مراجعه دیرهنگام، علت اصلی فوت بیماران کرونایی

به گزارش کشتی کروز، خسرو صادق نیت، رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی با اشاره به اینکه متاسفانه در موج سوم شیوع کرونا، شاهد مراجعه خانوادگی افراد بیمار به مراکز درمانی هستیم گفت: در بیمارستان های دانشگاهی ،درمان و تجویز دارو بر اساس شیوه نامه های علمی انجام می گردد و شیوه نامه های علمی بر اساس شواهدی است که به دست آمده و لذا اطلاعات علمی تجربه شده توسط مراکز پژوهشی مورد استفاده قرار می گیرد .

مراجعه دیرهنگام، علت اصلی فوت بیماران کرونایی

او با اشاره به اینکه از تجویز داروهایی که اثر آنها ثابت نشده در بیمارستان پرهیز می گردد، افزود: اثربخشی، نتیجه درمان را در بیمارستان ها می بینیم، داروها بر اساس یافته ها و دستورالعمل های وزارت بهداشت است که همه تحت پوشش بیمه قرار دارند .

صادق نیت ادامه داد: ما هزینه های بسیار کمی را از مریض دریافت می کنیم و لذا کمتر از 10 درصد هزینه ها از بیمار اخذ می گردد و قالب بیمارانی که به ما مراجعه می نمایند بیمه پایه دارند.

او توضیح داد: آمار ها نشان می دهد بیش از 95 درصد بیمارانی که به موقع برای درمان به بیمارستان امام خمینی مراجعه نموده اند بهبود پیدا نموده اند لذا بیماران نباید از بیمارستان بترسند، زیرا دیر مراجعه کردن به بیمارستان تاثیر درمان را کمتر می نماید.

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی با اشاره به اینکه اتفاقی که در موج سوم بیماری شاهد هستیم ، ابتلای خانوادگی است، افزود: یک اتاق 3 تخته ما ،همه اعضای یک خانواده بوده اند و متاسفانه اغلب آنهایی که بیماری زمینه ای داشتند فوت کردند.

صادق نیت، مردم را به رعایت شیوه نامه ها و رعایت فاصله گذاری توصیه کرد و افزود: تجربه ها نشان داده که اجتناب از مهمانی ها و دورهمی ها و شرکت نکردن در تجمعات میزان بیماری را کاهش می دهد و زنجیره انتقال بیماری را می شکند.

صادق نیت گفت: هم به لحاظ تجهیزات و هم دارو شرایط بسیار مطلوبی داریم و در این زمینه کار عظیمی انجام گرفته است.

کاهش تعداد بستری ها طی چند روز اخیر

محمد طالب پور، رئیس بیمارستان سینا گفت: این محدودیت ها عامل نجات جان بسیاری از هموطنان خواهد بود، مراجعه بیماران نسبت به قبل تا نصف کاهش پیدا نموده و انشاء اله تعداد فوتی ها هم تا چند روز دیگر سیر کاهشی پیدا کند.

او ادامه داد: مردم موضوع را باید جدی بگیرند و با تمام وجود رعایت محدودیت ها را در پیش بگیرند چرا که مایع نجات جان هموطنان است.

تقی ریاحی رئیس بیمارستان حضرت رسول اکرم نیز با اشاره به این که افزایش موارد بیماری و ابتلا به دلیل تست های بیشتری است که انجام می گردد، گفت: تمام دارو هایی که در جهان به عنوان دارو های موثر شناخته می شوند در تمام بیمارستان های ما موجود است و این دارو ها بر اساس دستورالعمل های درمانی تجویز و متناسب با شرایط و سن و سال بیمار استفاده می شوند.

علت اصلی فوت بیماران کرونا در موج سوم

ریاحی مطرح نمود: در شرایط فعلی کشور علت اصلی فوت بیماران کرونا مراجعه نکردن به موقع به بیمارستان است.

علی شاد، رئیس بیمارستان امام رضا مشهد بیان نمود: در ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور بیمارستان امام رضا یکی از اصلی ترین بیمارستان هایی بود که بیماران را پذیرش می کرد و تا الان بالغ بر 10 هزار بیمار در این بیمارستان بستری شده است، عمده موارد بین 40 تا 50 سال سن داشتند و سن موارد فوتی بالای 60 بوده است.

او با بیان اینکه بیمارستان های عظیم در کنار خدماتی که به بیماران کرونایی ارائه می دهند، باید به سایر بیماران هم خدمات دهند، گفت: بیمارستان امام رضا، بیمارستانی فوق تخصصی است و مجبور هستیم به بیماران غیر کرونایی هم خدمات ارائه دهیم.

شاد ادامه داد: موج سوم حاصل دورهمی های خانوادگی است به طوری که اعضای خانواده با همدیگر مبتلا می شوند، لذا باید از تجمعات دورهمی جلوگیری کرد، اگر بتوانیم جلوی این موضوع را بگیریم خود مردم می توانند احساس آرامش نمایند و زنجیره انتقال بیماری شکسته می گردد.

فقیه دینوری رئیس بیمارستان امام رضا تبریز با اشاره به اینکه دورهمی های خانوادگی علت اصلی ابتلا به کروناست اظهار کرد: با اجرای محدودیت های جدید کرونایی در 48 ساعت گذشته با فرایند نزولی بیماری روبرو شده ایم.

او بیان نمود: طبق آنالیز های به عمل آمده، یکی از علل اصلی ابتلاء به کرونا، دورهمی های خانوادگی، مهمانی ها و رعایت نکردن فاصله اجتماعی است.

متخلفان منتظر جریمه های 200 هزارتومانی باشند

سرهنگ شریفی رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران در ادامه برنامه با اشاره به جریمه مخدوش کردن پلاک خودرو گفت: خودروی فرد متخلف به پارکینگ منتقل و فرد به محاکم قضایی معرفی می گردد.

او افزود: مردم خیلی خوب محدودیت ها را رعایت کردند، با همکاری مردم و تدابیری که مسئولان داشتند، شهر بسیار خلوت است، با تخلفات برخورد می کنیم، اعمال قانون به وسیله سیستم صورت می گیرد و برای متخلفان 200 هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

حمیدرضا گودرزی رئیس کمیته اجتماعی ستاد مقابله با کرونای تهران در ادامه برنامه افزود: از همکاری بسیار خوب مردم در رعایت مقررات منع رفت و آمد از ساعت 21 تا 4 صبح قدردانی می کنم.

او ادامه داد: آن هایی که رعایت ننمایند با پیامک به آن ها اعلام می کنیم که مرتکب تخلف شده اند و 200 هزار تومان جریمه می شوند.

رئیس کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد کرونای استان تهران با اشاره به اینکه رانندگان بی توجه به محدودیت های کرونایی، امشب منتظر جریمه های 200 هزارتومانی باشند اظهار کرد: تاکسی ها و خودروهایی که به صورت اینترنتی کار می نماید شرایطشان تعیین است ،پزشکان، خبرنگاران و کسانی که احتیاج است تا در سطح شهر تردد نمایند حتماً باید به وسیله دستگاه مربوطه به فرمانداری ها مکاتبه نمایند و فرمانداری ها لیست خودروها را به شهرداری تهران ارسال کند و شهرداری هم اقدامات لازم را انجام می دهد.

منبع: همگردی
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1527

به "مراجعه دیرهنگام، علت اصلی فوت بیماران کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراجعه دیرهنگام، علت اصلی فوت بیماران کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید