عادت های غلطی که خطرناک تر از مصرف شکر است

به گزارش کشتی کروز، اگر در چای و قھوه خود شکر نریزیم و به نوشابه و شیرینی ھم لب نزنیم، باز ھم ممکن است که در حال مصرف میزان زیادی شکر باشیم.

عادت های غلطی که خطرناک تر از مصرف شکر است

در اینجا 9 رفتار غلطی که بعد از ترک شکر و محصولات حاوی قند باید از آن ها اجتناب کنید، معرفی شده است:

ترس از چربی: تحقیقات نشان میدھند که محصولات کم چرب یا بدون چربی در واقع حاوی شکر بیشتری ھستند، زیرا برای جبران طعم از دست رفته به آن ها شکر اضافه میکنند تا خوش طعمتر و قابل خوردن باشند. پس این اشتباه را نکنید که در مصرف این محصولات زیاده روی کنید، چون در واقع، میزان زیادی شکر مصرف میکنید.

زیاده روی در مصرف میوه: افراط در خوردن میوه باعث تحمیل میزان زیادی فروکتوز به کبد و تبدیل آن به تری گلیسیرید میشود و سایز دور کمر شما را افزایش میدھد. فروکتوز موجود در برخی از میوهھا به قدری زیاد است که اگر در تعداد زیاد مصرف شوند، مقاومت به انسولین را در بدن افزایش میدھند.

فریب خوردن از شکر های پنهان: برخی از منابع شکر، آبزیر کاه ھستند! از جمله این منابع میتوان به سرکه بالزامیک، سس مارینارا، ماست میوهای، اشاره نمود. پس ھر خوراکی که شیرین نباشد، لزوما کم شکر یا بی شکر نیست.

مصرف نوشابه رژیمی: بیشتر ما نوشابه رژیمی را به تنھایی نمینوشیم بلکه آن را به عنوان نوشیدنی در کنار فست فود و سیب زمینی سرخ نموده، مصرف میکنیم و عجیب اینجاست که فست فود و سیب زمینی سرخ نموده بیشتری ھم میخوریم، چون فکر میکنیم که به علت مصرف نوشابه رژیمی، این امکان را داریم که غذای بیشتری بخوریم.

مصرف شیرین کننده ھای مصنوعی: به علت ماھیت شیرین این محصولات، این تصور برای بدن پیش میآید که شیرینی واقعی مصرف نموده است. یکی از عواقب مصرف شیرینی این است که بعد از مدت کوتاھی دوباره ھوس خوردن شیرینی به سراغ ما میآید. وقتی که از شیرین کننده مصنوعی استفاده میکنیم ھم بدن دقیقا ھمین واکنش را نشان میدھد و دوباره طلب شیرینی میکند. محصولاتی ھم که برچسب بدون قند دارند از ھمین نوع شیرینی کنندهھا استفاده میکنند.

خوردن خوراکی هایی که شاخص گلایسمیک پایینی دارند: شاخص گلایسمیک نشان دھنده این است که یک ماده غذایی با چه سرعتی میتواند قند خون را بالا ببرد. شاخص گلایسمیک شکر بالا است و قند خون را به سرعت افزایش میدھد. مشکل اینجاست که ما فکر میکنیم که، چون شاخص گلایسمیک یک غذا پایین است، میتوانیم بدون نگرانی، ھر قدر که میخواھیم از آن غذا مصرف کنیم. پس، علاوه بر شاخص گلایسمیک، حجم غذای مصرفی ھم اھمیت زیادی دارد.

منبع: ایرنا

منبع: فرارو
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2140

به "عادت های غلطی که خطرناک تر از مصرف شکر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عادت های غلطی که خطرناک تر از مصرف شکر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید