مقاله: با نان های کشورهای مختلف جهان آشنا شوید

به گزارش کشتی کروز، قبایل بادیه نشین که در صحراهای وسیع مصر کوچ می نمایند، کیسه هایی از آرد گندم را به همراه دارند تا نان روزانه خود را روی آتش درست نمایند. با اینکه بعضی از این نان ها روی صفحات فلزی داغ پخته می شود، اما نان لیبا (libba) مستقیماً روی خاکستر زغال نیم سوز تهیه می شود و حرارت بالای زغال، رویه آن را ترد و قهوه ای رنگ می نماید، در حالی که میانه ای نرم و بخارپزشده دارد.

مقاله: با نان های کشورهای مختلف جهان آشنا شوید

اگر به یکی از نانوانی های کوبا سر بزنید، احتمالاً نان های برشته و درازی را با شکافی در وسط شان مشاهده خواهید کرد. بعضی نانواها، یک برگ نخل در خمیر نان فرو می نمایند و بعد آن را می پزند و با این کار یک شکاف معین در طول نان به وجود می آورند. نان پان کوبانو از هاوانا تا میامی هواداران زیادی دارد، هرچند این نان فقط در ساندویچ های کوبایی استفاده می شود و گفته شده در طول قرن 19 توسط ساکنان کوبایی اهل فلوریدا اختراع شده است.

خمیر تهیه شده از آرد گندم و مخمر پس از پخت به کیکی اسفنجی با حباب هایی در روی آن تبدیل می شود و انگلیسی ها عاشق این هستند که آن را با مربا و کره یا خامه میل نمایند. این کیک های کرامپت (Crumpet) از خمیری شل تشکیل شده که روی تابه چرب شده و داغ ریخته می شود و هر طرف آن تا حدی می پزد که طلایی شود. درست مثل نان خشک تخم مرغ دار و نان سوخاری اروپای شرقی، کرامپت نیز در بیشتر موارد به عنوان نان دوپخته میل می شود، به نحوی که قبل از سرو، این نان های گرد را از وسط به دو نیم برش زده و تست می نمایند.

منبع مقاله: با نان های کشورهای مختلف جهان آشنا شوید

انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2096

به "مقاله: با نان های کشورهای مختلف جهان آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: با نان های کشورهای مختلف جهان آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید