سفر به داخل آتشفشان مرده در مکزیک

به گزارش کشتی کروز، مکزیک کشوری پرجمعیت در آمریکای شمالی است که جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیاری برای مسافران دارد. همراه خبرنگاران باشید تا با یکی از این جاذبه های شگفت انگیز مکزیک آشنا شوید.

سفر به داخل آتشفشان مرده در مکزیک

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان مکزیک هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

در محله La Libertad واقع در شهر Puebla مکزیک، مخروط رسوبی عظیمی به نام Cuexcomate وجود دارد که برای قرن ها به اشتباه به عنوان کوچکترین آتشفشان دنیا توسط مردم محلی توصیف می شده است. اما در واقع Cuexcomate یک چشمه آب گرم خاموش است و شاید یک شبه آتشفشان که از انفجار ماگما و آب سولفوری فوران آتشفشانی پوپوکاتپتل (Popocatépetl) که عظیمترین آتشفشان فعال و دومین قله بلند مکزیک است در سال 1064 ایجاد شده باشد.

در واقع فوران آتشفشان سبب شده است که جریانات چشمه ای زمین-گرمایی فعال گردد و آنها باعث شکستن لایه های سنگ آهکی مربوط به دوران مزوزوئیک شده اند، در این حال رسوب گذاری ترکیبات کربنات کلسیم و سیلیکات منجر به تشکیل پشته ای مخروطی شکل و عظیم به ارتفاع حدود 13 متر و عرضی حدود 23 مترشده است که در واقع شبیه به نوک مخروطی یک آتشفشان کوچک است. مخروط رسوبی توخالی است که دهانه ای به پهنای حدود 7 متر دارد. در داخل این حفره برای سهولت رفت و آمد گردشگران و بازدید از داخل این پدیده منحصر به فرد پلکانی فلزی و به شکل مارپیچ نصب شده است .

در سال 1970 یک لوح کوچک خارج از مخروط نصب شده است که نقل قولی از یک ناظر در سال 1585 را نشان می دهد . این فرد Cuexcomate را چنین توصیف می نماید: تخته سنگی بسیار عظیم با ارتفاعی محدود که در بالای آن دهانه ای عظیم وجود دارد به گونه ای که فکر می کنید این تخته سنگ، ایجاد شده است تا چاهی را در خود نگه دارد. داخل آن بسیار عمیق است و در انتهای آن بوی بد آب راکد استشمام می گردد.

در حال حاضر Cuexcomateکه تنها نقطه عطف در این منطقه است با توسعه شهری محصور شده اما همچنان جذابیت توریستی محبوب در Puebl است.

منبع: کجارو
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1861

به "سفر به داخل آتشفشان مرده در مکزیک" امتیاز دهید

1 کاربر به "سفر به داخل آتشفشان مرده در مکزیک" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به داخل آتشفشان مرده در مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید