گام تلخ بعدی برای کلاه برداران پیامکی آغاز شد

به گزارش کشتی کروز، وزیر ارتباطات گفت که یک میلیون و 200 هزار شکایت مردم از خدمات ارزش افزوده پیامکی در سامانه 8007 را برای قوه قضائیه ارسال کردیم.

گام تلخ بعدی برای کلاه برداران پیامکی آغاز شد

به گزارش کشتی کروز، محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به ارسال یک میلیون و 200 هزار شکایت مردم از خدمات ارزش افزوده پیامکی در سامانه 8007 برای قوه قضائیه اعلام کرد که این موضوع رکورد گینس است برای خودش! در دنیا سابقه ندارد این حجم از شکایت در یک هفته! با شناختی که از حضرت حجه الاسلام و المسلمین رئیسی، رئیس محترم و عزیز قوه قضائیه دارم، مسلما خبرهای خوبی در مبارزه با فساد پس از این گزارش رخ خواهد داد. منتظر باشید!

چندی پیش بود که تصمیم به تعطیلی خدمات ارزش افزوده یاوس توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز شد، تا جایی که گفته شد با اعلام کد دستوری #6800 از سوی وزیر ارتباطات، شب تلخی برای کلاه برداران بازار وس رقم خورده است.

وزیر ارتباطات اواسط آبانماه برای اجرای وعده خود برای خاتمه دادن به کلاه برداری ها و دست کردن در جیب مردم و شفاف کردن بازار غیر شفاف 2600 میلیارد تومانی وس، از مردم برای شناسایی و شکایت از این کلاهبرداران کمک خواست.

او در توییتی با هشتک های حق الناس و خاتمه وس نوشت: امشب شب تلخی برای کلاه برداران است! پول هایی که برای شرکت های ارزش افزوده در این چند سال از شما اخذشده را با #6800 می توانید ببینید. شکایتی هم داشتید لطفاً از طریق پیامک به 8007 بفرستید. کاملاً رایگان! برای خانواده نیز انجام دهید.

خدمات ارزش افزوده (Value Added Services) که به اختصار VAS نامیده می شوند، شامل مواردی غیر از خدمات استاندارد اپراتورها مانند تماس صوتی و پیامک معمول است. در خدمات ارزش افزوده تلفن همراه ابزارهایی مانند پیامک، تماس و دیتای مصرفی به عنوان ابزار ارائه خدمات استفاده می شود و معمولا خدماتی از جمله مسابقات و رأی گیری، تبلیغات موبایلی، اطلاع رسانی، پرداخت موبایلی، زنگ انتظار تماس یا بازی آنلاین ارائه می شود.

سوءاستفاده برخی شرکت های خدمات ارزش افزوده موجب شد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تصمیم برای خاتمه وس خبر دهد. او چندی پیش در این باره اظهار کرد: شاید وقتش رسیده باشد که به زودی کل سرویس های ارزش افزوده را برای همیشه تعطیل کنیم. دوستان دیگر به یقین رسیده اند که در مورد حق الناس هیچ خط قرمزی ندارم، مخصوصا اگر از جیب مردم دزدی شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 15 دی 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 740

به "گام تلخ بعدی برای کلاه برداران پیامکی آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام تلخ بعدی برای کلاه برداران پیامکی آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید