ضرورت تعویق خانه تکانی، افزایش ناوگان جمع آوری پسماند ها

به گزارش کشتی کروز، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند گفت: تعداد ناوگان های جمع آوری و حمل پسماند بیمارستانی افزایش پیدا نموده که البته این مورد شامل پسماند های عادی هم می گردد.

ضرورت تعویق خانه تکانی، افزایش ناوگان جمع آوری پسماند ها

جهت دریافت خدمات اجرای فضای سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش گروه اجتماعی کشتی کروز، صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با اشاره به تمهیدات سازمان متبوع خود برای کنترل شیوع ویروس کرونا گفت: اقدامات ویژه سازمان پسماند از دو هفته پیش و همزمان با اقدامات سایر کشور ها شروع شد. در ابتدا کوشش کردیم کارگرانی که در مراکز دفع و دفن زباله فعال هستند و کارگران خدمات شهری که در سطح شهر مشغول اند را به امکانات محافظتی و مراقبتی مانند دستکش و ماسک تجهیز کنیم.

وی ادامه داد: در گام دوم، همزمان با شیوع ویروس کرونا در ایران، به دلیل احتمال وجود پسماند های آلوده مانند دستکش و پد در پسماند های خانگی، در اتفاقی هماهنگ مراکز تفکیک پسماند را در مناطق و مرکز آرادکوه تعطیل کردیم. این تعطیلی با پرداخت حقوق کارگران تا 15 فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

علیپور با بیان اینکه همزمان با شیوع ویروس کرونا، یکی از مسائل موجود رهاسازی دستکش و ماسک در معابر و ترکیب آن ها با پسماند های عادی در مخازن است، گفت: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در افراد زباله گرد و انتقال آن به سایر شهفرایندان، با دادستانی مکاتبه کردیم و خواهان ممنوعیت کامل زباله گردی و تفکیک پسماند از سطح مخازن شدیم. در نهایت با دستور دادستان محترم به نیروی انتظامی، در این روز ها به طور جدی با پدیده زباله گردی برخورد می گردد که همین امر موجب شده تا کمتر شاهد حضور زباله گرد ها باشیم. البته امیدواریم با اجرای پیروز طرح کاپ (کاهش پسماند) در آینده شاهد کم رنگ شدن هر چه بیشتر این پدیده مذموم در شهر باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع پسماند های پزشکی پرداخت و مطرح کرد: در این خصوص، کوشش کردیم تا تعداد ناوگان های جمع آوری و حمل پسماند را افزایش دهیم که البته این مورد شامل پسماند های عادی هم می گردد؛ تحت این شرایط دفعات جمع آوری بیشتر شده تا پسماند ها در زمان کمتری به ویژه از بیمارستان جمع آوری شوند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران ادامه داد: در خصوص بیمارستان هایی که ایزوله هستند و بیماران مبتلا به کرونا را به طور ویژه پذیرش می نمایند نیز ناوگان جداگانه ای پیش بینی کردیم و تمهیدات حفاظتی خاصی برای کارگران در نظر گرفتیم. سایت ویژه ای هم برای دفن این نوع پسماند در نظر گرفتیم و عمق دفن و آهک پاشی را بیشتر کردیم تا اثرات آن برای محل دفن و کارگران به حداقل برسد.

علیپور با بیان اینکه در کنار کادر درمانی، پاکبانان یکی از اقشاری هستند که این روز ها در خط مقدم خدمات رسانی به مردم فعالیت می نمایند، خطاب به شهفرایندان گفت: توصیه ما به شهفرایندان این است که خانه تکانی را به تعویق بیاندازند و پسماند کم تری فراوری نمایند. کاهش دورریز مواد غذایی، اجتناب از ریختن مایعات به داخل پسماند و کاهش مصرف مواد یک بار مصرف از دیگر موضوعاتی است که در این شرایط باید از سوی شهفرایندان مورد توجه قرار بگیرد.

وی همچنین از شهفرایندان خواست تا دستکش و ماسک را پس از استفاده داخل پلاستیک جداگانه ای قرار دهند و در آن را گره بزنند و داخل مخازن بیندازند. همچنین شهفرایندان سعی نمایند حدود ساعت 20 پسماند خود را داخل مخازن قرار دهند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در خاتمه با تاکید بر اینکه شهفرایندان به هیچ عنوان دستکش و ماسک های خود را در سطح معابر رها ننمایند، بیان نمود: امیدواریم با رعایت این موضوعات، سرعت و چرخه انتقال ویروس کرونا کم تر گردد تا شاهد کاهش فرایند شیوع و بازگشت به روال عادی زندگی باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 25 اسفند 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 904

به "ضرورت تعویق خانه تکانی، افزایش ناوگان جمع آوری پسماند ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تعویق خانه تکانی، افزایش ناوگان جمع آوری پسماند ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید