سایه جنگ تجاری بر کانال پاناما، کاهش تردد کشتی های چینی و آمریکایی

به گزارش کشتی کروز به نقل از رویترز، رییس سازمانی که اوپراتور کانال پاناما می باشد می گوید در صورتی که تنش های تجاری بین دو غول برتر اقتصاد جهان بالا بگیرد، احتمالا کشتی های چینی و آمریکایی کمتری از این کانال عبور نمایند، اما این افت ترافیک، با افزایش کشتی های صادرنمایندگان غلات از برزیل، جبران خواهد شد.

سایه جنگ تجاری بر کانال پاناما، کاهش تردد کشتی های چینی و آمریکایی

این کانال که از میان پاناما عبور می نماید، یک مسیر حیاتی کشتی رانی را بین اقیانوس های اطلس و آرام ایجاد نموده است و مهمترین منبع درآمد این کشور آمریکای مرکزی می باشد.

رییس کانال پاناما، جورج گویجانو، به رویترز گفت: اکثر محموله هایی که از کانال پاناما عبور می نمایند از آمریکا یا چین می آیند. تنش بین این دو کشور می تواند در نهایت بر میزان محموله هایی که از این آب راهه عبور می نمایند به شدت تاثیر بگذارد.

هرچند گویجانو می گوید که انتظار دارد محموله های بیشتری از سوی برزیل، که بزرگترین تولیدنماینده دانه سویا در جهان است، از این کانال عبور نمایند و ترافیک آن را تقویت نمایند.

همچنین گویجانو می گوید: افزایش تقاضا برای گاز طبیعی مایع (ال ان جی) آمریکا، در کشورهایی نظیر ژاپن و مکزیک، می تواند کاهش کشتی هایی که به سوی چین رهسپار می شدند را جبران کند. او ادامه می دهد: کانال راه های زیادی برای تسهیل هرگونه تاثیر منفی جنگ تجاری دارد.

کانال پاناما هنوز داده های به روز گردیده خود در مورد حجم عبوری کالا از این کانال را اعلام ننموده است. اما در سال مالی 2017 که در ماه سپتامبر 2017 به سرانجام رسید، 403.8 میلیون تن از این کانال عبور کرد. از این میان 143 میلیون تن به وسیله کشتی های کانتینری و 79 میلیون تن به وسیله کشتی های مخزنی عبور داده گردیده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مهر 1397 بروزرسانی: 13 مهر 1397 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 127

به "سایه جنگ تجاری بر کانال پاناما، کاهش تردد کشتی های چینی و آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایه جنگ تجاری بر کانال پاناما، کاهش تردد کشتی های چینی و آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید