آغاز سونامی ورود گردشگر به ایران، صدور ویزای گردشگران تا انتها 2016 الکترونیکی می شود

به گزارش کشتی کروز، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از برنامه ریزی برای صدور ویزای الکترونیک برای گردشگران خارجی تا پایان سال 2016 خبر داد و گفت: 501 هتل و هتل آپارتمان در دست ساخت است.

آغاز سونامی ورود گردشگر به ایران، صدور ویزای گردشگران تا انتها 2016 الکترونیکی می شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مسعود سلطانی فر - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در یک برنامه تلویزیونی گفت: عملکرد دولت یازدهم در بیش از دو سال اخیر در توسعه گردشگری مطلوب بوده است و دولت بر تعامل با کشورهای جهان تأکید دارد.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به چین گفت: استقبال بسیار خوبی از سوی فعالان صنعت گردشگری چین صورت گرفت و حدود 150 نفر از آنها در نشستی با فعالان بخش خصوصی ایران، راههای توسعه همکاری را بررسی کردند و هدف ما این است که جذب گردشگر از چین را که در حال حاضر به 150 هزار نفر می رسد در آینده به دو تا دو و نیم میلیون نفر افزایش دهیم.

سلطانی فر اضافه نمود: باید زیرساخت های لازم را متناسب با کشورهای هدف ایجاد کنیم و چینی ها ابراز تمایل کردند حتی در ایران هتل و رستوران چینی بسازند.

وی با بیان اینکه چین سالانه 120 میلیون گردشگر به جهان می فرستد، گفت: بازار گردشگری چین برای ما خیلی مهم است و ما اهداف گردشگری خود را متناسب با سند چشم انداز بیست ساله و برای جذب 20 میلیون گردشگر برنامه ریزی کردیم که شامل کشورهای اسلامی و غیر اسلامی و قاره های مختلف می شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه نمود: دستاوردهای دولت تدبیر و امید در عرصه گردشگری فرایند رو به رشدی نشان می دهد و نرخ رشد گردشگران خارجی در جهان چهار درصد و اروپا 5 درصد اما در ایران 12 درصد بوده است.

سلطانی فر اضافه نمود: تقریباً سونامی ورود گردشگر به ایران آغاز شده است و 18 نشریه معتبر بین المللی و سازمان های بین المللی گردشگری و مراکز علمی مرتبط، جمهوری اسلامی ایران را برای سال 2016 و 2017؛ نخستین مقصد یا جزو پنج مقصد اولیه گردشگری یا جزو 10 مقصد تعیین کردند و رسانه های خارجی هم در سال های اخیر گزارش های متنوعی تهیه و پخش کردند.

وی گفت: در فصل اول گردشگری جهانی تقریباً همه هتل های ایران اعم از پنج ستاره و چهار ستاره ذخیره شده است و فصل دوم گردشگری خارجی نیز همین شرایط دیده می شود.

سلطانی فر اضافه نمود: رویکرد دولت، افزایش تعامل است و برای اتباع 190 کشور جهان تسهیلات ویزای فرودگاهی فراهم کردیم که در فرودگاه های بین المللی مانند فرودگاه امام خمینی، اصفهان، تبریز، مشهد و شیراز ارائه می شود.

معاون رئیس جمهور گفت: با 28 کشور برای برقراری تسهیلات لغو ویزا تلاش می کنیم و خوشبختانه سند گردشگری کشور بسیار پویا و توانمند است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه نمود: برای تحقق اهداف سند چشم انداز و وضع مطلوب باید جذب گردشگر را از 5.2 میلیون نفر به 20 میلیون نفر برسانیم که ساماندهی گسترده ای می خواهد.

سلطانی فر همچنین از برنامه ریزی برای صدور ویزای الکترونیک برای گردشگران خارجی تا انتها سال 2016 خبر داد و گفت: 501 هتل و هتل آپارتمان در دست ساخت است و شبکه حمل و نقل هوایی و جاده ای هم رو به توسعه خواهد بود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه نمود: خوشبختانه در دوره پسابرجام شرایط خوبی برای نوسازی ناوگان هوایی ایجاد شده است و باید سطح خدمات و تأسیسات گردشگری را نیز توسعه دهیم و خوشبختانه همه قوا حمایت می کنند، تک تک اعضای دولت و آحاد کنندگان مجلس نهم و قوه قضائیه به دنبال توسعه صنعت و اقتصاد گردشگری کشور هستند.

معاون رئیس جمهور فر گفت: از طریق صندوق اقتصادی احیا، بازسازی و بهره برداری اماکن تاریخی با بخش خصوصی هماهنگی خوبی داریم و تمام هتل ها در اختیار بخش خصوصی است و واگذاری بناهای تاریخی به صورت اجاره به بخش خصوصی در چارچوب مقررات و ضوابط است و کارشناسان رسمی دادگستری نظارت دارند.

به گزارش chtn - سلطانی فر اضافه نمود: متناسب با هزینه ای که بخش خصوصی انجام می دهد، دوره بهره برداری هم به آنها داده می شود تا توجیه اقتصادی داشته باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه از شناسایی 40 کشور هدف برای جذب گردشگر خبر داد و گفت: در حدود 25 کشور دفاتر اطلاع رسانی ایجاد کردیم و در نمایشگاه های تخصصی با همکاری بخش خصوصی در خارج از کشور حضور می یابیم و بسته های گردشگری ارائه می شود و از ظرفیت رسانه های مطرح خارجی هم استفاده می کنیم.

سلطانی فر اضافه نمود: حدود 98 درصد گردشگرانی که به ایران می آیند پس از برگشت ابراز رضایت می کنند و با مصاحبه با رسانه های کشور خود، جمهوری اسلامی ایران را با مختصات واقعی خود معرفی می کنند.

وی در انتها تأکید کرد: جذب گردشگر بهترین رسانه برای ترویج ارزش های انقلاب اسلامی ایران است و هیچ رسانه دیگری نمی تواند جای آن را بگیرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1147

به "آغاز سونامی ورود گردشگر به ایران، صدور ویزای گردشگران تا انتها 2016 الکترونیکی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز سونامی ورود گردشگر به ایران، صدور ویزای گردشگران تا انتها 2016 الکترونیکی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید