معرفی زیباترین سواحل دورافتاده دنیا

به گزارش کشتی کروز، سواحل یکی از دیدنی ترین و زیباترین جاذبه های طبیعی هستند که همیشه طرفداران و علاقه مندان خود را دارند. خصوصا در فصل های گرم سال توریستان بیشتر ترجیح می دهند مکان هایی را انتخاب کنند که به دریا نزدیک باشد تا بتوانند تعطیلات خود را در ساحل و سواحل دیدنی آن بگذرانند و از تفریحات آبی متنوع لذت ببرند. کشورهای بسیاری در جهان وجود دارند که در کرانه اقیانوس ها و دریاها واقع شده اند و قطعا همه آن ها نیز دارای سواحلی زیبا و دوست داشتنی هستند. برخی از این سواحل بسیار معروف بوده و در لیست بهترین سواحل تفریحی جهان قرار گرفته اند. اما در این بخش ما قصد داریم به معرفی زیباترین سواحل دورافتاده جهان بپردازیم که دسترسی به آن ها کمی مشکل است. از این رو در عین زیبایی و جذابیتشان توریستان کمتری را به سمت خود جذب می کنند. همین کم توریست بودن باعث شده تا این منطقه ها به صورت بکر و دست نخورده به جای مانده و زیبایی های فوق العاده ای داشته باشند. ضمن آن که خلوت بودن این سواحل آرامش و سکوت را در آن ایجاد کرده که نکته بسیار مهمی است. پس اگر در پی روزهایی به دور از جهانی مدرن هستید و دوست دارید تعطیلات خود را در سواحل آرامش بخش و زیبا سپری کرده و از تماشای چشم انداز ها بکر و دست نخورده این منطقه ها لذت ببرید، ادامه این مطلب را در مجله توریستی خبرنگاران دنبال کنید. در این جا با 12 ساحل از بهترین و توریستی ترین سواحل جهان آشنا خواهید شد.

معرفی زیباترین سواحل دورافتاده دنیا

ساحل کُورِک در بریتانیا

ساحل کُورِک (Cow Wreck Beach) از بهترین سواحل تفریحی دنیا، یک ساحل دورافتاده در جزیره خلوت آنِگادا (Anegada) است. این جزیره بر خلاف جزایر دیگر این ناحیه، یک سرزمین مسطح است که در میان 4 جزیره ویرجین بریتانیا (British Virgin Islands) قرار گرفته است. کُورِک از نام یک کشتی گرفته شده که در دهه 1800 میلادی دچار حادثه شد. شن های سفید کارائیب در کنار رنگ فیروزه ای دریا همان چیزی است که برای گذراندن یک تعطیلات رویایی به آن نیاز دارید. این منطقه به علت ویژگی های جغرافیایی برای دنیاگردان چندان مجذوب کننده نمی باشد. از این رو شما ساحلی زیبا و در عین حال آرام را برای خود خواهید داشت. در این ساحل نگران تهیه غذای خود نباشید. یک پیشخوان اغذیه فروشی روباز کمی دورتر از ساحل قرار گرفته است که می توانید غذای مورد نیاز خود را از آن جا تامین نمایید.

ساحل هیدن بیچ در مکزیک

هیدن بیچ (Hidden Beach) یکی از 25 توریستی ترین سواحل دنیاست که در استان ریوِیرا ناکمکت (Riveira Nayarit) مکزیک قرار گرفته است. این ساحل به علت دورافتاده بودن و دسترسی سختی که دارد، دنیاگرد چندانی ندارد و جزو زیباترین سواحل دورافتاده دنیا محسوب می شود. برای رسیدن به این ساحل باید قسمتی از مسیر را شنا کنید! آن هم شنا در یک محدوده نسبتا خطرناک! گفته می شود زمانی که ارتش مکزیک از این ناحیه برای آزمایش های انفجاری استفاده می کرده اند، این ساحل ایجاد شده و اطراف آن را نیز غارهای کوچکی احاطه کرده اند. هیدن بیچ دقیقا در یک منطقه دورافتاده قرار گرفته است که برای بازدید از آن باید حدود 30 دقیقه سوار بر کشتی باشید و بقیه راه را نیز شنا کنید. منطقه شنا در زیر یک غار آبی بوده و جذر و مد آب ممکن است باعث فرورفتن شما در آن شود. اگر فقط قصد دیدنی این ساحل را دارید، می توانید با استفاده از یک تورهوایی به مدت 20 دقیقه آن را مشاهده نمایید.

ساحل گلدن هاربر در آمریکای جنوبی

گلدن هاربر (Gold Harbour) از بهترین سواحل تفریحی دنیا، در جزایر جورجیای جنوبی (South Georgia) در منطقه ای بین جنوبی ترین نقطه آمریکای جنوبی و قطب جنوب قرار گرفته است. در این جا هیچ انسانی زندگی نمی کند و این منطقه کاملا در انحصار حیوانات قطبی و پنگوئن های زیبا می باشد. در این جا شما می توانید حیواناتی مانند فیل دریایی (Elephant Seals)، آلباتروسِ دودی رنگ (نوعی مرغ دریایی با پنجه های چتری) و پنگوئن های پادشاه مسخره (Zany King Penguins) را دیدن کنید. با توجه به این که حیوانات این منطقه انسان های کمتری را دیده اند، از شما نمی ترسند و کاری هم با شما ندارند. از این رو شما به راحتی می توانید در بین آن ها بگردید و دیدنیشان کنید. البته توجه کنید که کاری انجام ندهید که باعث تحریکشان شده و آن ها را نسبت به شما حساس کند. این ساحل بکر چشم انداز ها فوق العاده ای برای دیدن دارد، اما برای استراحت کردن و آفتاب گرفتن اصلا مناسب نیست.

ساحل پینک بیچ در اندونزی

هفت ساحل صورتی رنگ در دنیا وجود دارد که پینک بیچ (Pink Beach) یکی از آن هاست. این سواحل زمانی به این رنگ در می آیند که لبه مرجان قرمز با شن سفید مخلوط می شود. پینک بیچ در پارک ملی جزیره کومودو (Komodo) و در اندونزی واقع شده است. پینک بیچ از زیباترین سواحل دورافتاده دنیا و دست نخورده است که در یک منطقه دورافتاده در این کشور قرار گرفته است و هیچ انسانی در آن زندگی نمی کند. سوسمارهای بالدار پینک بیچ تنها موجوداتی هستند که در این جزیره ساکن می باشند.

ساحل آناکِنا در شیلی

ساحل آناکِنا (Anakena Beach) یکی دیگر از سواحل خلوت و زیباترین سواحل دورافتاده دنیاست که در جزیره ایستر (Easter) کشور شیلی قرار گرفته است. نوار ساحلی جزیره ایستر سنگی بوده و ظاهری خشن دارد. در مورد پارک ملی راپا نوی (Rapa Nui) نیز همین طور است. اما ساحل آناکِنا فضایی متفاوت با سایر نقاط این جزیره دارد. این نقطه در گذشته محل اسکان دائمی بومی های جزیره بوده، اما اکنون خالی از سکنه می باشد. در این جزیره مجسمه های بزرگ آهوس (Ahus) با نام های آهو آتور هوکی (Ahu Ature Huki) و آهو نائو نائو (Ahu Nau Nau) دیده می شوند که از سال های دور به یادگار مانده اند. این مجسمه ها در سال 1954 بازسازی شده اند و بازدید از آن ها در کنار آرامش و زیبایی این ساحل بسیار مجذوب کننده می باشد.

دریاچه ایسیک-کول در قرقیزستان

دریاچه ایسیک-کول (Issyk-Kul Lake) دومین دریاچه بزرگ آلپی و دهمین دریاچه بزرگ در دنیا می باشد. (دریاچه آلپی به دریاچه ای گفته می شود که در ارتفاع زیاد قرار گرفته است). این دریاچه در بالای کوه تین شان (Tien Shan) قرار داشته و حدود یک مایل بالاتر از سطح دریا واقع شده است. اطراف این دریاچه پر از پلنگ های برفی (Snow Leopards) و گرازهای وحشی (Wild Boars) می باشد. با این که دریاچه ایسیک-کول در نقطه ای دورافتاده واقع شده، ولی همچنان یکی از مهم ترین جاذبه های قرقیزستان و بهترین سواحل تفریحی دنیا است و دنیاگردان زیادی از آن بازدید می کنند.

ایسلا اِسپیریتو سانتو در مکزیک

ایسلا اسپیریتو سانتو (Isla Espíritu Santo) در باخا کالیفرنیا سور واقع شده و به عنوان زیباترین ساحل مکزیک و توریستی ترین سواحل دنیا معرفی شده است. جزایر ایسلا پارتیدا (Isla Partida) و اِسپیریتو سانتو (Espiritu Santo) دو جزیره به هم پیوسته هستند که در خلیج کالیفرنیا قرار دارند. برای دنیاگردانی که به نیمکره غربی زمین سفر می کنند، این جا یک مکان رویایی برای شیرجه زدن در آب است. جریان تند آب این ناحیه باعث شده تا کایاک رانان نیز این منطقه را دوست داشته و از قایقرانی در این آب ها لذت ببرند. اگر از علاقه مندان به حیات وحش هستید، در این جا می توانید نمونه هایی از لاک پشت دریایی، دلفین ها و حتی گاهی نهنگ های غول پیکر را مشاهده کنید. این دو جزیره در سال 1995 به عنوان زیست کُره (UNESCO biosphere) از طرف یونسکو انتخاب شدند. زیست کره به زیستگاه موجودات زنده در لایه های آب کره، جو و سنگ کره گفته می شود و دانشمندان معتقدند که این پدیده حدود 3.5 میلیارد سال قبل در پی یک فرایند زیست زایی شکل گرفته و به وجود آمده است.

خلیج ریف در ایالات متحده آمریکا

خلیج ترانک (Trunk Bay) یکی از توریستی ترین سواحل دنیاست که در پارک ملی جزایر ویرجین (Virgin Islands National Park) و در سِینت جان (St. John) قرار گرفته است. صخره های جنگلی سبز رنگ در ترکیب با شن های سفید و رنگ آبی دریا زیبایی بی نظیری را ایجاد کرده اند. دنیاگردان زیادی از این سواحل زیبا دیدن کرده و از دیدنی چشم انداز ها شگفت انگیز آن لذت می برند. اگر می خواهید سواحل زیبا و بی نظیر کارائیب را بدون حضور دنیاگردان و در آرامش دیدن کنید، پیشنهاد می کنیم به خلیج لیف (Reef Bay) بروید. برای رسیدن به سواحل این خلیج باید از بین خانه های زراعی این منطقه حدود 20 دقیقه پیاده روی کرده و از روی شاخه و برگ های درختان گرمسیری که بر روی زمین افتاده است، عبور کنید. آن گاه همان تصاویر شگفت انگیز را بدون شلوغی خواهید دید و در آرامش کامل از دیدنی آن بهره مند خواهید شد.

خلیج هاشینیش در اسکاتلند

جزایر اُوتِر هِبدریدِس (Outer Hebrides) در اسکاتلند یکی از زیباترین سواحل دنیا را به خود اختصاص داده اند. سواحلی که دیدنی آب های فیروزه رنگ و شن های سفید آن ارزش سفر به این کشور را دارد. خلیج هاشینیش (Hushinish Bay) را می توانید در جزیره کوچک هریس(Isle of Harris) پیدا کنید. جالب است بدانید که سفر به این جزیره کوچک احساس حضور در سواحل زیبای کارائیب را به شما خواهد داد، با این که سواحل کارائیب کیلومترها با این جا فاصله دارد. برای لذت بردن از زیبایی های این ساحل بی نظیر، بهتر است فصل تابستان به آن جا سفر کنید. شما می توانید در میان جزیره هریس سواری کنید و به رانندگی در جاده 12 مایلی آن بپردازید. جاده ای که از میان تپه های سبزرنگی عبور می کند که بر روی آن ها شن پاشیده شده است.

ساحل ناتادولا در فیجی

ساحل ناتادولا (Natadola Beach) یکی از دورافتاده ترین سواحل فیجی (Fiji) و زیباترین سواحل دورافتاده دنیاست که در ویتی لِوو (Viti Levu) قرار گرفته است. ساحل خلوت و زیبایی که بهترین راه برای رسیدن به آن سواری با اسب است. وقتی به پارکینگ می رسید، افراد زیادی به استقبالتان آمده و شما را به سمت هتل هدایت می کنند. اگر قصد بازدید از ساحل ناتادولا را دارید، می توانید با کمک همین افراد یک اسب کرایه ای پیدا کنید. اگر حدود 40 دقیقه با اسب به سمت جنوب جزیره پیش بروید، ساحل خلوتی را می بینید که به دور از اقامتگاه های اصلی و پردنیاگرد این منطقه قرار گرفته است. حضور در این ساحل به شما این احساس را خواهد داد که به دنیای دیگری سفر کرده اید. منطقه ای باشکوه که چشم انداز های از بهترین امواج در اقیانوس آرام جنوبی را به تصویر کشیده است.

ساحل چامونی در موزامبیک

ساحل چامونی (Chomoni Beach) از بهترین سواحل تفریحی دنیا در جزایر کُمُره (Comoros Islands) و در گراند کُمُرِه (Grande Comore) واقع شده است. جزایر کمره در شمال غربی ماداگاسکار (Madagascar) و در کرانه کشور موزامبیک (Mozambique) واقع شده و گراند کمره نیز بزرگ ترین جزیره آن می باشد. این جزیره میلیون ها سال پیش به علت فعالیت های آتشفشانی در این منطقه تشکیل شده و در حال حاضر کاملا غیر فعال است. ساحل چامونی را می توان یکی از زیباترین و توریستی ترین سواحل دنیا دانست که مانند آن را فقط در جزایر هاوایی (Hawaii) ایالات متحده آمریکا می توانید ببینید. اما چرا این جزایر با چشم انداز ها شگفت انگیزی که دارد، در این حد ناشناخته مانده و به میزان هاوایی معروف نیست؟ علت آن موقعیت مکانی مجمع الجزایر کومور است. برای رسیدن به این جزایر حداقل دو روز در راه خواهید بود و سختی های راه و خستگی آن برای اغلب دنیاگردان چندان دوست داشتنی نیست. به همین دلیل این منطقه بسیار ناشناخته مانده و افراد کمی به خود زحمت رفتن به آن جا را می دهند.

ساحل رِینیسفیِرا در ایسلند

ساحل رِینیسفیِرا (Reynisfjara Beach) از توریستی ترین سواحل دنیا در جنوب کرانه کشور ایسلند (Iceland) و در میردالور (Myrdalur) قرار گرفته است. آفتاب در این جا گرمای چندانی ندارد، از این رو این سواحل برای خوابیدن در ساحل و گرفتن حمام آفتاب مکان مناسبی نمی باشند. اما قطعا زیبایی های زیادی دارند که باعث منحصر بفرد شدن آن ها از بهترین سواحل تفریحی دنیا شده است. شن های ساحل رِینیسفیِرا برخلاف دیگر سواحل معرفی شده، سیاه رنگ است. این شن های سیاه رنگ شما را به سمت دو صخره دریایی با نام رِینیسدِرانگار (Reynisdrangar) هدایت می کنند که داستان های عجیبی در مورد آن ها وجود دارد. ظاهر تاریک و ترسناک این صخره ها باعث شده تا اعتقادات جالبی در بین بومی های این منطقه شکل گیرد. بر اساس این اعتقادات این صخره ها تِرول (Trolls) هایی هستند که سعی داشتند یک کشتی را به خشکی بکشانند. ترول ها در واقع غول های باستانی بودند که رفتار شرارت آمیزی داشتند. این ترول ها نیز به خاطر رفتارشان از طریق روشنی روز تبدیل به سنگ شده و به صورت صخره هایی بی روح در آمده اند.

منبع: همگردی
انتشار: 16 دی 1401 بروزرسانی: 16 دی 1401 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2377

به "معرفی زیباترین سواحل دورافتاده دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی زیباترین سواحل دورافتاده دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید