یارانه واریزی امشب چقدر است؟

به گزارش کشتی کروز، تهران (پانا) - قرار بود امشب همزمان با واریز یارانه معیشتی بنزین دی ماه، یارانه نو نیز واریز گردد اما براساس جزئیات اعلام شده یارانه بگیران امشب فقط یک یارانه دریافت می نمایند.

یارانه واریزی امشب چقدر است؟

براساس اطلاعیه سازمان هدفمندسازی یارانه ها، امشب یارانه تازهی واریز نمی گردد و 6 میلیون نفر یارانه بگیر همان مبلغ 55 تا 205 هزار تومان یارانه بنزین را دریافت می نمایند. با این اطلاعیه این گمانه زده شد که دولت دیگر قصد پرداخت یارانه تازه را ندارد، اما طبق اعلام معاونت مالی رئیس جمهور موضوع پرداخت یارانه تازه کنار گذاشته نشده و تا انتها دی ماه واریز می گردد.

از آنجایی که یارانه نقدی 45 هزار تومانی در روز بیستم دی ماه واریز می گردد، احتمالا پرداخت یارانه تازه به روزهای انتها دی واگذار می گردد.

بنابراین امشب فقط یارانه بنزین واریز می گردد که مبلغ آن برای یارانه بگیران به این توضیح است: خانواده های یک نفره 55 هزار تومان، خانواده های دو نفره 103 هزار تومان، خانواده های سه نفره 138 هزار تومان، خانواده های چهار نفره 172 هزار تومان و خانواده های پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان.

بعلاوه سیزدهمین قسط از پرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی در این ماه، از حساب سرپرستان خانواده هایی که مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا را در پاییز پارسال دریافت نموده اند، کسر می گردد.

در مورد یارانه تازه، محسن رضایی در آذر ماه وعده دو برابر شدن یارانه ها را در دی ماه داد. به گفته معاون مالی رئیس جمهور یارانه یک خانواده چهار نفره در ماه جاری به 800 هزار تومان می رسد.

ابتدا قرار بود بخشی از این یارانه به صورت نقدی و بخشی به صورت بن کارت خرید کالا پرداخت گردد. قرار است این یارانه تازه برای کسانی که در دهک های اول تا چهارم قرار دارند مبلغ 126 هزار تومان و کسانی که در دهک های پنجم تا هفتم هستند مبلغ 90 هزار تومان یارانه تازه پرداخت گردد.

مبلغ یک خانوار چهار نفره در دهک های پنجم، ششم و هفتم باشد در این ماه 360 هزار تومان یارانه تازه دریافت می نماید. بعلاوه اگر این خانواده در دهک های اول تا چهارم باشد در مجموع 504 هزار تومان یارانه تازه می گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2134

به "یارانه واریزی امشب چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه واریزی امشب چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید