 5 با سهم 16.1 درصد از کل معاملات بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود اختصاص داده است.

همچنین مناطق 4 و 2 به ترتیب با سهم 11.4 و 9.4 درصد در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

در مجموع 74 درصد از کل تعداد معاملات صورت گرفته در شهر تهران مربوط به 10 منطقه (به ترتیب شامل مناطق 5 ، 4، 2، 14، 8، 10، 7، 15، 1 و 11) بوده و 12 منطقه باقی مانده 26 درصد از تعداد معاملات را از آن خود نموده اند.

منبع: ایرنا

برای آگاهی بیشتر از حال و هوای معاملات آپارتمان در تهران به صفحات خبر و گزارش و اخبار مسکن کشتی کروز مراجعه کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 858

به "افزایش میانگین نرخ مسکن در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش میانگین نرخ مسکن در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید