اطلس نقاط بحرانی استان تهران تدوین شد

به گزارش کشتی کروز، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران خاطرنشان کرد: اطلس نقاط بحرانی استان تهران تدوین شده است و برای تصویب نهایی منتظر تشکیل جلسه شورای عالی آمایش کشور هستیم.

اطلس نقاط بحرانی استان تهران تدوین شد

به گزارش گروه مالی کشتی کروز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، نعمت اله ترکی گفت: اطلس نقاط بحرانی استان تهران تدوین شده است و برای تصویب نهایی منتظر تشکیل جلسه شورای عالی آمایش کشور هستیم که علت تاخیر در برگزاری آن پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است.

وی اضافه نمود: در این اطلس استان تهران به 5 منطقه تقسیم شد و تمامی قلمرو های مناسب و نامناسب در 3 پهنه دسته بندی و به پهنه مجاز، مشروط و ممنوع معین و نشانه گذاری شده اند.

رئیس سازمان مدیریت تهران اظهار کرد: در پهنه مجاز محدوده شهر و روستا معین شده و در پهنه مشروط با رعایت اصول و مقررات و قوانین امکان اجرای فعالیت و ساخت و ساز وجود دارد، اما در پهنه ممنوع خط قرمز های استان تهران در سند آمایش معین شده یعنی هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز و غیرقانونی است و به سرعت باید تخریب گردد.

ترکی گفت: برای نخستین بار است که ابزار قانونی محکمی برای مقابله با حاشیه نشینی و ساخت و ساز غیرمجاز در استان تهران تعریف شده و به نوعی جرم انگاری شده است. فرقی هم ندارد که تخلف را دهیار یا شهردار و یا شرکت و نهاد دولتی و غیردولتی انجام داده باشند. وقتی تخلف در منطقه ممنوع رخ می دهد جرم محسوب شده و به سرعت برخورد خواهد شد.

وی اضافه نمود: با تصویب و ابلاغ این اطلس و همچنین اجرای کامل طرح کاداستر و داشتن ابزار هایی مانند GIS شاهد کمترین مورد زمین خواری و تصرف غیرقانونی و تغییرکاربری های غیرمجاز در استان تهران خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1027

به "اطلس نقاط بحرانی استان تهران تدوین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلس نقاط بحرانی استان تهران تدوین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید