زمان شروع فصل جدید لیگ وزنه برداری ایران اعلام شد

به گزارش کشتی کروز، تهران (پانا) - فدراسیون وزنه برداری ایران زمان شروع فصل جدید لیگ وزنه برداری را بیان کرد.

زمان شروع فصل جدید لیگ وزنه برداری ایران اعلام شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، محسن جلیلی رئیس کیمته مسابقات و لیگ در مورد برگزاری لیگ وزنه برداری گفت: لیگ سال جاری بخاطر شرایط بیماری کرونا در دو گروه جوانان و بزرگسال به صورت جداگانه برگزار می گردد. به دلیل وجود این بیماری تعداد مسابقات کمتر شده است و در زمان بیشتری به صورت متمرکز این مسابقات انجام می گردد.

وی اضافه کرد: ما تا خاتمه سال زمان کوتاهی برای انجام مسابقات داریم و به همین دلیل لیگ بزرگسالان و جوانان در دو مرحله انجام می گردد. مرحله اول رفت خواهد و مرحله دوم برگشت را برگزار می کنیم. در بزرگسالان مرحله رفت در آذر ماه خواهد بود و مرحله برگشت در بهمن ماه انجام می گردد.

جلیلی اعلام کرد: مسابقات لیگ جوانان در دی و اسفند ماه برگزار می گردد. به دلیل برگزاری مسابقات بین المللی جام فجر تاریخ دقیق دور برگشت مسابقات بزرگسالان هنوز تعیین نشده است. ورزشکارانی که در جام فجر وزنه میزنند قرار است نتایجش در لیگ محاسبه گردد به همین دلیل منتظر تعیین شدن تاریخ دقیق برگزار جام فجر هستیم.

رئیس کمیته مسابقات و لیگ در مورد میزبانی مسابقات لیگ بیان کرد: به دلیل شرایط ویژه کرونا و کسب مجوز از ستاد مبارزه با کرونا هنوز میزبانی تمام مراحل تعیین نشده است. فقط برای دور رفت بزرگسالان خوزستان به عنوان میزبان تعیین شده است و آنها منوط به دریافت مجوز از ستاد مبارزه با کرونا در آن شهر است.

جلیلی در رابطه با تیم های شرکت نمایند در لیگ گفت: سال جاری در مجموع 11 تیم اعلام آمادگی نموده نموده اند. 10 تیم در رده بزرگسال و 7 تیم در جوانان شرکت خواهند کرد. در رده بزرگسالان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات است که سال گذشته به عنوان نائب قهرمانی رسید. باشگاه ملی حفاری و مناطق نفت خیز جنوب خوزستان که از باسابقه ترین باشگاه های حاضر در لیگ وزنه برداری هستند. سه تیم نظامی به اسم های نیروی زمینی، عقاب نیرو هوایی و رعد پدافند حضور دارند. چهار تیم سال جاری به لیگ اضافه شدند به اسم های فولاد خوزستان، مقاومت البرز و شهید فلاحت دوست از تهران و هیئت وزنه برداری استان همدان شرکت خواهند کرد. باشگاه مس رفسنجان اعلام آمادگی کردند برای حضور اما نماینده شان در جلسه هماهنگی حضور پیدا نکردند. از همه تیم ها و مدیرانشان تشکر می کنم که در این شرایط در لیگ شرکت می نمایند.

وی در رابطه با پروتکل های بهداشتی این مسابقات گفت: پروتکی نوشته ایم که مورد تایید فدراسیون پزشکی ورزشی قرار گرفته است و از سه هفته پیش مجوز برگزاری مسابقات را گرفته ایم. پروتکل ها را به باشگاه ارائه داده ایم و توضیحات لازم در مورد انجام تست های کرونا و قرنطینه داده شده است.

جلیلی اضافه کرد: با توجه به تاکید ستاد کرونا مسابقات بدون تماشاچی برگزار می گردد و خبرنگاران هم به صورت محدود میتوانند حاضر شوند. مسابقات به صورت وزن به وزن انجام می گردد و فقط هم اوزانی که مسابقه دارد می تواند در سالن حاضر گردد. تیم ها در قرنطینه خواهند بود اما نه به صورت مجتمع که به دلیل بهداشتی مشکلاتی را پیش می آورد و هر تیم باید جداگانه تیمش را قرنطینه کند. مسابقات در سه روز برگزار می گردد که بتوانیم بین اوزان وقفه داشته باشیم و از تردد زیاد در سالن جلو گیری کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1415

به "زمان شروع فصل جدید لیگ وزنه برداری ایران اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان شروع فصل جدید لیگ وزنه برداری ایران اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید