استفاده بیش از 6میلیون بازنشسته از انواع بسته های طرح یاری

به گزارش کشتی کروز، تهران (پانا) - مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد که طبق آخرین آمارها، از اسفندماه 98 تا پایان مردادماه امسال، در مجموع نزدیک به 6میلیون و 600هزار بازنشسته از انواع خدمات طرح یاری استفاده کرده اند.

استفاده بیش از 6میلیون بازنشسته از انواع بسته های طرح یاری

اکبر افتخاری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: آغاز فعالیتم در صندوق بازنشستگی کشور، هم زمان شد با تشدید بحران اقتصادی و شیوع ویروس کرونا که هر دو تأثیرات ناگواری بر وضع معیشتی بازنشستگان داشت. همان ایام، دولت بودجه ای را برای هم سان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان تخصیص داده بود، اما این اقدام به تنهایی نمی توانست پاسخ گوی همه نیازهای آنان باشد. بنابراین ضرورت داشت که با اجرای طرح های رفاهی و معیشتی، قدرت خرید بازنشستگان کشوری را تا جای ممکن افزایش دهیم.

افتخاری با بیان اینکه در نخستین گام، تسهیلات خرید از فروشگاه های رفاه ارائه شد که طرح یاری نام گرفت اظهار کرد: استقبال جامعه هدف از این طرح، موجب شد که طرح یاری را توسعه دهیم و بسته های رفاهی و معیشتی متنوعی را در چارچوب این طرح آماده کنیم.

وی اضافه کرد: اکنون که این نوشته را می خوانید، تعداد بسته های یاری به 15 رسیده است که مهم ترین شان خرید محصولات و خدمات شرکت های پگاه، هتل های ایرانگردی و جهانگردی، بیمه ملت، کفش ملی و افق کورش به صورت تخفیفی یا تقسیطی (یا به هر دو شکل)؛ تسهیلات پنجاه میلیون تومانی خرید لوازم خانگی ایرانی؛ حمایت از سرانجام نامه های دانشجویی فرزندان بازنشستگان؛ استفاده رایگان یا تخفیف دار از دوره های آموزش فنی و حرفه ای و استفاده از خدمات ویژه امداد خودرو ایران است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه برای تدارک این بسته ها، دو موضوع مهم به نام پیش شرط ارایه هر نوع خدمت مورد توجه و تأکید قرار گرفت که نخست، سهولت استفاده از خدمات و دوم، حفظ منزلت و کرامت بازنشستگان عزیز و خانواده های شان بوده است، نوشت: هم چنین، افزون بر استفاده از ظرفیت شرکت های وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری مانند صنایع شیر ایران(پگاه)، بیمه ملت و شرکت هتل های ایرانگردی و جهانگردی، مشارکت خوبی با طیف وسیعی از مجموعه های دولتی و خصوصی صورت گرفت. در بخش اخیر، اغلب تفاهم نامه های امضا شده، دو سال اعتبار دارند و قابل تمدید هستند.

افتخاری در ادامه به آخرین آمارهای استفاده بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش این صندوق در 20ماه اخیر اشاره کرده و آورده است: از اسفندماه 98 تا سرانجام مردادماه امسال، مجموعا نزدیک به 6 میلیون و 600 هزار بازنشسته از خدمات طرح یاری استفاده کرده اند که میانگین چهار بار استفاده به ازای هر بازنشسته را نشان می دهد. برآوردهای کارشناسان صندوق حاکی از آن است که بسته های طرح یاری می توانند سالانه 19درصد به صورت غیرمستقیم، قدرت خرید بازنشستگان را افزایش دهند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1967

به "استفاده بیش از 6میلیون بازنشسته از انواع بسته های طرح یاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده بیش از 6میلیون بازنشسته از انواع بسته های طرح یاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید