آخرین شرایط بیمه رانندگان تاکسی

به گزارش کشتی کروز، معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی آخرین شرایط بیمه رانندگان تاکسی را تشریح کرد و درباره جایگزینی رانندگان جدید در فهرست بیمه شدگان گفت: چون منابع اقتصادی از محل سازمان هدفمندی یارانه ها تامین می گردد در نامه های متعددی به ما اعلام نموده اند که افراد جایگزین هم نمی توانیم بپذیریم.

آخرین شرایط بیمه رانندگان تاکسی

به گزارش خبرنگاران، مهرداد قریب در مصاحبه با ایسنا درباره آخرین شرایط بیمه رانندگان تاکسی شرح داد و در این باره اظهار کرد: درباره رانندگان درون شهری و برون شهری دو تفاهم نامه ارسال کردیم اما متاسفانه دستگاه هایی که متولی تامین منابع هستند امضاء نکردند و زیر بار نرفتند. جلساتی را پیرامون رانندگان برون شهری با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار و در آنجا تصمیمات خوبی گرفته شده است.

وی اضافه کرد: تفاهم نامه هایی آماده شده که باید برای وزارت کشور، سازمان شهرداریها، وزارت راه و شهرسازی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سازمان هدفمندسازی یارانه ها ارسال گردد. اگر این تفاهم نامه ها امضاء شوند و پرداخت حق بیمه رانندگان تاکسی جزو تعهد دولت قرار بگیرد طبیعی است که سازمان تامین اجتماعی هم نسبت به پوشش بیمه ای مشمولان جدید این قشر پرتلاش اقدام خواهد نمود.

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه منابع این بیمه از محل هدفمندی یارانه ها باید تامین گردد، گفت: 50 درصد حق بیمه 27 درصدی رانندگان تاکسی توسط خودشان پراخت می گردد و 50 درصد از محل هدفمندی یارانه ها تامین می گردد. متاسفانه طی سال های گذشته سازمان هدفمندسازی یارانه ها به تکلیف خودش در ارتباط با پرداخت سهم 13.5 درصدی حق بیمه رانندگان عمل ننموده است.

قریب ادامه داد: سازمان هدفمندی طی سال های گذشته هیچ پرداختی نداشته اند و انباشت بدهی داریم. 12 هزار میلیارد تومان از سازمان هدفمندی طلب داریم و برای اینکه این بیمه را ادامه دهیم با توجه به بودجه 1400 اگر این تفاهم نامه بین سازمان مدیریت برنامه ریزی، سازمان هدفمندی و وزارتخانه های کشور و راه و شهرسازی به امضا برسد همه رانندگان پشت خطی از 50 درصد یاری دولت بهره مند می شوند.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی رانندگان جدید با پرداخت 27 درصد حق بیمه می توانند خودشان را بیمه نمایند اما برای بهره مندی از یاری دولت با توجه به بودجه ای که مصوب شده، اگر تفاهم نامه امضا گردد دیگر مسئله ای در این باره نخواهیم داشت.

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه اصرار تاکسیرانی بر به روز رسانی لیست رانندگان تاکسی و جایگزینی 7000 راننده فعال در حوزه حمل و نقل است گفت: چون منابع اقتصادی از هدفمندی یارانه ها تامین می گردد در نامه های متعددی به ما اعلام نموده اند که افراد جایگزین هم نمی توانیم بپذیریم زیرا باید تقبل منابع لازم برای این امر را بنمایند ضمن اینکه تا کنون هم به تعهد خود عمل ننموده اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1881

به "آخرین شرایط بیمه رانندگان تاکسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط بیمه رانندگان تاکسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید