شهرداری جویبار 100 نیروی مازاد دارد، زیرساخت های نامناسب شهر

به گزارش کشتی کروز، اسماعیل فولادی شامگاه آدینه در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه انتخاب نیروهای شهرداری در چارچوب گزینش های قانونی صورت نگرفته است، گفت: متأسفانه در حال حاضر شهرداری جویبار با 100 نیروی مازاد روبرو است، که بیشترین هزینه های شهرداری جویبار صرف هزینه های پرداخت حقوق و پاداش کارکنان آن می گردد.

شهرداری جویبار 100 نیروی مازاد دارد، زیرساخت های نامناسب شهر

وی با اعلام اینکه سال 97 با تمام فراز و فرودهایش پشت سر گذاشته شد، گفت: در روزهای پایانی سال شهرداری در بحث آماده سازی شهر از برنامه بسیار عقب است والمان های سال گذشته با یکسری تغییرات نصب خواهد شد.

فولادی با اشاره به اینکه همواره به دنبال این هستیم تا شاهد اتفاقات خوب در شهر باشیم، اما متأسفانه فرصت ها را به راحتی از دست داده ایم، اضافه کرد: آسفالت بسیاری از نقاط شهر با مشکل روبرو است و حالا ما نیز میراث دار عملکرد نادرست گذشتگان در شهر هستیم که اگر این نقیصه ها اصلاح نشود این مسائل همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند.

وی بابیان اینکه طرح تفضیلی و جامع شهر برنامه ای 10 ساله است که در مقاطعی باید بازنگری در آن صورت گیرد، اظهار داشت: بازبینی طرح تفصیلی شهر جویبار از اولویت های کاری شورا در سال 98 خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر نشست آسفالت در سطح معابر شهر جویبار گفت: متأسفانه در زیر ساخت ها به درستی عمل نکردیم و نشست آسفالت خیابان ها مربوط به ضعف اجرای کار و عدم نظارت کافی بوده است.

این عضو شورای شهر جویبار با اشاره به اینکه زیرساخت های این شهر با 35 هزار نفر جمعیت اصلاً جوابگو نیست، گفت: تمام سرمایه گذاران از شهر فرار می نمایند چرا که زیرساخت های مناسبی برای شهر جویبار مهیا نشده است.

فولادی با ابراز تأسف براینکه نتوانستیم حق مردم را به درستی مطالبه گری کنیم، ادامه داد: متأسفانه شهرداری جویبار با بدهی بیش از 10 میلیارد تومان، باانبوهی از مسائل و نارضایتی شهروندان روبرو است و متأسفانه باید بگویم شهردار جویبار توان کار مدیریت شهری را ندارد.

وی اعلام کرد: در بحث جاری نمره بنده به عملکرد شهردار حالت اعتدال و حدوسط است، ولی در بخش عمرانی بسیار عملکرد ضعیفی در سطح شهر داشتند.

فولادی بابیان اینکه هیچ خواسته ای جز رضایت حقوق شهروندان، رعایت بودجه و قانون از شهردار ندارم، اضافه کرد: در سال جدید شهردار باید اقدامی جهادی در بحث عمرانی داشته باشد.

وی تعامل شهرداری با اعضای شورا را مناسب ارزیابی نکرد و گفت: برای ساختن شهری آباد شهردار باید تعاملات خوبی با دستگاه ها، شوراها و نیروهای شهرداری داشته باشد.

آدینه بازار با مسائلی روبرو است

عضو دوره پنجم شورای شهر جویبار با اشاره به اینکه در بحث رهاورد آدینه بازار می بایست اقدامات مناسب تری صورت می گرفت؛ گفت: ترافیک زیاد و خدمات دهی ضعیف از مسائل حال حاضر آدینه بازار سنتی است و راه دسترسی به اورژانس و آتش نشانی در آدینه بازار تعیین نشده است و بهره بردار این طرح باید زمان دسترسی اضطراری به بازار را تعیین کند.

سید حسین میری یکی دیگر از اعضای شهر جویبار در این مصاحبه با بیان اینکه برای حل مشکل ترافیکی شهر مشاوری انتخاب شد، گفت: در ابتدا شهردار با این مشاور به جمع بندی مناسبی نرسید و وضعیت ترافیک شهر به این حالت اسفناک رسید، اما حدود دو ماهی است که شهرداری کار خود را با مشاور انتخاب شده حوزه ترافیکی شروع نموده است.

وی بااعلام اینکه طرح انتخاب پارکبان به وسیله مزایده برگزار و انتخاب شد، خاطر نشان کرد: در ادامه پیمانکار به تعهدات خود عمل ننموده است که شهرداری باید جوابگوی این مسئله باشد.

وی ادامه داد: متأسفانه در بحث درختکاری و فضای سبز، نهال های زیادی در سطح شهر توسط شهرداری کاشته شد که برنامه ای برای حفظ و بقای این نهال ها در آینده نشد و بخش اعظمی از این درختان حیف و میل شد و تنها چوب خشک درختان باقی مانده است.

میری ادامه داد: اولویت نخست شهرداری در آسفالت معابر با کوچه های مشارکتی و بافت فرسوده است که در سال آینده آسفالت آنان به اتمام خواهد رسید.

میری در ادامه به هرس درختان سطح شهر جویبار توسط شرکت توزیع برق اشاره نمود و گفت: متأسفانه این کار بدون هماهنگی با شهرداری اجرا شده است و می بایست از کابل های خود نگهدارنده استفاده می شد و برای همین به وسیله مراجع قضائی پیگیر این امر هستیم و شرکت توزیع برق باید جوابگوی این اقدام خود باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 تیر 1398 بروزرسانی: 6 تیر 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 300

به "شهرداری جویبار 100 نیروی مازاد دارد، زیرساخت های نامناسب شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری جویبار 100 نیروی مازاد دارد، زیرساخت های نامناسب شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید