کنفرانس بین المللی افق های نو در مطالعات زبانی در تبریز شروع بکار کرد

به گزارش کشتی کروز، خبرنگاران/آذربایجان شرقی کنفرانس بین المللی افق های نو در مطالعات زبانی با هدف ایجاد فضایی جهت تبادل علمی پژوهشی بین اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز شروع بکار کرد.

کنفرانس بین المللی افق های نو در مطالعات زبانی در تبریز شروع بکار کرد

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایحان شرقی در این کنفرانس دو روزه اظهار کرد: این کنفرانس مهم حاصل کوشش چند ماهه دانشکده ادبیات فارسی و زبان خارجی دانشگاه آزاد واحد تبریز است.

عزیز جوانپور با اشاره به حضور اساتید عظیم بین امللی و ملی زبان و نیز جمعی از اساتید از کشورهای خارجی، گفت: در عرض یک ماه اخیر دو همایش عظیم ملی و بین المللی توسط دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی این دانشگاه برگزار گردید که گامهای موثری در جهت تبادل نظرهای علمی با اساتید و دانشجویان سراسر کشور می باشد.

وی در ادامه پیغام محمد مهدی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی را در مورد این کنفرانس مهم علمی قرائت کرد.

در ادامه پرفسور عزب دفتری یکی از اساتید بنام کشور در حوزه زبانهای خارجی، با ابراز گلایه و نگرانی از شرایط آموزش زبان های خارجی بر دانشگاه های کشور، گفت: سکوت عظیمی بر گروه های آموزشی زبان منطقه حکمفرماست.

به گزارش خبرنگاران، وی با اشاره به تدریس خود از سال 1340 تا به امروز در دانشگاه های مختلف آذربایجان شرقی، اضافه نمود: بسیاری از اساتید دانشگاه در حوزه زبان تنها به کتب درسی قناعت می نمایند و تنها صحبتهای تکراری در کلاس بیان می گردد.

عزب دفتری از این کنفرانس مهم علمی به عنوان تلنگری برای نسل جوان یاد کرد و ادامه داد: بهای اندکی را در مقابل پرورش و تربیت پرداخت کردیم و این موضوع در سایر صنوف نیز صدق پیدا می نماید.

وی با بیان اینکه چه بسا بسیاری از پزشکان حاذق، از اخلاق بی بهره هستند، تاکید نمود: تخصص باید آراسته به خصایل نیک انسانی باشد.

این استاد بنام در حوزه زبان با تاکید بر اینکه جامعه باید به بعد فرهنگ، پرورش و تربیت توجه کند، یادآور شد: معلم واقعی کسی است که از یاد دادن لذت ببرد و دارای انتظام عقلی و عملی باشد.

عزب دفتری از دانشجویان و اساتید جوان خواست تا به اساتید پیر و پیشکسوت احترام بیشتری قائل شوند.

بهلول سلمانی، رئیس دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: در این کنفرانس آخرین یافته های علمی و پژوهشی در حوزه مطالعات زبانی در دسترس علاقمندان قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه این کنفرانس یکی از مهم ترین رویدادهای علمی پژوهشی کشور است، اظهار کرد: کنفرانس بین المللی افق های نو در مطالعات زبانی به صورت مشترک با انجمن بین المللی اساتید زبان و ادبیات انگلیسی که دارای مجوز از وزارت علوم هستند و همچنین اعضای هیئت مدیره آنها که از چهره های سرشناس دانشگاه های کشور هستند در واحد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در حال برگزاری است.

رئیس دانشکده ادبیات فارسی وزبانهای خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز هدف از برگزاری این کنفرانس مهم علمی را ایجاد فضایی جهت تبادل علمی پژوهشی بین اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانست و گفت: در این کنفرانس آخرین یافته های علمی و پژوهشی در حوزه مطالعات زبانی در دسترس علاقمندان قرار می گیرد.

سلمانی توضیح داد: در مجموع بیش از هزار و 200 مقاله از سراسر کشور و چند کشور خارجی به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که در مرحله نخست داوری، تعداد 850 مقاله به مرحله بعدی راه یافت و پس از دواری مجدد نیز تعداد 580 مقاله به عنوان مقالات نهایی انتخاب شد که 300 مقاله برای ارائه شفاهی در سالن های اصلی و موازی خواهد بود و مابقی به صورت پوستر نمایش داده می گردد.

دبیر علمی کنفرانس ادامه داد: رونمایی از کتاب پرفسور عزب دفتری، استاد تمام رشته زبان و ادبیات انگلیسی و از چهره های ماندگار زبان کشور که در دانشگاه تبریز حضور دارند از دیگر برنامه های این رویداد مهم علمی است.

سلمانی با اشاره به حضور اساتید و شرکت نمایندگانی از کشورهای استرالیا، کانادا، قبرس، ترکیه، مالزی، نیوزیلند و سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی در این کنفرانس، گفت: این کنفرانس از امروز 29 آبان تا فردا پنج شنبه 30 ابان ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1064

به "کنفرانس بین المللی افق های نو در مطالعات زبانی در تبریز شروع بکار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنفرانس بین المللی افق های نو در مطالعات زبانی در تبریز شروع بکار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید