5 روش آسان برای پاک کردن لکه شاتوت از روی لباس

به گزارش کشتی کروز، چه چیزی مجذوب کننده تر از خوردن یک کاسه شاتوت تازه در عصر بهاری است؟ توت های نوبرانه از خوشمزه ترین میوه های بهاری هستند که منابع غنی آنتی اکسیدانی آن ها می تواند خستگی یک روز کاری طولانی را از تن شما بیرون کند. اما تصور کنید در حین خوردن، یک شاتوت می ترکد و آب آن روی لباس شما می ریزد. یا در حین خوردن یکی دو شاتوت روی لباستان می افتد و آن را لکه می نماید. احتمالا فکر پاک کردن لکه شاتوت از روی لباس هم برایتان سخت است و تا امروز انواع روش برای پاک کردن انواع لکه لباس را امتحان نموده اید ولی به نتیجه دلخواه نرسیده اید. اما امروز در این مطلب از خبرنگاران مگ قرار است 5 روش پاک کردن لکه شاه توت از روی لباس را یاد بگیرید تا دیگر نگران پیش آمدن چنین اتفاقی نباشید.

5 روش آسان برای پاک کردن لکه شاتوت از روی لباس

1. پاک کردن لکه شاتوت از روی لباس با گلیسیرین

برای از بین بردن لکه شاتوت از روی لباس که قدیمی و خشک شده است، می توانید از گلیسیرین مایع یاری بگیرید. آب ولرم و گلیسیرین مایع را به نسبت برابر با هم مخلوط کنید. حالا لباس هایی که با شاتوت لکه شده اند را به مدت یک ساعت در این محلول قرار دهید تا حسابی خیس بخورند. بعد از گذشت چند دقیقه لباس ها را از آب خارج نموده و به روش معمولی بشویید. گلیسیرین یک ماده غیرسمی است که به سرعت از روی لباس تبخیر می گردد و همین موضوع به پاک شدن لکه یاری می نماید.

2. پاک کردن لکه شاتوت از روی لباس با محلول لکه بر

شما باید یک محلول لکه بر با کیفیت انتخاب کنید تا مطمئن باشید استفاده از محصول باعث ایجاد لکه تازه روی لباس نمی گردد. قسمت لکه شده را به صورت پشت و رو زیر جریان آب سرد بگیرید. یعنی آب سرد از قسمت پشت لکه روی لباس جریان داشته باشد. حالا محلول لکه بر را مستقیم روی لکه بزنید و اجازه دهید 10 تا 15 دقیقه باقی بماند. بعد از گذشت این زمان، اول قسمت لکه را با آب شسته و سپس مابقی لباس را به روش معمولی بشویید.

3. پاک کردن لکه شاتوت از روی لباس با آب جوش

اگر هیچ محلول پاک کننده ای در دسترستان نیست می توانید لکه را با آب داغ محو کنید. ابتدا قسمت لکه شده را به صورت پشت و رو زیر جریان آب سرد بگیرید. سپس قسمت لکه شده لباس را روی یک کاسه مقاوم به آب داغ، مثل کاسه استیل یا سفالی، قرار دهید. آن را خوب بکشید و با کش روی کاسه ثابت نگه دارید. لباس باید به حالتی روی کاسه ثابت گردد که قسمت داخلی کاسه زیر لکه باشد. آب جوش را از ارتفاع 30 سانتیمتری روی لکه بریزید و این کار را تا زمانی که کاسه پر از آب می گردد ادامه دهید. اگر هنوز لکه به جای مانده بود کاسه را خالی نموده و دوباره این کار را انجام دهید.

4. پاک کردن لکه شاتوت از روی لباس با آب لیمو

این روش برای پاک کردن لکه های تازه معجزه می نماید. قسمت لکه شده لباس را به همان روش پشت و رو زیر آب سرد بشویید. سپس روی لکه آب لیمو بزنید و اجازه بدهید 30 دقیقه باقی بماند. بعد از گذشت زمان، آب لیمو را بشویید و اگر هنوز چیزی از لکه به جای مانده بود دوباره همین کار را تکرار کنید تا کاملا محو گردد. بعد از پاک شدن لکه، لباس را به روش معمولی و همیشگی بشویید.

5. پاک کردن لکه شاتوت از روی لباس با الکل صنعتی

این روش کمی خطرناک است چون می تواند به بافت پارچه آسیب بزند. اگر 4 روش بالا در از بین بردن لکه پیروز نبود می توانید این روش را امتحان کنید. یک پارچه را به الکل صنعتی آغشته کنید و مستقیم روی لکه بزنید. الکل نباید مدت زیادی روی لباس باقی بماند و وقتی کاملا محل لکه خیس شد باید لباس را بشویید.

مرور کلی

پاک کردن لکه شاتوت از روی لباس به نظر سخت می رسد اما با ترفندهایی که در این مطلب یاد گرفتید می توانید لکه های قدیمی و تازه به جامانده از شاتوت را به راحتی پاک کنید. فقط در استفاده از مواد لکه بر قوی روی لباس های تیره و مشکی احتیاط کنید چون می تواند به رنگ پارچه آسیب بزند. اگر هم فکر می کنید لکه آنقدر قدرتمند است که نمی توانید در خانه آن را از بین ببرید، لباس را به خشکشویی بسپارید.

منبع: keen-clean

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 7 تیر 1403 بروزرسانی: 7 تیر 1403 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2502

به "5 روش آسان برای پاک کردن لکه شاتوت از روی لباس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 روش آسان برای پاک کردن لکه شاتوت از روی لباس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید