کدام درمان های خانگی موجب مسمومیت می شوند؟

به گزارش کشتی کروز، داروهای گیاهی و شیمیایی ممکن است با یکدیگر تداخل داشته باشند و منجر به مسمومیت ما شوند. حتی ترکیب بعضی از داروهای گیاهی با یکدیگر هم ممکن است موجب فشار خون بالا، حالت تهوع، خون ریزی داخلی و در بعضی موارد به مرگ منتهی گردد.

کدام درمان های خانگی موجب مسمومیت می شوند؟

1. مصرف همزمان داروی گیاهی و شیمیایی

تا به حال به فکر مصرف همزمان داروهای شیمیایی و گیاهی، برای سرعت بخشیدن به فرایند درمان خود افتادید؟ آیا نتیجه رضایت بخشی گرفتید؟ همه ما می دانیم که گیاهان خواص دارویی بسیاری دارند؛ اما ممکن است خواص بعضی از آنها برای ما مسمومیت زا باشد. برای مثال، ترکیب زنجبیل، سیر، چای سبز و چای کوهی با داروهای شیمیایی ممکن عوارض خطرناکی مانند تشنج و خون ریزی داشته باشد. بعلاوه مصرف سیر با داروی شیمیایی سیکلوسپورین که قبل از عمل پیوند تجویز می گردد تداخل دارد و ممکن است بدن عضو پیوندی را پس بزند. نباید داروهای گیاهی و شیمیایی را همزمان مصرف کنیم.

2. کرم های تسکین دهنده درد

تسکین دهنده های موضعی برای ما یکی از بی خطرها حساب می گردد؛ چون فکر می کنیم خطرات قرص و آمپول را ندارد. در ادامه با خطرات خورده شدن احتمالی این کرم ها و مسمومیت (حتی در صورت مصرف موضعی) آشنا می شویم. به گزارش کتابخانه ملی پزشکی آمریکا، متیل سالیسیلات (تسکین دهنده درد موضعی است) در صورت خورده شدن می تواند سمی باشد. بر اساس آنالیز تحقیقاتی که در سال 2007 در مجله درمان های خانگی کالیفرنیا منتشر شد، مسمومیت با سالیسیلات به وسیله خوردن می تواند باعث استفراغ، تشنج و در بعضی موارد منجر به مرگ گردد؛ حتی استعمال موضعی این کرم می تواند یک خطر جدی برای افراد با بیماری های خاص باشد، به خصوص کسانی که مبتلا به نارسایی کلیه هستند.

در این باره بخوانید:

چطور برای خودمان وقت اختصاصی داشته باشیم؟

روزه آب و نظر کارشناسان درباره آن

3. ترکیب اشتباه ادویه ها

گاهی اوقات برای بهتر شدن طعم غذا از چند نوع ادویه همزمان استفاده می کنیم غافل از اینکه ادویه ها نوعی گیاه هستند و ترکیب اشتباه آنها ممکن است موجب مسمومیت ما شوند. استفاده همزمان سیر، آویشن و زنجبیل منجر به بالا بردن فشار خون می گردد. در افرادی که از قرص های وارفارین استفاده می نمایند، استفاده همزمان این ادویه می تواند منجر به پاره شدن مویرگ ها و خون ریزی داخلی گردد. استفاده از بابونه، زنجبیل و ژینکو که اثر رقیق نمایندگی خون دارند، اثر منفی بر آسپیرین و وارفارین می گذارند و به نوعی آنها را خنثی می نمایند.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1960

به "کدام درمان های خانگی موجب مسمومیت می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام درمان های خانگی موجب مسمومیت می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید