عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد لاهیجان در بین دانشمندان دو درصد برتر دنیا نهاده شد

به گزارش کشتی کروز، عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد لاهیجان در لیست مکمل فهرست دانشمندان دو درصد برتر دنیا نهاده شد.

عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد لاهیجان در بین دانشمندان دو درصد برتر دنیا نهاده شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، محمدتقی غریب زاهدی ، عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در لیست مکمل فهرست دانشمندان دو درصد برتر دنیا نهاده شد.

فهرست دانشمندان دو درصد برتر توسط محققان دانشگاه استنفورد با آنالیز و ارزیابی استنادات داده های پایگاه اسکوپوس ارائه شده و در تاریخ 16 اکتبر 2020 در مجله Plos Biology منتشر شده است.

محمدتقی غریب زاهدی با درجه دکتری در رشته مهندسی زیست فناوری مواد غذایی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد.

وی نویسنده و محقق بیش از 100 مقاله ISI با میانگین ضریب تأثیر 10/4، چندین بخش کتاب در انتشارات الزویر و بیش از 80 مقاله در کنفرانس های ملی و بین المللی است.

از مهم ترین افتخارات غریب زاهدی می توان کسب رتبه هفتم کشوری در آزمون ورودی کارشناسی ارشد، دانشجوی پژوهشگر برتر در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه تهران، دانشجوی نمونه دانشگاه تهران در دوره دکتری، دانشجوی استعداد درخشان (ممتاز) دانشگاه تهران در دوره دکتری، دانشجوی نمونه کشور در دوره دکتری، مخترع برگزیده در سومین جشنواره ملی نوآوری و فن آفرینی (جایزه دکتر شهید چمران)، کسب جایزه ملی حسن تحصیل به عنوان دانشجوی نخبه کشوری، دریافت جایزه پروفسور حسابی با انتخاب رساله دکتری برتر در کشور، کسب رتبه سوم پژوهش های بنیادی در شانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی و پژوهشگر برتر کشور از سوی آموزشگاه علوم و فناوری ایران را نام برد.

غریب زاهدی جزء هیئت تحریریه و ویرایشگر همکار در بیش از 10 مجله معتبر بین المللی در حوزه های علوم غذایی، پلیمر و زیست فناوری است.

قرارگرفتن نام غریب زاهدی در فهرست یک درصد داوران برتر دنیا در حوزه علوم کشاورزی- بیولوژیک و نیز علوم بینابینی در سه سال متمادی از 2017 تا 2019 از سایر دستاورد های علمی وی محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 دی 1399 بروزرسانی: 26 دی 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1560

به "عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد لاهیجان در بین دانشمندان دو درصد برتر دنیا نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد لاهیجان در بین دانشمندان دو درصد برتر دنیا نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید