شی جین پینگ: چین دسترسی به بازارهایش را گسترش می دهد

به گزارش کشتی کروز، رییس جمهوری چین تاکید نمود کشورش در راستای پیشبرد اهداف طرح کمربند - راه دسترسی به بازارهایش را بیش از پیش گسترش می دهد و شرایط سرمایه گذاری خارجی را تسهیل می نماید.

شی جین پینگ: چین دسترسی به بازارهایش را گسترش می دهد

به گزارش کشتی کروز شی جین پینگ روز آدینه در آیین گشایش دومین کنفرانس بین المللی کمربند- راه که با حضور هیات هایی از 110 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در پکن در حال برگزاری است اضافه نمود: چین در آینده بیش از پیش موارد فهرست منفی را کاهش داده، به درهای باز همه جانبه صنایع خدمات مدرن، فراوری و کشاورزی یاری نموده و سرمایه گذاری های خارجی با 50 درصد سهم مجوز می دهد.

وی گفت: چین در آینده برای ایجاد مناطق آزمایشی تجارت آزاد برنامه ریزی نموده، ایجاد بنادر تجارت آزاد را تسریع بخشیده، با تنظیم قوانین و مقررات ذیربط، اجرای قانون سرمایه گذاری خارجی را تضمین خواهد نمود.

با تور چین سفر کنید.

شی گفت: پکن بسیار به اجرای توافق نامه مالی و تجاری چند جانبه و دو جانبه با کشورهای مختلف اهمیت می دهد دولت چین ساخت دولت با حاکمیت قانونی و معتبر را تقویت بخشیده و سازوکار اجرای توافق نامه های بین المللی را ایجاد می نماید.

رییس جمهوری چین تاکید نمود کشورش همچنین قوانین و مقررات را براساس احتیاج گسترش درهای باز تکمیل نموده و برای عملکرد دولت در سطوح مختلف از نظر مجوز اداری و نظارت و مدیریت بر بازار معیار سازی نموده و مقررات و یاری هزینه ناعادلانه را از بین برده و به طور عادلانه با تمام موسسه داران برخورد نموده و محیط تجاری با حاکمیت قانونی را تکمیل خواهد نمود.

چین همکاری بین المللی برای دفاع از حق مالکیت معنوی را تقویت می نماید

شی جین پینگ خاطر نشان کرد: برای تقویت همکاری بین المللی در زمینه حفاظت از حق مالکیت معنوی، چین ضمن ایجاد محیط تجاری متمرکز بر احترام به ارزش دانش، بهبود سیستم حقوق قانونی، حفاظت از حق مالکیت معنوی، به تقویت اجرای قوانین، تقویت حفاظت از منافع قانونی حقوق مالکیت معنوی خارجی، ممنوعیت انتقال اجباری فناوری، بهبود حفاظت از اسرار تجاری و جلوگیری از نقض حقوق مالکیت معنوی مطابق قانون می پردازد و همکاری و تبادلات فنی با کشورها را براساس اصل قانونی مبتنی بر بازار ارتقا خواهد داد.

میزان واردات کالاها و خدمات افزایش می یابد

رییس جمهوری خلق چین در ادامه دومین مجمع همکاری بین المللی کمربند و جاده خاطرنشان کرد: چین با کاهش بیش از پیش میزان تعرفه ها، به طور مستمر درهای بازار چین را باز نموده و از محصولات با کیفیت بالا از کشورهای مختلف دنیا استقبال می نماید.

وی تاکید نمود: چین به دنبال مازاد تجاری نیست و مایل است برای پیشبرد توسعه تعادل تجاری، محصولات با کیفیت کشاورزی، کالاها و خدمات دارای توان رقابتی را از کشورهای دیگر وارد کند.

شی گفت: چین با امضای توافق نامه تجارت آزاد با استاندارد بالا، ضمن تقویت همکاری ها در زمینه های گمرکی، مالیاتی، نظارت بر حسابرسی، تاسیس مکانیسم همکاری اخذ تعرفه مربوط به ساخت مشترک کمربند و جاده و به وسیله نوآوری، راه ابریشم دیجیتالی را ایجاد می کنیم.

وی اضافه نمود: چین با ادامه اجرای برنامه نوآوری علمی در ساخت مشترک کمربند و جاده، با حمایت از مبادلات، آموزش و همکاری تحقیقاتی 5 هزار نفره در 5 سال آینده، از شرکت های کشورهای دنیا پشتیبانی می نماید تا با پیشبرد زیرساخت های اطلاعاتی، سطح ارتباطات اینترنتی را ارتقا دهد.

سه پیشنهاد شی برای یاری به طرح کمربند راه

شی جین پینگ در ادامه سخنرانی خود در دومین مجمع همکاری بین المللی کمربند و جاده گفت: باید ساخت مشترک کمربند و جاده را به پیشرفت مداوم جهت توسعه با کیفیت راهنمایی کرد و با رایزنی مشترک، ساخت مشترک و بهره برداری مشترک برای تحقق اهداف با معیار بالا، بهبود زندگی مردم و پایداری کوشش کرد.

محیط عادلانه و محبت آمیز برای همکاری و مبادلات بین المللی فراهم می گردد

شی جین پینگ رییس جمهوری چین گفت: گسترش درهای باز گزینه مبتکرانه چین است که با توجه به احتیاج های منطقی توسعه و اصلاحات چین در پیش گرفته شده است.

وی از کشورهای دنیا دعوت کرد با فراهم کردن محیط مطلوب سرمایه گذاری، برخورد برابر با شرکت ها، دانشجویان و دانشمندان چینی، محیط برابر و محبت آمیز ای را برای انجام مبادلات و همکاری های بین المللی فراهم نمایند.

شی جین پینگ اضافه نمود: چین بازتر ضمن تعامل بهتر با دنیا، به ایجاد یک چین و دنیا توسعه یافته تر و شکوفاتر یاری می نماید.

مفهوم کمربند و جاده پیشنهادی مربوط به همکاری مالی بین المللی است که شی جین پینگ در در سال 2013 پیش عنوان نمود.

در 6 سال گذشته حجم تجارت چین با کشورهای راستا کمربند و جاده از 6 تریلیون دلار فراتر رفته و حجم سرمایه گذاری که در این کشورها انجام شده است هم به 80 میلیارد دلار رسیده است به علاوه، پروژه هایی که در چارچوب کمربند و جاده به اجرا در آمده نزدیک به 300 هزار فرصت کاری فراهم آورده است.

دومین مجمع همکاری بین المللی کمربند راه از روز پنجشنبه شروع شده و به مدت سه روز ادامه دارد. رهبران 37 کشور، دبیرکل سازمان ملل، مدیرکل سازمان صندوق بین المللی پول و 5000 نماینده دیگر از کشورهای خارجی در این مجمع شرکت دارند.

از سوی جمهوری اسلامی ایران سه هیات به سرپرستی فرهاد دژپسند وزیر امور مالی و دارایی، ناصر قاضی سراج رییس سازمان بازرسی کل کشور و حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در اجلاس بین المللی کمربند- راه شرکت نموده اند.

طرفین در این مجمع برای دستیابی به پیشرفت با کیفیت بالا، ایجاد پیوندها، یافتن محرک های جدید رشد، هماهنگ سازی سیاست ها و تقویت همکاری به آنالیز می پردازند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 خرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 292

به "شی جین پینگ: چین دسترسی به بازارهایش را گسترش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شی جین پینگ: چین دسترسی به بازارهایش را گسترش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید